Endonezya Vizesi için Gerekli Evraklar

Endonezya Vizesi için Gerekli Evraklar Listesi 2024

Endonezya vizesi için gerekli evraklar listesi diğer birçok ülke ile kıyaslandığında kısa bir liste olmaktadır.

Endonezya vize başvurusunun olumlu sonuçlanması için gerekli evrakların kurallara uygun şekilde hazırlanması önem teşkil etmektedir.

Endonezya vize başvurusu için aşağıdaki evrakların sunulması gerekir.

  • Geçerli pasaport
  • Endonezya vize başvuru formu
  • Standartlara uygun fotoğraf
  • Uçak bileti
  • Otel rezervasyon belgeleri
  • Banka hesap dökümü

Pasaport

Endonezya vizesi için sahip olunan pasaportun en az 6 ay geçerliliği olması gerekmektedir.

Vize Başvuru Formu

Endonezya vize başvurusu için doğru bilgilerle, eksiksiz olarak doldurulmuş Endonezya vize başvuru formu ibraz edilmelidir.

Başvuru sahiplerinin Endonezya vize formunun çıktısını alması ve okunur bir yazı ile İngilizce olarak doldurması gerekmektedir. Form doldurma işlemine dair detaylı bilgilere Endonezya vize formu sayfasından ulaşılabilmektedir.

Fotoğraf

Endonezya vizesi için başvuru sahiplerine ait 2 ya da 4 adet 4x6 cm ölçülerindeki güncel fotoğrafın ibraz edilmesi gerekmektedir.

Vize işlemleri için fotoğraf özelliklerine dair detaylı bilgiye Endonezya vize fotoğrafı sayfasından ulaşılabilmektedir.

Uçak Bileti

Endonezya seyahati için planlanan gidiş ve dönüş tarihlerini gösteren uçak biletlerinin alındığını gösteren belgeler ibraz edilmelidir.

Başvuru sahiplerinin özellikle Endonezya'dan dönüş biletlerini almış olması gerekmekte olup Endonezya vizesi için uçak bileti hakkında bilinmesi gereken önemli bilgilere ilgili sayfadan ulaşılabilmektedir.

Otel Rezervasyonu

Endonezya seyahatinde konaklanacak yerlerin rezervasyonuna dair kanıtlayıcı belgeler ibraz edilmelidir.

Başvuru sahiplerinin gezilerinin tamamını kapsayacak şekilde Endonezya vizesi için otel rezervasyonu belgesi ibraz etmesi gerekmektedir.

Banka Hesabı

Endonezya vize başvurusu için Endonezya'da kalınacak süre boyunca yeterli finansal kaynaklara sahip olunduğunun kanıtlanması gerekmektedir. Bunun için başvuru sahiplerinin son 3 aya ait banka hareketlerini gösteren ve kalınacak her bir aylık süre için 2.000 dolar bulunduğunu gösteren banka hesap dökümü Endonezya vize başvurusu sırasında sunulmalıdır.

Endonezya seyahat masrafları bir başka kişi veya şirket/kurum tarafından karşılanacak ise sponsora ait banka hesap dökümü ibraz edilmelidir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: