Finlandiya Vizesi

Finlandiya Vizesi: Finlandiya Vize Başvurusu ve Ücreti

Finlandiya Cumhuriyeti vizesi, Finlandiya’ya farklı nedenlerle ziyarette bulunmak ya da Finlandiya’da ikamet etmek için başvurulması gereken vize türüdür.

Finlandiya vize başvurusu, gerekli evraklar hazırlandıktan sonra Finlandiya Konsolosluğu, Finlandiya Büyükelçiliği, vize başvuru merkezleri ve akredite acentelere yapılabilmektedir.

2021 yılı Finlandiya vize ücretleri aşağıda tablo halinde verilmiştir.

2021 yılına ait Finlandiya vize ücreti aşağıda tablo halinde verilmiştir.

Finlandiya Vize Ücreti Tablosu 2021
Vize türüÜcreti
Finlandiya turistik vize110 Euro
Finlandiya aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi110 Euro
Finlandiya kültürel ve sportif faaliyet vizesi110 Euro
Finlandiya ticari vize110 Euro
Finlandiya iş ve fuar ziyareti vizesi110 Euro
Finlandiya aile birleşimi vizesi630 Euro
Finlandiya çalışma vizesi800 Euro
Finlandiya erasmus vizesi560 Euro
Finlandiya eğitim vizesi560 Euro
Finlandiya oturma vizesi630 Euro

Finlandiya Türkiye’den Vize İstiyor mu?

Finlandiya Cumhuriyeti, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşlarından vize talep etmektedir ancak hususi pasaport (yeşil), diplomatik pasaport (siyah) ve hizmet pasaportu (gri) sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Finlandiya’ya yapacakları ziyaretlerde 180 gün içerisinde en fazla 90 gün kalmak koşuluyla Finlandiya vizesinden muaf tutulmaktadır.

Finlandiya Aşı Pasaportu İstiyor Mu?

Finlandiya aşı pasaportu, yolcuların Finlandiya’ya varıştan en az iki hafta önce COVID-19 aşısı yaptırdığını gösteren sertifika türüdür.

Fnilandiya’ya giriş yaparken, COVID-19 aşısının ilk dozunun vurulduğunu gösteren bir COVID-19 aşı sertifikası ve varıştan en fazla 6 ay önce verilmiş pozitif bir COVID-19 test sonucu; veya COVID-19 kurtarma sertifikası sunulması gerekmektedir.

Yolcuların, Finlandiya’ya varıştan önceki son 72 saatte alınmış PCR veya Antigen test sonucu (İngilizce) yoksa, gelişte PCR testine ve kişisel karantinaya tabi tutulmaktadır.

Giriş Sayısına Göre Finlandiya Cumhuriyeti Vize Türleri Nelerdir?

Giriş sayısında göre Finlandiya için alınabilecek vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Finlandiya tek girişli vize
 • Finlandiya çift girişli vize
 • Finlandiya multi vize

Finlandiya Tek Girişli Vize

Finlandiya tek girişli vize, sahibinin Finlandiya’ya bir kez girmesine ve 180 günlük bir süre içinde 90 güne kadar kalmasına izin veren vize türüdür.

Finlandiya Çift Girişli Vize

Finlandiya çift girişli vize, Finlandiya’ya iki kez giriş yapılmasına izin verir ve herhangi bir 180 günlük dönemde Schengen bölgesi içinde 90 güne kadar geçerliliği bulunmaktadır.

Finlandiya Multi Vizesi

Finlandiya multi vizesi, Finlandiya’ya ve Schengen bölgesine iki kereden fazla giriş yapılmasına izin vermektedir. Finlandiya multi vizenin toplam konaklama süresi, 180 günlük bir süre içinde 90 günü geçememektedir. Finlandiya multi giriş vizesinin en fazla beş yıl geçerliliği bulunmaktadır.

Finlandiya C Tİpi (Kısa Süreli) Vize Türleri Nelerdir?

Finlandiya C tipi (kısa süreli) vizeler, Finlandiya’da her 180 günde maksimum 90 gün olmak koşuluyla bulunmayı sağlayan vize türleridir.

Finlandiya C tipi (kısa süreli) vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Finlandiya aile ziyareti vizesi
 • Finlandiya turist vizesi
 • Finlandiya eğitim, kültürel ve sportif faaliyet katılım vizesi
 • Finlandiya iş ve fuar ziyareti vizesi
 • Finlandiya mevsimlik işçi vizesi

Finlandiya Airport Transit Vizesi

Finlandiya transit vizesi, Finlandiya üzerinden transit geçiş yapmak isteyen yolcuların uçuşlar arasında yapılan aktarma süresinde havaalanının transit bölümlerinde konaklamalara izin veren vize türüdür.

Finlandiya transit vize hamilleri, havaalanının transit bölümünün dışına çıkamamaktadır.

Finlandiya Aile Ziyareti Vizesi

Finlandiya aile ziyareti vizesi, Finlandiya vatandaşı olan bir aile üyesine her 180 günde en fazla 90 gün ziyaret düzenlemek için başvurulması gereken vize türüdür.

Finlandiya Yabancılar Yasası’nın 37. maddesi uyarınca (Ulkomaalaislaki 301/2004), Finlandiya vatandaşına aile ziyareti yapabilecek aile üyeleri; Finlandiya vatandaşının eşi, 18 yaşın altındaki evlenmemiş çocuğu ve Finlandiya vatandaşının en az iki yıl birlikte yaşamış partneridir. Finlandiya vatandaşı kişinin partneriyle çocuğu olması durumunda, iki yıllık birlikte yaşama koşulu gerekli olmamaktadır.

Finlandiya Turist Vizesi

Finlandiya turist vizesi, Finlandiya’da her 180 günde maksimum 90 gün barınılmasına imkan sağlayan kısa süreli (C tipi) vize türüdür.

Finlandiya turist vizesi kapsamında tatil, gemi gezisi, şehir gezisi veya diğer amaçlarla yapılan gezilere katılım sağlanılabilmektedir. Finlandiya Turist Vizesi, diğer Schengen ülkelerinde de geçerlliliği olan bir vizedir.

Finlandiya D Tipi Vize Türleri Nelerdir?

Finlandiya’da 90 günden daha uzun süre kalmak isteyen kişilerin Finlandiya uzun dönem (D tipi) vize türüne başvurması gerekmektedir.

Finlandiya uzun dönem (D tipi) vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Finlandiya çalışma vizesi
 • Finlandiya aile birleşimi vizesi
 • Finlandiya erasmus vizesi
 • Finlandiya göçmen vizesi
 • Finlandiya öğrenci vizesi
 • Finlandiya girişimci vizesi
 • Finlandiya dönüş vizesi

Finlandiya Çalışma Vizesi

Finlandiya çalışma vizesi, Finlandiya’da 90 günden uzun süreli çalışmak için başvurulması gereken uzun dönemli vize türüdür.

Finlandiya çalışma vizesinin, Finlandiya’da serbest meslek vizesi, Finlandiya’da çalışan kişi için vize ve Finlandiya işçi vizesi olmak üzere 3 türü bulunmaktadır.

Finlandiya’ya çalışmak için giden kişinin ülkeye girmeden önce Finlandiya çalışma vizesi iznine başvuru yapması gerekmektedir. Finlandiya çalışma vizesi izni alınması için, Finlandiya’da bir iş ile anlaşma sağlanmış olması gerekmektedir. Finlandiya’ya çalışmak için giden kişi, Finlandiya çalışma vizesi oturum iznine başvurmadan önce Finlandiya Göçmenlik Servisi’nin sitesinden çalışacağı iş türüne uygun hangi tür çalışma vizesine başvurması gerektiğini öğrenmelidir.

Finlandiya Aile Birleşimi Vizesi

Finlandiya aile birleşimi, Finlandiya’da Finlandiya’da yasal olarak ikamet eden bir kişinin aile üyeleri tarafından başvurulabilen uzun süreli (D tipi) bir vize türüdür. Finlandiya aile birleşimi vizesinin 12 ay ile 4 yıl kadar geçerliliği bulunmaktadır.

Finlandiya aile birleşimi başvurusunda bulunabilecek kişiler, Finlandiya vatandaşının 18 yaşından küçük çocuğu, Finlandiya vatandaşının en az 2 yıl birlikte yaşadığı kayıtlı partneri ve Finlandiya vatandaşının eşidir.

Finlandiya vatandaşının eşinin, Finlandiya aile birleşimi türü olan Finlandiya Evlilik Vizesi başvurusunda bulunmak için, evlilik sertifikası sunması gerekmektedir.

Finlandiya Erasmus Vizesi

Finlandiya erasmus vizesi, öğrenci değişimi programı kapsamında Finlandiya’da öğrenim görmek için başvurulması gereken uzun süreli (D tipi) vize türüdür.

Finlandiya erasmus vizesi kapsamında, Finlandiya erasmus eğitimine giden ve başarıyla mezun olan kişiler 12 ay süre için staj hakkını da elde etmektedir.

Finlandiya Göçmen Vizesi

Finlandiya göçmen vizesi, Finlandiya’ya göçmen olarak gitmek için başvurulması gereken uzun süreli (D tipi) vize türüdür.

Finlandiya göçmenlik başvurusunda bulunabilmek için; Finlandiya’da çalışarak göçmenlik, Finlandiya’da girişimci olarak göçmenlik, Finlandiya’da eğitim alarak göçmenlik, Finlandiya’da aile birleşimi gerçekleştirerek göçmenlik veya Finlandiya’ya sığınarak (iltica) göçmenlik yapmak gerekmektedir.

Finlandiya Öğrenci Vizesi

Finlandiya öğrenci vizesi, Finlandiya’da 90 günden fazla süre eğitim almak için başvurulması gereken vize türüdür.

Finlandiya öğrenci vizesi başvurusunda bulunmak için Finlandiya’da bir eğitim kurumundan kabul alınmış olunması gerekmektedir. Finlandiya’da bir kurumda eğitim almak için, eğitim süresi boyunca konaklama, yemek ve diğer ihtiyaçları karşılayabilmek için her ay en az 560 Euro’ya sahip olunması gerekmektedir. Finlandiya öğrenci vizesi hamilinin, iki yıllık bir konaklama için hesapta en az 13.440 EUR bulundurması gerekmektedir.

Finlandiya Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Finlandiya vize başvurusu yapmak için ilk adımı uygun vize türüne karar vermektir. Finlandiya vize başvurunda bulunmak için, VFS Global Finlandiya resmi sitesinden kişiye uygun vizeye karar verildikten sonra, online vize başvuru formu doldurulmaktadır. Finlandiya vize başvuru formu eksiksiz bir şekilde doldurulduktan sonra vize başvuru merkezinden randevu tarihi oluşturulmalıdır. Finlandiya vize başvurusu için alınan randevu tarihine kadar başvuru sahiplerinin Finlandiya vizesi için talep edilen belgeleri ve evrakları bir araya getirmeleri gerekmektedir. Finlandiya vize başvurusu randevu günü geldiğinde, VFS Global Finlandiya vize merkezine gidilerek istenen evraklar sunulmalı ve vize ücreti ödenmelidir.

Finlandiya vize başvurusu, Vizem.net danışmanları tarafından yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Finlandiya Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler Nedir?

Finlandiya vize başvurusu için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Finlandiya vizesi başvurusunda bulunmak için sahip olunan pasaportun son 10 yıl içerisinde çıkarılmış olması ve seyahat süresinin hepsini kapsaması gerekmektedir. Finlandiya vizesi başvurusunda bulunurken pasaportun orijinali ve damga ve vizelerin olduğu tüm sayfaların fotokopilerinin sunulması gerekmektedir.
 • Finlandiya vizesi başvuru formu: Finlandiya vize başvuru formunun, başvuru sahibi tarafından online olarak doldurulması ve çıktısı alınarak imzalanması gerekmektedir. Başvuru sahibinin 18 yaşından küçük olduğu durumlarda vize başvuru formu ebeveynler tarafından imzalanmaktadır.
 • Biyometrik fotoğraf: Finlandiya vizesi başvurusunda bulunmak için, 35 mm genişlik 45 mm uzunlukta, beyaz arka planlı, son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet biyometrik fotoğrafın başvuru dosyasında bulundurulması gerekmektedir.
 • Finlandiya ulaşım ve konaklamaya dair kanıt: Finlandiya vizesi başvurusunda bulunmak için, gidiş uçak bileti veya rezervasyonu ile konaklama yapılacak yere yapılan rezervasyona dair kanıt sunulması gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Finlandiya vizesi başvurusu yapacak olan kişinin sağlık sigortası seyahat süresinin tamamında geçerli olmalı, en az 30.000 EUR tutarındaki masrafları karşılamalı ve tüm Schengen ülkelerinde geçerli olmalıdır.
 • Finansal yeterlilik kanıtı: Finlandiya vizesi başvurusunda bulunmak için, son üç aylık hesap hareketlerini gösteren banka hesap özeti ve maaş bordroları gibi düzenli gelir gösteren belgeler sunulmalıdır. Düzenli gelir gösteren belgeler, vize başvurusundan en geç 1 hafta önce alınmalıdır.
 • Davet mektubu: Finlandiya vizesi başvurusunda bulunmak için, Finlandiya’da ikamet eden kişi veya sponsorluk yapacak kurum tarafından alınan davet mektubunun sunulması gerekmektedir.
 • İkametgah belgesi: Finlandiya vizesi başvurusunda bulunmak için, vize başvuru sahibinin Türkiye’de ikamet ettiği adres beyan edilmelidir.
 • Kimlik fotokopisi: Finlandiya vizesi başvurusunda bulunmak için, vize başvuru sahibinin TC kimlik fotokopisi teslim edilmelidir.
 • Finlandiya vize türüne göre ek belgeler: Finlandiya vizesi başvurusunda bulunan kişi; öğrenci ise e-devlet’ten alınan öğrenci belgesi, çalışan ise işyeri izin yazısı, şirket sahibi ise; faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, vergi levhası ve imza sirküleri ve emekli ise emekli aylığı belgesi sunulmalıdır.

Finlandiya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Finlandiya vize başvuru formunda; vatandaşı olunan ülke, isim ve soyisim, cinsiyet, doğum tarihi ve yeri gibi kişisel bilgiler, medeni hal bilgileri, pasaport bilgileri, ziyaret nedeni ve finansal yeterliliğe dair sorular yer almaktadır.

Finlandiya vize başvuru formu, indirilebilmekte ve online olarak İngilizce doldurulabilmektedir. Finlandiya vize başvuru formunun kağıt üzerine tükenmez kalemle doldurulma seçeneği de bulunmaktadır.

Finlandiya Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Finlandiya vizesi için fotoğraf ölçüleri, 35 mm genişlik ve 45 mm yükseklikte olmalıdır.

Finlandiya vizesi için kullanılacak fotoğrafların son 6 ay içinde çekilmesi ve beyaz arka planlı olması gerekmektedir.

Finlandiya Vize Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Finlandiya vizesi için uzatma işlemi, eğitim vizelerinde yapılabilmektedir. Finlandiya eğitim vizesini uzatmak için, vize bitmeden önce Finlandiya vizesi başvuru formu doldurulmakadır. Başvuru formu doldurduktan sonra, Finlandiya Göçmenlik hizmetinin bir servis noktasını ziyaret edilerek online ya da kağıt üzerine tükenmez kalemle doldurulmuş başvuru formu sunularak parmak izi verilmeli ve başvuru ücreti ödenmelidir.

Finlandiya vize uzatma işlemi tamamlandığında, Finlandiya Göçmenlik Servisi tarafından e-posta, kısa mesaj veya posta alınmaktadır. Finlandiya vize uzatma işleminin olumlu olduğu durumlarda, vize iki yıl daha uzatılmaktadır.

Finlandiya Vize Randevu Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Finlandiya vizesi için randevu alma işlemi, VFS Global web sitesi üzerinden ya da mail üzerinden yapılabilmektedir.

Finlandiya Vize Şartları Nelerdir?

Finlandiya’ya vize almak için gerekli şartlar aşağıda listelenmiştir.

 • Finlandiya vizesi almak için, Finlandiya’da konaklanacak süre boyunca kişinin kendini desteklemek için yeterli parası (günlük 30 EUR) olduğunu kanıtlaması gerekmektedir.
 • Finlandiya vizesi almak için, kişinin Schengen bölgesine giriş yasağının olmaması gerekmektedir.
 • Finlandiya vizesi almak için kişinin; kamu düzeni ve güvenliğine halk sağlığına veya Finlandiya’nın diğer ülkelerle ilişkilerine tehlike teşkil etmemesi gerekmektedir.

Finlandiya Vizesi Nereden Alınır?

Finlandiya Schengen vize başvurusu, Finlandiya Konsolosluklarına ve Finlandiya Büyükelçiliğine ve VFS Global vize başvuru merkezlerine yapılabilmektedir.

Finlandiya vize başvurusunda bulunurken ana başvuru merkezi olarak, Finlandiya Konsolosluğu yerine VFS Global vize başvuru merkezi seçmek, süreci kolaylaştırmaktadır.

Finlandiya Vize Danışmanlık Ücretleri Nedir?

Finlandiya vizesi danışmanlık ücretleri aşağıda tablo halinde verilmiştir.

Vize türüDanışmanlık ücreti
Finlandiya turistik vize30 EUR
Finlandiya aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi30 EUR
Finlandiya kültürel ve sportif faaliyet vizesi30 EUR
Finlandiya ticari vize30 EUR
Finlandiya iş ve fuar ziyareti vizesi30 EUR
Finlandiya aile birleşimi vizesi30 EUR
Finlandiya çalışma vizesi30 EUR
Finlandiya erasmus vizesi30 EUR
Finlandiya eğitim vizesi30 EUR
Finlandiya oturma vizesi30 EUR

Finlandiya’ya Vize Almak Zor Mu?

Finlandiya vizesi almak, VFS Global’in istediği pasaport, finansal yeterlilik kanıtı, vukuatlı nüfus kayıt örneği, başvuru formu gibi evrakların kurallara uygun bir şekilde hazırlanması halinde zor bir süreç değildir.

Finlandiya Vize Reddine Nasıl İtiraz Edilir?

Finlandiya vize başvurusunun reddedilmesi halinde, vize başvurusu kararının alınmasından itibaren 30 gün içinde Finlandiya Dışişleri Bakanlığı’na Fince veya İsveççe yazılmış temyiz mektubu sunularak, vize reddine itiraz edilebilmektedir.

Finlandiya vize reddi idari inceleme talebi için işlem ücreti 170 Euro, temyiz işlemleri için İdare Mahkeme ücreti 260 Euro’dur.

Finlandiya Vize Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Finlandiya vize başvuru durumu; Finlandiya Vize Başvuru Merkezi tarafından verilen faturada/ makbuzda bulunan referans numarası ve kişinin soyadı girilerek VFS Global web sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

0-6 Yaş Arası Çocuklar için Finlandiya Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

0-6 yaş çocuklar için Finlandiya vizesi, ebeveynler tarafından, yasal vasi ile birlikte ya da bu kişilerin iznini beyan eden noter tasdikli belge ile yapılabilmektedir. 4 yaşındaki çocuk için Finlandiya vizesi başvurusunda bulunurken de, refakatsiz seyahatleri etmeleri durumunda ebeveyn izni alınması gerekmektedir.

Schengen Vizesi Finlandiya’ya Ziyaret Etmek için Geçerli Midir?

Schengen vizesi, Schengen Bölgesi’ne üye 26 devletten herhangi birine seyahat eden kişinin her 180 günde bir 90 güne kadar o ülkede kalmasına izin veren kısa süreli bir vize türüdür.

Finlandiya Schengen vizesi kapsamında yer almakta olup farklı ülkeden alınmış Schengen vizesi ile Finlandiya’yı ziyaret etmek mümkündür.

Finlandiya Schengen Vizesi Kapsamında Mıdır?

Finlandiya vizesi, Schengen özellikli vizeler arasında bulunmaktadır.

Finlandiya’ın 19 aralık 1996 tarihinde Schengen ülkelerine katılmasıyla birlikte, Finlandiya, Schengen vizesi olan ülkeler arasına girmiştir.

Finlandiya Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Türkiye Cumhuriyeti için çalışan memurlara ve belirli şartları taşımaları durumunda memurların ailelerine 5 yıllık süre ile verilen pasaport türü yeşil (hususi) pasaport olarak adlandırılmaktadır.

Hususi (yeşil) pasaport hamilleri, Finlandiya’ya girebilmek veya transit geçebilmek için vizeden muaf tutulmaktadır. Yeşil pasaport hamilleri, 180 günlük bir süre zarfında maksimum 90 gün süreyle Finlandiya’da vizeye ihtiyaç olmaksızın bulunabilmektedir.

Finlandiya’nın Vize İstediği Ülkeler Hangileridir?

Finlandiya’nın vize istediği ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Afganistan
 • Cezayir
 • Angola
 • Azerbaycan
 • Bahreyn
 • Bangladeş
 • Benin
 • Bhutan
 • Burkina Faso
 • Burma
 • Myanmar
 • Burundi
 • Kamboçya
 • Kamerun
 • Cape Verde
 • Orta Afrika Cumhuriyeti
 • Çad
 • Çin
 • Komorlar
 • Kongo
 • Küba
 • Cibuti
 • Mısır
 • Ekvator Ginesi
 • Eritre
 • Etiyopya
 • Gabon
 • Gana
 • Pakistan
 • Gine
 • Gine Bissau
 • Hindistan
 • İran
 • Irak
 • Fildişi Sahili
 • Ürdün
 • Kenya
 • Kosova
 • Kuveyt
 • Laos
 • Lübnan
 • Lesotho
 • Liberya
 • Libya
 • Madagaskar
 • Malavi
 • Maldivler
 • Mali
 • Moritanya
 • Moğolistan
 • Mozambik
 • Nauru
 • Nepal
 • Nijer
 • Nijerya
 • Kuzey Kore
 • Kuzey Marianas
 • Umman
 • Papua Yeni Gine
 • Rusya
 • Ruanda
 • Sao Tome ve Principe
 • Suudi Arabistan
 • Senegal
 • Sierra Leone
 • Somali
 • Sri Lanka
 • Sudan
 • Surinam
 • Svaziland
 • Suriye
 • Tacikistan
 • Tanzanya
 • Togo
 • Tonga
 • Türkiye
 • Türkmenistan
 • Uganda
 • Yemen
 • Zambiya
 • Zimbabve

Finlandiya’nın Vize İstemediği Ülkeler Hangileridir?

Finlandiya’nın vize istemediği ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Antigua ve Barbuda
 • Arjantin
 • Andorra
 • Arnavutluk
 • Avusturya
 • Bahamalar
 • Barbados
 • Belize
 • Bolivya
 • Brezilya
 • Belarus
 • Belçika
 • Bosna Hersek
 • Bulgaristan
 • Hırvatistan
 • Kıbrıs
 • Kanada
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Fransa
 • Almanya
 • Yunanistan
 • Macaristan
 • İzlanda
 • İrlanda
 • İtalya
 • Letonta
 • Litvanya
 • Lihtenştayn
 • Lüksemburg
 • Malta
 • Moldova
 • Monako
 • Karadağ
 • Hollanda
 • Norveç
 • Polonya
 • Portekiz
 • Romanya
 • San Marino
 • Sırbistan
 • Slovakya
 • Slovenya
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre
 • Ukrayna
 • Birleşik Krallık
 • Şili
 • Kolombiya
 • Kosta Rika
 • Dominik Cumhuriyeti
 • Ekvador
 • El Salvador
 • Grenada
 • Guetamala
 • Guyana
 • Haiti
 • Honduras Adaları
 • Jamaika
 • Meksika
 • Nikaragua
 • Panama
 • Paraguay
 • Peru
 • Saint Kitts ve Nevis
 • Saint Lucia
 • Saint Vincent ve Grenadinler
 • Trinidad ve Tobago
 • Amerika Birleşik Devletleri
 • Uruguay
 • Venezuela
 • Ermenistan
 • Brunei
 • Gürcistan
 • Endonezya
 • İsrail
 • Japonya
 • Kazakistan
 • Güney Kore
 • Kırgızistan
 • Malezya
 • Filipinler
 • Katar
 • Singapur
 • Tayland
 • Doğu Timur
 • Birleşik Arap Emirlikleri
 • Özbekistan
 • Vietnam
 • Botsvana
 • Yeşil Burun Adaları
 • Eswatini
 • Gambiya
 • Lesoto
 • Mauritius
 • Fas
 • Namibya
 • Seyşeller
 • Güney Afrika
 • Tunus
 • Fiji
 • Kiribati
 • Marshall Adaları
 • Mikronezya
 • Palau
 • Samoa
 • Solomon Adaları
 • Tuvalu
 • Vanatau

Finlandiya Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Finlandiya vizesi ile gidilebilecek ülkeler aşağıda listelenmiştir.

 • Fransa
 • Belçika
 • Avusturya
 • Almanya
 • Çek Cumhuriyeti
 • Danimarka
 • Estonya
 • Macaristan
 • Yunanistan
 • Hollanda
 • İzlanda
 • İtalya
 • Letonya
 • Litvanya
 • Lüksemburg
 • Malta
 • Norveç
 • Polonya
 • Portekiz
 • Slovenya
 • Slovakya
 • İspanya
 • İsveç
 • İsviçre

Finlandiya Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Finlandiya Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurusunun sonuçlanma süresi 10 iş günüdür. Başvuru sonuçlanma süresi, göçmenlik makamlarının gerekli gördüğü durumlarda uzayabilmektedir.

Finlandiya Vize Muafiyeti Hangi Şartlarda Geçerli Olur?

Türkiye Cumhuriyeti Devleti; Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla, Finlandiya’ya yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

AB ve AEA bölgesi ülkelerin vatandaşları Finlandiya’ya girişlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Schengen üyesi olan diğer 25 ülke Finlandiya’ya vizesiz giriş yapılabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Paylaş: