Avustralya Davet Mektubu

Avustralya Davet Mektubu Nedir, Nasıl Yazılır?

Avustralya davet mektubu, bir Avustralya vatandaşı veya yasal oturma iznine sahip bir Avustralya sakini tarafından yakın ilişkilerinin bulunduğu aile üyeleri, arkadaşları veya partnerine ya da iş bağlantısının olduğu yabancı uyruklu kişiye davet amacıyla gönderilen mektuptur.

Yasal bir beyan olarak sayılan davet dilekçesi başvuru sahibinin Avustralya’ya geliş amacı, kalma süresi, konaklama yeri ve finansal güvencesi hakkında resmi makamlara bilgi vermek amacıyla yazılmaktadır. Devletin ilgili birimlerine gönderilen mektup kişinin vize almasını kolaylaştırmaktadır.

Vizem.net aracılığı ile yapılan başvurularda Avustralya vize davet mektubu örneği başvuru sahibi ve davet eden kişinin koşullarına göre uzman danışmanlar tarafından İngilizce olarak hazırlanmaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Avustralya Vizesi için Davet Mektubu Şart Mıdır?

Avustralya vizesi için davet mektubu şart olmamakla birlikte genelde geçici ziyaretçi vize başvurularında davet mektubuna sahip olmak bir avantaj haline gelmekte ve vize alma şansının artmasına yardımcı olmaktadır. Mektup, vize sahibinin vize süresinin bitiminden sonra Avustralya’da kalmayacağının bir kanıtı olarak sayılabilir.

Avustralya Vize Davetiyesi Kim Tarafından Yazılır?

Avustralya vize davetiyesi Avustralya vatandaşlığı bulunan veya Avustralya’da yasal olarak oturum iznine sahip bir aile üyesi, akraba, arkadaş, partner veya firma temsilcisi tarafından yazılır.

Avustralya Vize Davet Mektubu Kime Hitaben Yazılır?

Avustralya vize davet mektubu Avustralya Ankara Büyükelçiliği bünyesinde çalışan İçişleri Bakanlığı ofisine hitaben yazılmalıdır. Vize davet mektubu dili resmi olmalı ve mektup ıslak imza ile imzalanmalıdır.

Avustralya Vize Davetiyesi Hangi Dilde Yazılır?

Avustralya vize davetiyesi İngilizce yazılır. Türkçe yazılan davet mektubu yeminli tercüman tarafından İngilizce diline tercüme ettirilmelidir. Davetiyenin Avustralya’daki bir kurumdan veya Türkiye’de noterden onaylatılması şartı bulunmamaktadır.

Avustralya Vize Davet Mektubu Örneği (İngilizce)

Katie Hedwards

123 Main Street

Sydney, Australia. SA5012

Subject: Application for Tourist Visa for Rachel Hedwards / Passport Number A123345

To Whom it may concern,

My name is Katie Hedwards and my little sister is appliyng to come visit me here in Australia for a holiday. Rachel Hedwards is currently a full time employee at XYZ company in the UK and has 10 days of holiday time to use before the end of the year.

Rachel will be staying with me in my flat in Sydney, and I will be covering her expenses and lodging during her trip. As we only have 10 days for the trip, we will primarily spend the time in Sydney sightseeing and enjoying the city’s lovely restaurants.

Rachel’s trip is to be from December 20th-30th 2022. I have attached the following to this letter:

 • A copy of my passport identifying my Australian citizenship.
 • A copy of my lease agreement with my current address where she will be staying.
 • Her employment letter in London.
 • Our tentative itinerary in Sydney.
 • A copy of my bank statement as evidence of my ability to support my sister’s stay.

Please let me know if there are any other documents I can provide or questions I can answer for my sister's tourist visa application.

Yours Sincerely,

Katie Hedwards

Avustralya Vizesi için Davet Mektubunda Hangi Bilgiler Yer Almalıdır?

Avustralya vizesi için davet mektubunda yer alması gereken davet eden kişiye ait bilgiler aşağıda verilmiştir.

 • İsim, soyisim
 • Doğum tarihi
 • Açık adres
 • Telefon numarası
 • İkamet veya vatandaşlık kanıtı
 • Güncel iş durumu
 • Gelen ziyaretçinin ziyaret ve ayrılış tarihi
 • Başvuru sahibi ile arasındaki ilişkinin tanımı

Avustralya vizesi için davet mektubunda yer alması gereken başvuran kişiye ait bilgiler aşağıda verilmiştir.

 • İsim, soyisim
 • Doğum tarihi
 • Açık adres
 • Ziyaretin amacı
 • Ziyaretin süresi
 • Konaklama detayları

Hangi Vize Türleri için Avustralya'dan Davet Mektubu Alınabilir?

Davet mektubu alınan Avustralya vize türleri listelenmiştir.

 • Avustralya aile ziyareti vizesi
 • Avustralya ticari vize
 • Avustralya akademik ziyaretçi vizesi
 • Avustralya kültürel etkinlik vizesi
 • Avustralya tedavi vizesi

Avustralya Ticari Vize Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Avustralya ticari ziyaretçi vizesi için hazırlanacak davet mektubu resmi bir dille yazılmalı ve resmi bir görünüme sahip olmalıdır. Mümkünse davet mektubu antetli kağıda yazılmalı ve ziyaret sebebi ile birlikte ziyaret için yapılan planlar ayrıntılı olarak anlatılmalıdır.

Avustralya ticari vize davet mektubu ülkeye iş amacıyla davet edildiğinin resmi olarak doğrulanması anlamına gelmektedir. Ticari vize davet mektuplarının devletten gelmesi gibi bir zorunluluğu bulunmamaktadır. İş amacıyla yapılan seyahatlerde Avustralya iş vizesi almak isteyen kişiler, sürecin daha hızlı ilerlemesi adına davet mektubu kullanabilir.

Avustralya Aile Ziyareti için Vize Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Avustralya aile ziyareti için vize davetiyesi, yetkili memura ithafen ev sahibi tarafından resmi bir dille ve ziyaret edecek kişinin geliş amacı gibi bilgilerini içerecek şekilde yazılmalıdır.

Başvuru sahibinin Avustralya’ya geldiğinde konaklayacak yer bilgileri ve ziyaret süreleri davetiyede detaylandırılmalıdır. Mektupta ev sahibinin kişisel bilgileri, adresi ve iş durumu yer almalıdır. Vize süresinin sona ermesinin ardından başvuru sahibinin ülkesine dönüşü için bir güvence niteliği taşıyan mektupta Avustralya aile ziyareti vizesi süresinin ne kadar süre için talep edildiği de yazmalıdır.

Avustralya Vize Davet Mektubu Nereye Sunulmalıdır?

Avustralya vize davet mektubu çevrimiçi olarak Avustralya ImmiAccount vize başvuru sistemine yüklenmelidir.

ImmiAccount hesabı üzerinden çevrimiçi başvuru yaparken veya başvuru işlemi tamamlandıktan sonraki iş günü içinde destekleyici evrakların çevrimiçi yüklenmesi sırasında, vize davetiyesi de sisteme yüklenmelidir. Tarama yapılırken tüm sayfalar okunaklı ve renkli bir şekilde taranmalıdır. Davetiye için jpeg, pdf, png formatları kabul edilmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: