Macaristan Dil Okulu Vizesi

Macaristan Dil Okulu Vizesi Başvuru Süreci 2024

Macaristan dil okulu vizesi, Macarca, Almanca, İngilizce, Fransızca, Latince, İtalyanca ve Rusça öğrenmeyi planlayan üçüncü ülke bireyleri için gereklidir. Macaristan dil okulu vizesi kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere 2 türdür. 3 aydan kısa süreli eğitimler için kısa süreli Macaristan dil okulu vizesi (C tipi), 3 aydan uzun süreli eğitimler için uzun süreli Macaristan dil okulu vizesi (D tipi) alınması gerekmektedir.

Macaristan’ın Avrupa ülkelerine kıyasla daha ekonomik bir ülke olması nedeniyle, Macaristan dil eğitimi almak için en ideal ülkeler arasında yer almaktadır. Macaristan’da dil eğitimi alabilmek için Macaristan Dil Okulları koşullarını ve başvuru detaylarını yakından takip etmek gerekmektedir. Macaristan’da dil eğitimi alabilmek için öncelikle bir dil okuluna kabul edilmek gerekmektedir.

Macaristan dil okulları vizesi Schengen vizesi kategorisine dahil olduğundan Avrupa Birliği üye ülkelerinde 6 ay içinde 90 günden fazla olmamak şartıyla serbest dolaşım ve barınma hakkı sağlamaktadır.

Macaristan Dil Okulu Vize Şartları Nelerdir?

Macaristan dil okulu vize şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Macaristan’daki bir dil okulundan kabul mektubu almak gerekmektedir.
 • İngilizce dil yeterlilik testi sonucu sunulması gerekmektedir.
 • Macaristan’daki konaklama ayrıntıları sunulması gerekmektedir.

Macaristan Dil Okulu Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Macaristan dil okulu vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Macaristan dil okulu vizesi başvuru formu: Macaristan dil okulu vizesi başvuru formu eksiksiz ve kalış süresinin tam olarak belirtildiği şekilde doldurulmalı ve imzalanmalıdır.
 • Pasaport: Pasaport, Schengen bölgesinden ayrılma tarihinden en az üç ay sonraya kadar geçerli olmalıdır. Pasaportun son 10 yıl içinde düzenlenmiş ve en az 2 boş sayfası olması gerekmektedir. Pasaportun kimlik bilgilerini içeren sayfaların tam sayfa fotokopileri ile birlikte, işlem görmüş tüm pasaport sayfalarının tam sayfa fotokopileri gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Macaristan dil okulu vizesi başvurusunda bulunabilmek için seyahat sağlık sigortasının bulunması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: Son 6 ay içerisinde çekilmiş, beyaz arka plan üzerine 2 adet renkli fotoğraf (35 mm genişlik, 45 mm yükseklikte) sunulması gerekmektedir.
 • Kabul mektubu: Macaristan’daki dil okulundan gelen kabul mektubu olmadan vize başvurusu yapılamamaktadır.
 • Dil sertifikası: Macaristan dil okulu vize başvurusunda bulunmak için dil testi sertifikasının orijinali ve kopyası gerekmektedir.
 • Öğrenci belgesi: Macaristan dil okulu vize başvurusunda bulunmak için başvuru sahibi öğrenci ise bu belge e- devlet üzerinden barkotlu alınması gerekmektedir.
 • Finansal yeterlilik kaydı: Macaristan dil okulu vize başvurusunda bulunmak için başvuran kişinin veya sponsorun banka hesap dökümü ve son 6 aya ait banka hesap geçmişinin sunulması gerekmektedir.
 • Ödeme belgeleri: Macaristan dil okulu vize başvurusunda bulunmak için ödeme makbuzu ve proforma faturasının sunulması gerekmektedir.

Macaristan Dil Okulu Vizesi için Nereye Başvurulur?

Uzun süreli Macaristan dil okulu vizesi başvurusu için Macaristan Konsolosluğu ve Ankara Macaristan Büyükelçiliğine başvurulması gerekmektedir. Macaristan dil okulu vize onayı için tek yetkili kuruluş Macaristan Konsolosluğu Ankara vize işlemleri departmanıdır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Macaristan Dil Okulu Vize Ücreti Ne Kadardır?

HizmetlerÜcretler
Macaristan dil okulu vize harcı100 Eur
Başvuru formu & Dilekçe doldurma30 Eur
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri36 Eur
Danışmanlık hizmeti80 Eur
Toplam236 Eur

Macaristan Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Macaristan dil okulu vizesinin ortalama işlem süresi 15 gündür. Belgelerin eksik olması ya da ek belge gereken durumlarda bu süre uzamaktadır.

Damla Yolbaz Güler Yazan: Damla Yolbaz Güler

Damla Yolbaz Güler holds a Bachelor’s degree in International Relations and a Master’s degree in European Union. She is the schengen area advisory director at Vizem.net and is the author of many articles.

Paylaş: