Macaristan Vize Başvuru Formu

Macaristan Vize Başvuru Form Doldurma Rehberi

Macaristan vize başvuru formu, Macaristan’a seyahat etmek isteyen yabancı ülke vatandaşlarının doldurmak zorunda olduğu, başvuru sahibinin kimlik, seyahat, talep ettiği vize ve pasaport bilgilerini içeren formdur.

Vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru bilgiler verilerek doldurulması başvurunun olumlu sonuçlanmasında büyük bir etkendir.

Başvuru formunda verilen herhangi bir bilginin, Macaristan vizesi için gerekli evraklar arasında sunulan evraklardan biriyle çelişmesi başvuru sürecini olumsuz yönde etkilemektedir.

Macaristan vize başvurusu için: 0850 241 1868

Macaristan Başvuru Formu Nereden Alınır?

Türkiye’den yapılan Macaristan vize başvuruları için güncel başvuru formu bu bağlantıdan indirilebilmektedir.

Ulusal vize başvuruları için doldurmanız gereken vize formunu ise bu linke tıklayarak indirebilirsiniz.

Macaristan Vize Başvuru Formu Ücretli Midir?

Hayır, Macaristan vize başvuru formu ücretli değildir.

Macaristan Konsolosluğu Vize Başvuru Formu Verir Mi?

Evet, Macaristan Konsolosluğu vize başvuru formu vermektedir. Macaristan vize başvuru formu As Visa internet sitesinden alınabileceği gibi Macaristan Konsolosluğuna ait websitesinden de indirilebilir.

Macaristan Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgilerin Verilmesi Gerekir?

Macaristan vize başvuru formunda istenen bilgiler vize türüne göre değişmektedir. Uzun süreli ve kısa süreli Macaristan vize başvuruları için farklı formların doldurulması gerekir.

Kısa süreli Macaristan vize başvuru formunda; başvuran kişinin kimlik bilgileri, seyahat belgesi bilgileri, gelir bilgileri, varsa davetiye detayları, Avrupa Birliği vatandaşı tanıdığı varsa onun kimlik bilgileri, iletişim bilgileri, mesleği, seyahat amacı, talep ettiği ülkeye giriş sayısı, vize başvuru geçmişi, eğer gönderildiyse davetiye gönderen kişi ya da kurumun bilgileri, seyahati finanse edeceği kaynaklara dair bilgileri istenmektedir. Son sayfanın sağ alt köşesinde imza bölümü yer almaktadır.

Uzun süreli Macaristan vize başvuru formunda, kısa süreli Macaristan vize başvuru formunda istenen bilgilere ek olarak; başvuru sahibinin seyahati boyunca Macaristan’da konaklayacağı yerin adresi, sağlık sigortası bilgileri, vize süresi bitince yaşadığı ülkeye dönüşüyle ilgili bilgiler, başvuru sahibinin bakmakla yükümlü olduğu kişilerin bilgileri ve eklenti form olarak başvuru sahibinin bakmakla yükümlü olduğu çocuğuna ait kimlik bilgileri, pasaport bilgileri, vize geçmişi istenmektedir.

Macaristan Schengen Başvuru Formu

Macaristan Schengen vize başvuru formu görseli aşağıda verilmiştir.

Macaristan Schengen Başvuru Formu
Macaristan Schengen Başvuru Formu

Macaristan D Tipi Vize Başvuru Formu

Macaristan D tipi uzun süreli vize başvuru formu görseli aşağıdadır.

Macaristan D Tipi Vize Başvuru Formu
Macaristan D Tipi Vize Başvuru Formu

Macaristan Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Macaristan vize başvuru formu çıktısı alınarak elle ya da bilgisayara indirilerek online doldurulabilir.

Macaristan vize formları elle doldurulacak ise mavi ya da siyah tükenmez kalem kullanılmalıdır. Başvuru formunda istenen bilgiler eksiksiz ve doğru verilmeli, okunabilir olmalı ve son sayfanın en altında yer alan imza bölümü pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.

18 yaşından küçük başvuru sahiplerinin başvuru formundaki imza bölümü her iki ebeveyn tarafından da imzalanmak durumundadır. Başvuru formunda istenen e-mail ve ev adresleri 17. maddeye yazılmalıdır. Başvuru formuna yazılan cep telefonu numarası Macaristan vizesi almak isteyen kişiye ait olmalıdır.

Uzun süreli Macaristan vize başvuru formları sadece İngilizce doldurulurken, kısa süreli Macaristan vize başvuru formları Macarca ya da Türkçe de doldurulabilmektedir.

Macaristan Vize Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Evet, Macaristan vize formuna fotoğraf eklenmektedir. İstenen kriterlerdeki biyometrik fotoğrafın, vize başvuru formunun ilk sayfasında sağ tarafta yer alan fotoğraf bölümüne yapıştırılması gerekmektedir. Macaristan vize başvuru formuna fotoğraf eklerken zımba ya da iğne gibi aletler kullanılmamalı, yapıştırıcı ile yapıştırılmalıdır.

Macaristan Vizesi için Başvuru Formu Doldurma Hizmeti Nereden Alınır?

Macaristan vizesi için başvuru formu doldurma hizmeti aracı kurum As Visa başvuru merkezlerinden ya da Vizem.net üzerinden alınabilmektedir.

Macaristan vizesi için başvuru formu doldurma hizmeti aracı kurum tarafından sadece kısa süreli vize başvuruları için verilir. Vize harcı ile başvuru hizmet bedelinden ayrı olarak As Visa Macaristan başvuru formu doldurma hizmeti için 30 TL ek ücret talep edilir.

Vizem.net üzerinden yapılan başvurularda tüm vize türleri için başvuru formu uzman ülke danışmanı tarafından, danışmanlık hizmeti kapsamında doldurulur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: