Macaristan Vize Fotoğrafı Özellikleri

Macaristan Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Diğer Kriterler

Macaristan vize başvurusu için vize fotoğrafı, Macaristan vize başvuruları için teslim edilmesi gereken belgelerden bir tanesidir.

Macaristan vize fotoğrafı C veya D fark etmeksizin tüm Macaristan vize türleri için yapılan başvurularda, zorunlu belgeler arasında yer almaktadır.

Macaristan vize fotoğrafı için belirlenen kriterlere uymayan fotoğrafın sunulması durumunda Macaristan vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Türkiye’den yapılan Macaristan vize başvurularında vize fotoğrafı da dahil Macaristan vizesi için gerekli evraklar için yapılan uygunluk kontrolünden vize takip işlemlerine kadar olan tüm süreç, Vizem.net’in danışmanlık hizmeti kapsamındadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Macaristan'a Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

Macaristan’a vize başvurusu için 2 adet fotoğraf gerekmektedir.

Macaristan Vizesi için Biyometrik Fotoğraf Ne Zaman Çekilmiş Olmalıdır?

Macaristan vizesi için biyometrik fotoğraf en fazla 3 ay önce çekilmiş olmalıdır.

Macaristan Vize Fotoğrafı Hangi Özelliklerde Olmalıdır?

Macaristan vize fotoğrafında başvuru sahibinin yüzü objektife dönük olmalıdır. Nötr bir ifade ile objektife bakılması gereken Macaristan vize fotoğrafında arka plan beyaz olmalıdır.

Macaristan vize fotoğrafı çekilen kişinin yüzü, kulakları ve alnı görünmelidir. Fotoğrafta herhangi bir oynama yapılmamalı ve herhangi bir gölge ya da ışık yansıması bulunmamalıdır.

Örnek Macaristan vize fotoğrafı aşağıda verilmiştir.

Macaristan Vize Fotoğrafı Hangi Özelliklerde Olmalıdır?
Macaristan Vize Fotoğrafı Hangi Özelliklerde Olmalıdır?

Macaristan Vizesi için Fotoğraf Ebatı

Macaristan vize için fotoğraf boyutu, 45 mm uzunluğunda ve 35 mm genişliğinde olmalıdır.

Macaristan Vize Fotoğrafının Arka Planı

Macaristan vize fotoğrafının arka planı, beyaz ve düz olmalıdır; karışık desenler bulunmamalıdır.

Macaristan Vize Fotoğrafında Şapka veya Başörtüsü Takılabilir Mi?

Macaristan vize fotoğrafında dini nedenler dolayısıyla takılan başörtüsüne izin verilmektedir. Macaristan vizesi için çekilen başörtülü vize fotoğrafında çene, alın ve elmacık kemikleri mutlaka görünmelidir.

Macaristan Vize Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

Macaristan vize fotoğrafında gözlük gerektiği durumlarda takılabilir. Macaristan vize fotoğrafında gözlük takılması durumunda gözlüklerden flaşın yansıması olmamalı, çerçevelerin gözleri kapatılmasına dikkat edilmeli ve renkli lensler olmadan gözler görünmelidir. Macaristan vizesi fotoğrafını çekerken mümkünse kalın çerçeveli gözlüklerden kaçınılmalı, daha ince çerçeveli gözlükler kullanılmalıdır.

Macaristan Vizesi Fotoğraf Nereye Teslim Edilir?

Macaristan vize işlemleri için biyometrik fotoğraf, hem Schengen vizesi hem de ulusal Macaristan vizesi başvuruları için Macaristan dış temsilcilikleri tarafından yetkilendirilen VFS aracı kurumun vize başvuru merkezine teslim edilir.

Macaristan Schengen vizesi ve Macaristan D tipi vize için gerekli diğer evrakların biyometrik fotoğraf ile birlikte şahsen veya akredite acenteler aracılığı ile teslim edilmesi gerekmektedir. Macaristan vize evraklarının teslimi için vize başvuru merkezinden randevu alınmalıdır.

Son 59 ay içerisinde alınmış bir Schengen vizesine sahip olan kişiler, vize başvuru merkezine gitmeye gerek kalmadan Schengen Macaristan vizesi için başvuru yapabilmektedir.

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış olan kişilerin başvuruları, vize fotoğrafını ve gerekli vize evraklarını İstanbul ofisine göndermeleri durumunda Vizem.net uzman danışmanları ile gerçekleştirilebilmektedir.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: