Endonezya Turist Vizesi

Endonezya Turist Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Endonezya Cumhuriyeti vize politikası gereğince vizeye tabi olan yabancı ülke vatandaşları, Endonezya'ya yapacakları turistik gezi, tatil ve balayı gibi amaçlı seyahatleri için tek girişli olarak düzenlenen ve hamiline 30 gün kalma hakkı tanıyan Endonezya turist vizesi almalıdır.

Vizem.net Türkiye’de ikamet eden yabancı vatandaşlarına endonezya turistik vize danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Endonezya tursitik vize danışmanlık hizmeti için: 0850 241 1868

T.C. Vatandaşları Turist Vizesi Almadan Endonezya'ya Gidebilir Mi?

T.C. vatandaşları umuma mahsus pasaport hamili ise, Aralık 2015 tarihinde yayınlanan kararname uyarınca güncellenen vize muafiyeti tanınan ülkeler listesine göre, belirlenen liman ve havaalanlarından giriş yapılarak gerçekleştirilecek turistik amaçlı Endonezya ziyaretlerinde 30 gün süreyle vizeden muaf tutulmaktadır.

Turist Vizesi Olmadan Giriş Yapılacak Endonezya Havalimanları

Turist vizesi almadan giriş yapılabilecek Endonezya havalimanları aşağıda listelenmiştir.

  • Cakarta, Soekarno-Hatta Uluslararası Havaalanı
  • Surabaya, Juanda Uluslararası Havaalanı
  • Bali (Denpasar), Ngurah Rai Uluslararası Havaalanı
  • Medan, Kualanamu Uluslararası Havaalanı
  • Batam, Hang Nadim Uluslararası Havaalanı

Endonezya Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Turistik Endonezya vizesi; Türkiye'deki Endonezya Konsolosluklarından veya Endonezya havalimanlarında kapıda vize başvurusunda bulunularak alınabilmektedir.

Konsolosluklar Üzerinden Endonezya Turistik Vize Başvurusu

Konsolosluklar üzerinden Endonezya turistik vize başvurusu gerekli vize evraklarının ilgili Konsolosluğa e-posta yoluyla gönderilmesi ve talep edilen vize ücretinin Konsolosluğun IBAN hesabına gönderilmesiyle yapılmaktadır.

Başvuru sahipleri Endonezya Başkonsolosluğu ve Endonezya Büyükelçiliği ile iletişime geçerek detaylı bilgi talep edebilmektedir.

Endonezya Kapıda Vize Başvurusu

Endonezya kapıda vize başvurusu Türk vatandaşlarına sunulan bir başvuru yöntemidir. Başvuru sahiplerinin gerekli vize evrakları ile belirlenen sınır kapılarında bulunan yetkililere müracaat ederek Endonezya kapı vizesine başvurmaları mümkündür.

Kapı vizesi için uygun sınır kapıları, gerekli evraklar ve prosedüre dair detaylı bilgilere Endonezya kapı vizesi başvuru sayfasından ulaşmak mümkündür.

Endonezya Turist Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Endonezya turist vizesi için gerekli evraklar birçok ülkenin aksine oldukça sınırlıdır. Başvuru sahiplerinin talep edilen vize evraklarını eksiksiz ve istenilen kriterlere uygun olarak hazırlaması gerekmektedir.

Endonezya'ya turist olarak gidecek kişilerin vize işlemleri için hazırlaması gereken evraklara ve uygunluk kriterlerine Endonezya vizesi için gerekli evraklar sayfasından ulaşılabilmektedir.

Endonezya Cumhuriyeti Turistik Vize Ücreti Ne Kadardır?

Endonezya Cumhuriyeti turistik vize ücreti; tek girişli vize için 50 dolar, çok girişli vize için 100 dolar ve kapıda vize için 35 dolar olarak belirlenmiştir.

Turistik Endonezya Vizesi Ne Kadar Süreliğine Verilir?

Turistik Endonezya vizesi 30 gün için tek girişli olarak verilmektedir. Endonezya kapı vizesi de aynı şekilde tek girişli olarak 30 gün süreliğine verilir.

Endonezya Turist Vizesi Uzatılabilir Mi?

Endonezya turist vizesi, 30 günlük kalış süresi sonrasında uzatılabilir. Uzatma işlemleri vize süresi dolmadan önceki 7 gün içinde Endonezya'daki Göçmenlik Bürosuna gidilerek yapılır. Turist vizesi uzatma işleminin ücreti, ödenen ilk vize ücreti ile aynıdır; konsolosluktan vize alınmış ise 50 dolar, kapıda vize alınmışsa 35 dolar ücret alınmaktadır.

T.C. vatandaşları, yukarıda belirtilen havalimanlarından vizesiz olarak Endonezya'ya giriş yapmaları durumunda yalnızca 30 gün ülkede kalabilmektedir; vize almadıkları için seyahat süresini uzatmak amacıyla Endonezya vize uzatma işlemlerinin yapılması mümkün değildir.

Turist Vizesi Hamiline Endonezya'da Çalışma İzni Verir Mi?

Endonezya turist vizesi sadece ziyaret, eğlence ve dinlenme faaliyetleri için verilmektedir ve bu vize ile Endonezya’da çalışılması mümkün değildir.

Turist vizesi ve kapıda vize ile ülkede çalışılamadığından, Endonezya’da çalışmak isteyen kişilerin, Endonezya çalışma vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Turist olarak Endonezya'ya seyahat eden kişilerin seyahatleri süresince maddi kazanç elde edecek aktivitelerde bulunması Endonezya vize ihlali oluşturmaktadır ve ihlalin tespit edilmesi durumunda cezai yaptırımlar uygulanmaktadır.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: