Avustralya Vize Başvuru Formu

Avustralya Vize Başvuru Formu Nedir, Nasıl Doldurulur?

Avustralya vize başvurusu yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta vize başvuru formunun eksiksiz, güncel ve doğru bilgilerle doldurulmasıdır. Avustralya vize başvuru formunda yer alan bilgilerin ibraz edilen evrakları destekler nitelikte olması gerekmektedir.

Avustralya vize başvuru formu, başvuru sahibi hakkında gerekli bilgileri içerir ve Avustralya vizesi için gerekli belgeler ile birlikte vize memurları tarafından dikkatle incelenir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan başvurularda vize başvuru formu, başvuru sahibinin kişisel bilgileri ve seyahat amacı doğrultusunda deneyimli danışmanların desteği ile doldurulmaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Avustralya Vize Formu Nereden İndirilir?

Avustralya online başvuru portalı olan İmmiAccount aracılığıyla yapılan vize başvurularında, vize başvuru formunun indirilmeden çevrimiçi ortamda doldurulup teslim edilmesi gerekmektedir.

2022 yılı itibariyle Avustralya vize başvuru merkezlerine elden başvuru randevusu seçeneği bulunmamaktadır ve hem aracı kurum hem de dış temsilcilik web sitelerinde basılı vize formuna erişim kaldırılmıştır.

Avustralya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Avustralya vize başvuru formu online olarak İmmiAccount hesabı üzerinden doldurulabilmektedir.

Avustralya vize başvuru formu doldurulurken kişisel bilgilerin pasaportla tutarlı olması gerekmektedir. Eksik ya da yanlış bilgilerin vize reddine sebep olması sebebiyle Avustralya vize başvuru formunda bulunan sorular doğru bir şekilde cevaplanmalıdır.

Avustralya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Avustralya Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Avustralya Vize Formu Hangi Dilde Doldurulur?

Avustralya vize başvuru formu doldurulurken tüm soruların İngilizce dilinde cevaplanması gerekmektedir.

Avustralya Vizesi için Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Avustralya vizesi için yapılan online başvurularda vize fotoğrafı formdan bağımsız olarak taranmalı ve İmmiAccount sistemine yüklenmelidir.

Avustralya Vize Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?

Avustralya vize başvuru formunda istenen bilgiler aşağıda listelenmiştir.

  • Kişisel bilgiler
  • Avustralya seyahati aile ile yapılıyorsa aile bilgileri
  • Seyahat ayrıntıları
  • Sağlık bilgileri
  • Çalışma durumu
  • Konaklama için finansman bilgileri
  • Ödeme ayrıntıları
  • Başvuru kontrol listesi
  • İmza
  • Ek bilgiler

Avustralya Vize Başvuru Formunda Değişiklik Yapılabilir Mi?

Avustralya vizesi için gerekli evraklar teslim edilip başvuru tamamlandıktan sonra vize başvuru formunda değişiklik yapılmamaktadır.

Online olarak yapılan Avustralya vize başvuru formunda bilgi güncellemesi İmmiAccount üzerinden yapılmaktadır. İmmiAccount üzerinden form güncellemesi; İmmiAccount hesabına giriş yapılması, ayrıntıları görüntüle bölümünden + simgesine tıklanması, yanlış cevapların bildirimi seçeneğine tıklanması, ekle seçeneğine tıklanması, alanları tamamla seçeneğine tıklanması ve en son onayla seçeneğine tıklanması ile yapılmaktadır.

Avustralya Vize Formu Doldurma Hizmeti Nasıl Alınır?

Avustralya vize başvuru sahipleri vize başvuru merkezinde form doldurma hizmetinden yararlanabilmektedir. Avustralya vize formu doldurma hizmeti aracı kurum VFS Global başvuru merkezinde 20 TL ücret karşılığında yapılmakta olup vize sonucunu etkilememektedir. Avustralya vize form doldurma ücreti başvuru sırasında nakit olarak ödenmelidir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: