Etiyopya Vizesi Başvuru Formu Doldurma Rehberi

Vize türü fark etmeksizin tüm Etiyopya vizeleri için vize başvuru formu doldurulması zorunlu bir evrak olup vize başvuru formu olmadan Etiyopya vizesi için başvuru yapılamamaktadır.

Vize başvuru formunu, Etiyopya vize işlemleri için ibraz edeceğiniz evrakların içeriği ile tutarlı şekilde doğru ve güncel bilgiler ile doldurmalısınız. Eksik, yanlış veya hatalı doldurulan Etiyopya vize başvuru formu ile yapılan başvurular işleme alınmaz ya da reddedilir.

Etiyopya vize başvuru formu doldurma hizmeti için: 0850 241 1868

Etiyopya Vize Başvuru Formu Nereden İndirilir?

Etiyopya vize başvuru formunu bilgisayara indirmeden, Etiyopya Göçmenlik ve Vatandaşlık Servisi'nin e-vize başvuruları için oluşturduğu platform üzerinden online olarak tamamlamalısınız. Etiyopya Göçmenlik ve Vatandaşlık Servisi'nin e-vize başvuruları için oluşturduğu internet sitesine evisa.gov.et adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiyopya'nın resmi e-vize sitesi haricindeki siteler aracılığı ile yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir. Etiyopya'nın resmi e-vize internet sitesi ile benzer görünümde bir takım sahte web siteleri bulunmakta olup Etiyopya Hükümeti'nin bu siteler ile herhangi bir anlaşması bulunmamaktadır.

Etiyopya Online Vize Formu Doldurma Adımları

Etiyopya vize başvuru formunu doldurmak için aşağıdaki adımları takip edin.

Öncelikle evisa.gov.et adresine giriş yapın. Açılan sayfada üst menüden "Visa" seçeneği altındaki "Apply Visa" ya da açılan sayfada "Apply Now" seçeneğini seçerek başvuru sayfasını açın.
Etiyopya Vize Başvurusu Başlangıç Adımı
Başvuru yapmak istediğiniz Etiyopya vize türünü seçin.
Etiyopya Vize Türü Seçimi Ekranı
Etiyopya seyahatiniz ve konaklama planınıza ilişkin bilgileri girin.
Etiyopya Vizesi Konaklama Bilgileri Girişi Ekranı
Kimlik bilgileriniz ile iletişim, ikamet ve çalışma durumuza ilişkin bilgilerinizi girin.
Etiyopya Vizesi Kişisel Bilgiler Girişi Ekranı
Sonraki bölümde pasaport bilgilerinizi eksiksiz ve doğru şekilde girdiğinizden emin olun. 
Etiyopya Vizesi Pasaport Bilgileri Giriş Ekranı
Buraya kadar verdiğiniz bilgileri gözden geçirdikten sonra, vize başvurusu için gerekli evrakları sisteme yükleyin.
Etiyopya Vizesi Ek Evraklar Yükleme Ekranı
Son aşamada vize harcı ödemenizi yaparak başvuru formunu tamamlayın. Etiyopya vize başvurunuzu tamamladıktan sonra başvuru yaparken belirttiğiniz mail adresine başvurunuzun işleme alındığını belirten bir e-mail gönderilecektir. Eğer onay e-postası almadıysanız önce spam veya önemsiz posta klasörünüzü kontrol edin ve onay mailini hala bulamıyorsanız support@evisa.gov.et adresi ile iletişime geçin.

Etiyopya E-Vize Formunda Vermeniz Gereken Bilgiler

Etiyopya vizesi başvuru formu üç ana başlıktan oluşmaktadır. İlk başlıkta varış ve ayrılış tarihi, uçuş numarası, hava yolu, Etiyopya'daki adresten oluşan seyahat ve konaklama planınıza ilişkin bilgiler; ikinci başlıkta isim-soyisim, uyruk, doğum yeri, doğum tarihi, telefon numarası, mail adresi, meslek, adresten oluşan kimlik ve iletişim bilgileri ve son olarak üçüncü başlıkta pasaport türü, numarası, veriliş tarihi, geçerlilik süresi, verildiği ülke, verildiği yetkili makamdan oluşan pasaport bilgileriniz talep edilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Etiyopya vize başvuru formları ile ilgili en sık sorulan sorulara Vizem.net danışmanlarının verdiği yanıtları aşağıda bulabilirsiniz.

Etiyopya E-Vize Başvuru Formunu Doldurduktan Sonra Ne Yapmalıyım?

Etiyopya vize başvuru formunu doldurduktan sonra pasaport ve biyometrik fotoğraf ile vize başvurusu için diğer gerekli evrakları sisteme yükleyin ve vize başvuru harcını ödeyin. 

İbraz edilmesi gereken belgelerin listesine ve açıklamalarına Etiyopya vizesi için gerekli evraklar sayfasındaki aracı kullanarak ulaşabilirsiniz.

Etiyopya Vize Başvuru Formu İçin Fotoğraf Nasıl Olmalıdır?

Etiyopya vize başvuru formu için ICAO standartlarına uygun 6 aydan eski olmayan biyometrik fotoğraf yüklemelisiniz.

En fazla 2 MB boyutunda olması gereken Etiyopya vizesi için biyometrik fotoğraf JPEG, JPG veya PNG formatında olmalıdır.

Etiyopya Vize Başvuru Formunu Elde Doldurabilir Miyim?

Hayır, Etiyopya e-vize başvurunuzu evisa.gov.et üzerinden online yapmanız gerekmekte olup vize başvuru formunu elde doldurmanız mümkün değildir. 

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: