Macaristan Vizesi

Macaristan Vize Türleri ve Başvuru Süreçleri 2024

Macaristan vizesi Macaristan Demokratik Cumhuriyeti vize rejmine göre vizeye tabi tutulan ülke vatandaşları tarafından Macaristan’a yapacakları seyahatler için alınması gereken vize türüdür.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Macaristan Vize İstiyor Mu?

Macaristan, umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi T.C. vatandaşlarının seyahat edebilmeleri için vize istemektedir. Diplomatik (siyah) pasaport, hususi (yeşil) pasaport ve hizmet (gri) pasaportu sahipleri, 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile Macaristan seyahati için vizeden muaf tutulmaktadır.

Macaristan Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu?

Macaristan yeşil pasaporta, kısa süreli seyahatler için vize istememektedir.

Belirli bir süre çalışmış memurlara ve onların 25 yaşına kadar olan aile bireylerine belli şartları sağlaması halinde verilen pasaporta, yeşil pasaport adı verilmektedir. Yeşil pasaport hamiline belli şartlar altında ve belirli ülkeler için vizesiz bir şekilde seyahat etme hakkını vermektedir. Macaristan yeşil pasaport için vize muafiyeti uygulamaktadır; yeşil pasaport sahipleri vizesiz bir şekilde 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile seyahat edebilmektedir.

Macaristan'a Vize Almak Kolay Mıdır?

Macaristan’a vize almak, vize başvuru formu, maddi durumu gösteren belgeler ve konaklama belgeleri gibi gerekli evrakların kurallara uygun olarak hazırlanarak başvurulması halinde, kolay bir süreç olmaktadır.

Macaristan Vize Türleri Nelerdir?

Macaristan vize türleri, geçerlilik süresi ve veriliş amacına göre aşağıda verilmiştir.

 • Macaristan C tipi Schengen vizesi: Macaristan’da en fazla 90 gün konaklama imkanı sunan vize türüne Macaristan C tipi Schengen vizesi adı verilmektedir. Macaristan’a iş, kısa süreli eğitim programları, turistik gezi, fuar, konferans ve bir kişiyi ziyaret amaçları için seyahat etmek istendiğinde C tipi Schengen vizesi almak gerekmektedir.
 • Macaristan D tipi ulusal vizesi: Macaristan’da 90 günden fazla kalmak isteyen kişilerin alması gereken vize türüne, D tipi ulusal vize adı verilmektedir. Avrupa Birliği vatandaşı olmayan ve eğitim görmek, araştırma yapmak, çalışmak ya da ikamet etmek amaçları ile Macaristan’a seyahat etmek isteyenlerin, Macaristan D tipi ulusal vize almaları gerekmektedir.D tipi vize Macaristan’da en fazla 1 yıl kalma hakkı tanımaktadır.

C tipi ve D tipi dışında giriş sayısına göre tek giriş, çift giriş ve çoklu giriş olmak üzere Macaristan vize türleri de bulunmaktadır. Tek girişli vizeye sahip olanlar 90 gün içerisinde ilgili ülkeye en fazla 1 kere, çift girişli vizeye sahip olanlar ilgili ülkeye 2 kere, çok girişli vizeye sahip olanlar ise en fazla 5 kez olmak üzere vize geçerlilik süresi boyunca Macaristan’a giriş yapabilmektedir.

Macaristan C Tipi (Schengen) Vize Türleri Nelerdir?

Macaristan C tipi (Schengen) vize türleri aşağıda verilmiştir.

 • Macaristan turist vizesi
 • Macaristan aile ziyareti vizesi
 • Macaristan ticari vize
 • Macaristan kültürel vize
 • Macaristan şoför vizesi
 • Macaristan sağlık vizesi
 • Macaristan sportif amaçlı vize
 • Macaristan resmi ziyaret vizesi
 • Macaristan Erasmus vizesi
 • Macaristan dil okulu vizesi

180 gün içerisinde 90 günü aşmayacak seyahatler için Macaristan Schengen vizesi alınması yeterlidir.

Macaristan D Tipi (Ulusal) Vize Türleri Nelerdir?

Macaristan D tipi (ulusal) vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Macaristan çalışma vizesi
 • Macaristan aile birleşimi vizesi
 • Macaristan öğrenci vizesi
 • Macaristan yatırımcı vizesi

Macaristan’a 90 günden uzun süreli olacak şekilde seyahat etmek ve Macaristan’da konaklamak için Macaristan D tipi vize almak gerekmektedir.

Macaristan Vize Şartları Nelerdir?

Macaristan vizesi almak için gereken şartlar aşağıda listelenmiştir.

 • Adli sicil kaydının temiz olması gerekmektedir.
 • Seyahat bitiminden sonra ülkeye geri dönüleceğini kanıtlayacak belgeler sunmak gerekmektedir.
 • Daha önceden herhangi bir vize ihlalinde bulunmamış olmak gerekmektedir.
 • Başvuru sahibinin Schengen İstihbarat Sisteminde (SIS) herhangi bir kaydının bulunmaması gerekmektedir.
 • Macaristan seyahati için yeterli bir gelire ya da birikime sahip olunması veya geçerli bir sponsorun kişiyi maddi olarak desteklemesi gerekmektedir.

Macaristan Vize Başvurusu için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Macaristan vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: En az 2 sayfası boş, son 10 yıl içerisinde alınmış, yıpranmamış ve geçerli bir pasaporta sahip olmak gerekmektedir.
 • Macaristan vize başvuru formu : Macaristan Schengen vizesi için gerekli evraklariçerisinde vize başvuru formunun İngilizce dilinde, bilgisayarda ya da el ile eksiksiz ve doğru bilgiler ile doldurularak imzalanması gerekmektedir. Vize başvuru formunun diğer vize evraklarını destekleyici nitelikte olması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: 35 mm genişliğinde, 45 mm uzunluğunda, arka fonu beyaz olan, 2 adet biyometrik fotoğraf gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Tüm Schengen üyesi ülkelerde geçerli olan ve planlanan seyahatin tamamını kapsayan, en az 30.000 Euro teminatlı seyahat sağlık sigortasının yaptırılması gerekmektedir.Macaristan vize belgeleriiçerisinde seyahat sağlık sigortasının mutlaka olması gerekmektedir.
 • Pasaport fotokopileri: İşlem görmüş tüm pasaport sayfalarının ve önceki vizelerin fotokopileri gerekmektedir.
 • Seyahat planı: Macaristan seyahatinin planı, ülkeye giriş ve çıkış tarihlerini gösteren şekilde sunulmalıdır.
 • Konaklama rezervasyonları: Macaristan seyahatinde kalınacak otelin rezervasyon bilgileri hazırlanmalıdır.
 • Ulaşım belgeleri: Macaristan’a gidiş ve dönüş uçak bileti bilgileri gerekmektedir.
 • Maddi kanıt: Macaristan seyahatinin tüm masraflarını karşılayacak kadar maddi kaynağa sahip olduğunu gösteren son 3 ayın şahsi banka hesap dökümleri veya son 3 aylık maaş bordrosu gerekmektedir.
 • Sponsor dilekçesi: Macaristan seyahati başvuru sahibi dışında biri tarafından karşılanacak ise noter onaylı sponsor dilekçesi hazırlanmalıdır.Macaristan vize evraklarıiçerisinde sponsor dilekçesi ile birlikte sponsorun tümfinansal kaynakları belirtilmelidir.
 • İkametgah belgesi: Başvuru sahiplerinin güncel ikametgah belgesi almaları gerekmektedir.
 • Kimlik fotokopisi: Başvuru sahibinin kimliğinin 1 adet fotokopisi gerekmektedir.
 • Evlilik cüzdanı fotokopisi: Seyahat masrafları eşlerden biri tarafından karşılanıyor ise evlilik cüzdanının fotokopisi gerekmektedir.
 • İşveren izin yazısı: Başvuru sahibinin çalıştığı şirketin antetli kağıdına çalışanın seyahat tarihlerinde izinli olacağını belirten izin yazısı hazırlanmalıdır.
 • Şirket belgeleri: Son 6 ay içerisinde alınan şirketin faaliyet belgesi, şirket ortaklarının ve unvanların belirtildiği ticaret sicil gazetesi, güncel vergi levhası ve imza sirküleri gereklidir.

Yukarıda verilen evrak listesi tüm Macaristan vizesi başvurularında istenilen standart Macar vizesi için gerekli evraklardır. Macaristan vizesi için gerekli evraklar başvuru yapılacak vize türüne ve başvuru sahibinin çalışma durumuna göre değişmektedir.

Macaristan Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Macaristan vize başvuru formu başvuru sahibinin adı, soyadı, mesleği, doğum tarihi ve yeri, medeni hali, milliyeti, cinsiyeti, vize veriliş ve bitiş tarihi, pasaport numarası, adresi, iletişim bilgileri, seyahat amacı, pasaport numarası, seyahat tarihleri ve ziyaret edilmek istenen ülkelerin listesi gibi bilgileri içerecek şekilde doldurulmalıdır. Macaristan Schengen başvuru formu elde mavi ya da siyah tükenmez kalemle okunaklı bir şekilde ya da bilgisayarda doldurulabilmektedir.

Macaristan Konsolosluğu vize başvuru formu eksiksiz, doğru bilgiler ile ve detaylı bir şekilde doldurulmalıdır ve Macaristan vize başvuru formu içerisinde boş bir alan bırakılmamalıdır. Gerekli alanlar başvuru sahibi tarafından, 18 yaş altındakilerin ise ebeveynleri tarafından imzalanmalıdır. Vize başvuru formunda verilen bilgilerin, diğer vize evraklarıyla çelişmemesine dikkat edilmelidir.

Macaristan Vize Davetiye Formu Nedir?

Macaristan davetiye formu, Macaristan’a bir davet ile gidilecek ise Macaristan’da bulunan kişinin başvuru sahibini davet ettiğini gösteren belgeye denilmektedir. Macaristan’dan davetiye gönderen kişi tarafından resmi bir formun doldurulması ve onaylatılması gerekmektedir. Vize davetiye mektubunda başvuru sahibinin hangi masraflarının karşılanacağı, konaklama süresi, konaklanacak yer ve başvuru sahibi ile davet eden kişi arasındaki ilişki gibi bilgilerin yer alması gerekmektedir. Davet eden kişinin ikamet ettiği evin tapusunun ya da kira sözleşmesinin ve düzenli gelir belgesinin beyan edilmesi gerekmektedir.

Macaristan Vizesi İçin Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Macaristan vizesi için fotoğraf ölçüleri 35 mm genişliğinde ve 45 mm uzunluğunda olmalıdır. Macaristan vize fotoğrafı biyometrik özellikte ve en fazla 3 ay önce çekilmiş olmalıdır; fotoğrafın arka fonunun beyaz olması ve kişinin yüzünün net bir şekilde gözükmesi gerekmektedir.

Macaristan vizesi için örnek fotoğraf ölçüsü aşağıda verilmiştir.

Macaristan Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Macaristan Vizesi için Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Macaristan Vize Dilekçe Örneği Nasıl Yazılır?

Macaristan vize dilekçe örneği, Macaristan’a neden seyahat edilmek istendiğini açıklayan belgeye denilmektedir. Macaristan dış temsilciliğine hitaben yazılan vize talep dilekçesinin içeriğinde seyahat amacı, seyahat tarihleri, gezi güzergahı, konaklama yeri, iş durumu, ziyaret etmek istenilen ülkeleri listesi ve teslim edilmeyen evrak var ise neden teslim edilmediği ile ilgili açıklama gibi bilgiler yer almalıdır.

Vize talep dilekçesi yazılırken seyahat ile ilgili tüm detayların açık bir şekilde verilmesine ve dilekçede verilen tüm bilgilerin diğer vize evraklarını destekleyici nitelikte olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvurularında kişisel durum ve seyahat planına göre Macaristan vize talep dilekçesi örneği deneyimli danışmanlar tarafından yazılmaktadır.

Macaristan Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Macaristan vizesi için seyahat sağlık sigortası tüm Schengen üyesi ülkelerde geçerli olmalı, tüm seyahat süresini kapsamalı ve en az 30.000 Euro teminatlı olmalıdır. Seyahat sağlık sigorta poliçesi, ıslak imzalı ve kaşeli bir şekilde beyan edilmelidir.

Macaristan vizesi için seyahat sağlık sigortası Vizem.net sigorta birimi üzerinden en uygun fiyat garantisi ile alınabilmektedir. Macaristan seyahat sağlık sigortası yaptırılırken teminatına, geçerliliğine ve kapsamına dikkat edilmelidir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Macaristan Vize Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Macaristan vize başvuru ücreti, vize türüne göre değişmektedir. Macaristan Schengen vize harç ücreti 90 Euro, D tipi vize harcı ise 110 Euro’dur.

Vize başvuru ücreti 12 yaşından küçük çocuklar için ücretsizdir. Vize harç ödemeleri başvuru esnasında Euro ve nakit cinsinden yapılmaktadır; ödemeler için başka para birimleri ya da kredi kartı kabul edilmemektedir.

2024 yılı için tüm vize harcı, seyahat sağlık sigortası, gerekli görülen durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil Macaristan vizesi fiyatı ortalama 240 Euro tutmaktadır. Macaristan vize ücreti Macaristan Konsolosluğu tarafından belirlenmekte ve duyurulmaktadır.

Macaristan Vize Danışmanlık Ücreti Nedir?

Macaristan vize danışmanlık ücreti kısa süreli C tipi vizeler için 25-90 Euro, uzun süreli ulusal vizeler için ise 70-160 Euro arasında değişmektedir.

Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Macaristan vizesi almak için ilk olarak vize başvuru merkezlerinden ya da akredite acenteler vasıtasıyla randevu almak gerekmektedir.

Vize randevusu alındıktan sonra vize türüne göre istenen evraklar, eksiksiz doldurulan vize başvuru formu ile birlikte vize başvuru merkezine randevu gününde teslim edilir. Randevu gününde evrak teslimi ile biyometri işlemleri yapılır ve randevudan sonra vize değerlendirme süreci başlatılır.

Son 59 ay içerisinde Schengen vizesi almış kişilerin başvuru merkezine gelmesine gerek kalmadan, sadece gerekli vize evraklarını Vizem.net merkez ofisine göndererek Macaristan vize işlemleri tamamlanabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Çalışmayanlar ve Ev Hanımları için Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Çalışmayanlar ve ev hanımları için Macaristan vizesi, vize evrakları hazırlanarak vize başvuru merkezlerine ya da akredite acentelere vize randevusunda teslim edilerek alınır. Çalışmayanlar ve ev hanımları için gayrimenkul tapusu, araç ruhsatı, kira sözleşmesi, şirket hissedarlığı gibi ek gelir olduğunu gösteren belgelerin sunulması, vize alınması için önemlidir.

Ek geliri bulunmayan başvuru sahiplerinin birinci dereceden bir aile üyesini sponsor göstererek vize alabilmektedir. Bir sponsor dilekçesi hazırlanarak noterden onaylatılmalı ve sponsor dilekçesinin yanında sponsorun tüm maddi kaynaklarına ilişkin belgeler sunulmalıdır.

Öğrenciler için Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Öğrenciler için Macaristan vizesi, standart vize için gerekli evrakların yanı sıra sponsor dilekçesinin ve öğrenci belgesinin beyan edilmesi ile alınır. Sponsor dilekçesi Macaristan seyahati sırasında yapılacak harcamaların öğrencinin eğitim kurumu, dernek, aile üyesi ya da bir şirket tarafından karşılandığını belirtmeli ve noterden onaylatılmalıdır. Öğrenci belgesinin de güncel olmasına dikkat edilmelidir.

18 Yaşından Küçükler için Macaristan Vizesi Nasıl Alınır?

18 yaşından küçükler için Macaristan vizesi, vize için gerekli standart evrakların yanı sıra muvafakatname ve sponsor dilekçesi sunulması ile alınmaktadır. Macaristan seyahatinde başvuru sahibine eşlik etmeyen ebeveyn veya ebeveynler tarafından noter onaylı muvafakatname hazırlanması gerekmektedir

Başvuru sahibinin tüm Macaristan seyahati masraflarının karşılanacağını belirten bir sponsor dilekçesi sunulması ve sponsorun tüm finansal kaynağının da belgeler ile gösterilmesi gerekmektedir.

Macaristan Vizesi Nereden Alınır?

Macaristan vizesi aracı kurum başvuru merkezleri üzerinden veya vizem.net akredite kuruluşu üzerinden alınabilmektedir.

Macaristan vize başvurularında tek karar merci Türkiye’de bulunan Macaristan dış temsilcilikleridir. Vize başvuruları Konsolosluk vize birimi yetkilisi tarafından onaylandıktan sonra başvuru yapılan vize başvuru merkezine gönderilmektedir ve başvuru sahipleri pasaportlarını vize ile birlikte başvuru yaptıkları merkezden alabilmektedir.

Macaristan Başkonsolosluğu Vize Başvurusu Alır Mı?

Macaristan Başkonsolosluğu doğrudan vize başvurularını almamaktadır. Tüm Macaristan vize başvuruları dış temsilcilik tarafından yetkilendirilen aracı kurum başvuru merkezlerinden ve akredite acenteler üzerinden yapılabilmektedir.

Vize başvuruları akredite acenteler ya da vize başvuru merkezleri üzerinden yapılsa da, Macaristan Konsolosluğu vize onayı için tek yetkili mercidir.

Macaristan Vizesi için Yetkili Kurum Hangisidir?

Macaristan vizesi için yetkili kurum AS Visa’dır. AS Visa’dan vize başvurusu yapmak için ilk olarak başvuru yapılacak vize türü belirlenmelidir; vize türü belirlendikten sonra AS Visa web sitesi ya da çağrı merkezi üzerinden randevu alınabilmektedir. Randevu gününde vize için istenilen belgeler ile birlikte başvuru merkezine gitmek gerekmektedir ve randevudan sonra vize başvurusu değerlendirilmeye alınmaktadır.

Macaristan vize aracı kurumu olan AS Visa yalnızca Macaristan Schengen vizeleri için hizmet vermektedir.

Vize başvuruları AS Visa’ya yapıldıktan 1 gün sonra Macaristan Konsolosluğuna iletilmektedir. AS Visa Macaristan vizeleri için karar merci değildir.

VFS Global Macaristan Vizesi Verir Mi?

Hayır, VFS Global Macaristan vizesi vermemektedir. Macaristan VFS Global’i yetkili aracı kurum olarak belirlemediği için, Macaristan vizesi VFS Global işlemleri yapılamamaktadır ve Macaristan vizesi için yetkili tek kurum AS Visa vize merkezleridir.

iDATA Macaristan Vizesi Verir Mi?

Hayır iDATA üzerinden. Macaristan vize başvurusu yapılamamaktadır.

Macaristan Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Macaristan Schengen vize randevuları AS Visa aracı kurumundan alınabilmektedir. Alınmak istenen vize türü belirlendikten sonra AS Visa web sitesinden ya da çağrı merkezinden Macaristan vize randevu alma işlemi yapılabilmektedir. Macaristan D tipi vize başvurularında ise Macaristan Konsolosluğu vize randevusu konzinfobooking.mfa.gov.hu/ adresinden alınmaktadır.

Vizem.net aracılığı ile yapılan başvurularda Macaristan vize randevu işlemleri danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Macaristan Vize Randevu İptal ve Değişikliği Nasıl Yapılır?

Macaristan vize randevu iptal ve değişiklikleri AS Visa üzerinden yapılabilmektedir. AS Visa çağrı merkezini arayarak ya da başvuru merkezine giderek vize randevusu iptal ve değişiklik işlemleri gerçekleştirilebilir.

Vizem.net üzerinden alınan randevuların iptali ya da değişikliği için ilgili ülke danışmanına mail ya da telefon yoluyla ulaşmak yeterli olmaktadır.

Macaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Macaristan vizesi ortalama 15 takvim günü içerisinde çıkmaktadır. Daha fazla inceleme gerektiren durumlarda Macaristan vize işlemleri 30 güne kadar uzayabilmektedir. İstisnai olarak, Konsolosluk başvuru sahibinden ek belgeler istediği zaman vize çıkma süresi en fazla 60 güne kadar uzamaktadır.

Macaristan Vize Takip ve Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

Macaristan vize takip ve sorgulama işlemleri AS Visa web sitesi üzerinden online bir şekilde yapılabilmektedir. Vize sorgulama işlemini yapmak için AS Visa’nın web sitesine giderek vize sorgulama seçeneğine girilmelidir; çıkan sayfada başvuru yapılan şube, başvuru yapılan yıl, referans numarası ve güvenlik kodu girilerek sorgulama işlemi yapılabilmektedir. Macaristan Konsolosluğu vize takip sistemi ise bulunmamaktadır.

Vizem.net danışmanlığında yapılan vize başvuruları için Macaristan vize takip ve sorgulama işlemi 5 aşamalı otomatik SMS servisiyle ve online olarak gerçekleştirilmektedir.

Macaristan Vize Sonucu Nereden Öğrenilir?

Macaristan vize sonucu başvuru yapılan aracı kurumun web sitesi üzerinden öğrenilebilmektedir. Ancak vizenin onaylanıp onaylanmadığı başvuru sahibi pasaportu teslim aldıktan sonra öğrenilebilmektedir.

Macaristan Vizesi Reddinin Nedenleri Nelerdir?

Macaristan vizesi için ret nedenleri aşağıda listelenmiştir.

 • Adli sicil kaydının temiz olmaması
 • Seyahat belgesinin sahte olması
 • Seyahat amacının net olarak belirtilmemesi
 • Hasarlı pasaport sunulması
 • Geçersiz pasaport sunulması
 • Seyahat programı için kanıt eksikliği bulunması
 • Geçersiz referans mektubu sunulması
 • Maddi kanıtların yetersiz olması
 • Doğum ya da evlilik belgesinin geçersiz olması
 • Seyahat sağlık sigortasının geçersiz olması
 • Önceden Schengen vizesi reddi veya ihlali bulunması

Macaristan vize başvurusu reddedildiğinde, tekrar yeni vize başvurusu yapılabilir ya da vize reddine itiraz dilekçesi yazılabilir.

Macaristan Vize Reddine İtiraz İşlemleri Nasıl Yapılır?

Macaristan vize reddine itiraz işlemleri, bir Macaristan vize reddi itiraz dilekçesi yazılarak, ret kararından itibaren 8 gün içerisinde İstanbul Macaristan Başkonsolosluğuna şahsen başvurularak yapılabilmektedir. İtiraz başvuruları için Konsolosluk, başvuru sahiplerinden 160 Euro almaktadır.

Yapılan itiraz başvuruları 15 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. İtiraz başvuru randevusu almak için https://konzinfoidopont.mfa.gov.hu/home linki kullanılabilmektedir.

Macaristan Vize Süresi Uzatma İşlemi Nasıl Yapılır?

Macaristan vize süresi ülkeye geç giriş, tıbbi tedaviye devam etmek, ani ölüm gibi insani nedenler, aşırı hava koşulları, savaş, Schengen ülkesindeki işin bitmemesi ve planmamış bir düğün olması gibi durumlarda uzatılabilmektedir. Macaristan vizesini uzatmak için ülkede bulunan göçmenlik makamlarına başvuru yapmak gerekmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Macaristan vize işlemleri hakkında merkezimize en sık sorulan sorular aşağıda cevaplanmıştır.

Macaristan Pasaport İstiyor Mu?

Evet, Macaristan’a yapılacak tüm seyahatler için geçerli bir pasaport istemektedir.

Macaristan Vize İşlemleri Hangi İllerden Yapılabilir?

Macaristan vize işlemleri yapılabilecek iller aşağıdadır.

 • Macaristan vizesi Ankara başvuru merkezi
 • Macaristan vizesi başvurusu İstanbul merkezi

Macaristan Vizesi İzmir'den Nasıl Alınır?

Macaristan vizesi İzmir’den ancak, biyometri (VIS kaydı) işlemleri için aracı kurumun İstanbul ya da Ankara başvuru merkezleri üzerinden randevu alınarak yapılabilmektedir.

İzmir ve yakın çevresinde ikamet eden ve son 59 ay içerisinde VIS sistemine parmak izi kaydını vermiş kişilerin Macaristan vize başvurusu İzmir için Vizem.net üzerinden başvuru merkezine gidilmesine gerek kalmadan yapılabilmektedir.

Macaristan Vizesi İçin Parmak İzi Nerede Verilir?

Macaristan vizesi için parmak izi işlemleri AS Visa başvuru merkezinde yapılmaktadır. AS Visa aracı kurumundan vize randevusu aldıktan sonra randevu gününde hem gerekli evrakların teslimi yapılmakta, hem de parmak izi verilmektedir.

Macaristan VIP Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Macaristan VIP vize başvurusu İstanbul ve Ankara başvuru merkezlerinden yapılabilmektedir. Macaristan VIP vize başvurusu, başvuru yapacak kişileri, vize başvuru merkezlerinin ayrıcalıklı hizmetlerinden yararlandırmaktadır ancak VIP vize başvuruları vize sonucunu değiştirmemektedir.

Macaristan VIP vize ücreti 0-6 yaş altındaki çocuklar için 75 euro, 6-12 yaş arasındaki çocuklar için 100 Euro ve 12 yaş üstündeki kişiler için ise 180 Euro olmaktadır.

Ekspres Macar Vizesi Alınabilir Mi?

Ekspres Macar vizesi, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından alınamamaktadır; Türk vatandaşları için acil vize başvurusu uygulaması bulunmamaktadır. Acil vize işlemleri yalnızca Avrupa Birliği ile vize kolaylaştırma anlaşması olan ülkelerin vatandaşları için geçerlidir. Macaristan VIP vize başvurularına Konsolosluk öncelik tanımaktadır.

Schengen ülkelerine acil vize başvurusu yapılırken, son 5 yıl içerisinde alınmış Schengen vizesine sahip olunması durumunda; başvuruda bulunan kişinin şahsen gelmesine gerek kalmadan Macar vizesi için Vizem.net üzerinden başvuru işlemleri tamamlanabilmektedir.

Macaristan Vize Mülakatı Nedir?

Macaristan vize mülakatı, D tipi ulusal Macar vizeleri için yapılmaktadır. Macaristan D tipi vize başvurularında vize başvuru merkezindeki işlemler bittikten sonra aynı gün içerisinde Macaristan dış temsilciliğinde vize mülakatı yapılmaktadır ve başvuru sahibinin mülakata katılması gerekmektedir. Macaristan mülakat soruları başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik göstermektedir; aile birleşimi vizesi mülakat soruları eş ile ilgili sorular olurken, çalışma vizesi ile ilgili sorular genel olarak iş ile ilgili olmaktadır.

Macaristan Vizesi Schengen Özellikli Midir?

Macaristan vizesi Schengen özelliklidir. Macaristan vizesini aldıktan sonra diğer Schengen ülkelerine tekrar vize almaksızın vize geçerlilik süresi boyunca giriş yapılabilmektedir.

Macaristan Vizesi ile Hangi Ülkelere Gidilir?

Macaristan vizesi ile 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak şartıyla seyahat edilebilecek Schengen ülkeleri; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lihtenştayn’dır.

Bu ülkelerin yanında Bulgaristan, Polonya ve Hırvatistan gibi AB üyesi ülkeleri geçerli Macaristan Schengen vizesi ile giriş yapılabilir.

Türkiye Macaristan'dan Vize İstiyor Mu?

Türkiye, umuma mahsus pasaport ve resmi pasaport sahibi Macaristan vatandaşlarından Türkiye’de kalış süresi her giriş için 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak kaydı ile vize istememektedir.

Macaristan Vize Danışmanlık Hizmeti Nasıl Alınır?

Macaristan vize danışmanlık hizmeti, Vizem.net üzerinden sağlanmaktadır. Vizem.net, İstanbul, Bursa, Ankara, Kocaeli ve Mersin’de bulunan ofisleri ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Macaristan vize başvurularında evrakların hazırlanma sürecinden başlayarak pasaport teslimine kadar danışmanlık hizmeti vermektedir.

Macaristan vize danışmanlığı almak için Vizem.net’in ofislerine müracaat etmek ya da çağrı merkezine ulaşmak gerekmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: