Avustralya Vize İşlemleri için Gerekli Belgeler

2023'te Avustralya Vizesi için Gerekli Belgeler ve Hazırlık İşlemleri

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Avustralya vizesi gerekliliği pasaport tiplerine ve kalış sürelerine göre değişiklik göstermez; tüm pasaport türlerine sahip Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, kalış sürelerine bakılmaksızın Avustralya’ya yapacakları seyahatlerinde vize almalıdır.

Avustralya vize başvurusu için gerekenler, kişinin talep ettiği vize türüne, seyahat amacına, konaklama ve seyahat alternatiflerine ve başvuruda bulunan kişinin çalışma durumuna göre değişiklik göstermektedir.

Avustralya vizesine başvuracak kişinin, başvurusu için zorunlu evrakları eksiksiz ve doğru olarak hazırlaması gerekmektedir. Vize başvuru sahibi başvuru için gerekli evrakların dışında, seyahat amacına yönelik ek belgeleri de olabildiğince detaylı olarak Avustralya vize evrakları ile birlikte sunarsa, başvurulan vizenin onay alma ihtimali daha yüksek olmaktadır.

Vizem.net, Türkiye’den yapılan Avustralya vize işlemleri sırasında kişilere gerekli evrakların kontrolü, yeminli tercüme, online belge yükleme, rezervasyon işlemleri ve seyahat sigortası dahil olmak üzere tüm başvuru süreci için tek çatı altında danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Avustralya Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Avustralya vize başvurularında sunulması gereken Avustralya vize belgeleri aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Avustralya vizesi için en az altı ay daha geçerliliği bulunan bir pasaport gereklidir. Pasaport sayfalarının renkli taratılmış fotokopileri ve varsa eski pasaporta ait sayfaların da renkli fotokopilerinin de sunulması gerekir.
 • Avustralya vize başvuru formu: Avustralya vize başvuru formu, Avustralya vizesine başvuracak herkes için zorunlu bir belgedir. Avustralya vize başvuru formu, başvurunun yapılacağı vize tipine göre değişiklik göstermektedir. Kişinin seyahat amacına uygun ve başvuracağı vize tipine ait vize başvuru formunu doldurması ve sunması gerekmektedir. Vize başvuru formu online olarak ve İngilizce dilinde doldurulmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: Avustralya vizesi için kullanılacak olan fotoğraf, 3,5 ile 4 cm aralığında genişliğe, 4,5 ile 5 cm aralığında yüksekliğe sahip olmalıdır. Fotoğrafta kişinin tüm yüzü görünmeli, beyaz bir arka plan kullanılmalı ve fotoğraf son altı ay içerisinde çekilmiş olmalıdır.
 • T.C. kimlik kartı: Kişinin vatandaşlığını gösteren kimliğin fotokopisi sunulmalıdır. Kişi eğer T.C. vatandaşı değilse, Türkiye Cumhuriyeti’nde oturum izni olduğuna dair bir belge sunmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği: Nüfus kayıt örneği başvuruyu yapan kişi ve tüm aile bireylerine ait olacak şekilde e-devlet’ten tam vukuatlı olarak alınmalıdır.
 • Adli sicil kaydı: Adli sicil kaydı, başvuruyu yapan kişinin adına ve “Adli sicil kaydı yoktur” ibaresi içerecek şekilde e-devlet’ten alınabilir.
 • Avustralya vize harcı: Başvuru yapan kişi, vize harcını ödemeden başvuru işleme alınmaz. Avustralya vize başvurusunda bulunan kişiler, başvuru yapılacak vize tipine göre farklılık gösteren başvuru ücretini, İmmiAccount üzerinden bir hesap oluşturarak ödeyebilmektedir.
 • Banka hesap dökümü: Seyahat masraflarının ne şekilde karşılanacağını göstermek amacıyla Avustralya vize başvurusunda bulunacak kişiye ait banka hesabının son üç aylık harcamalarını ve gelirlerini gösteren hesap dökümü sunulmalıdır. Hesap dökümü belgesi İngilizceye çevrilmiş olarak sunulmalıdır.
 • Maaş bordroları: Avustralya vize başvurusunda bulunacak kişinin son üç aylık maaş bordrosu sunulmalıdır. Maaş bordroları İngilizce olmalıdır.
 • Sponsorluk dilekçesi: Avustralya seyahati yapacak kişinin, seyahati boyunca tüm masrafların karşılayacak bir kişi var ise; sponsor kişinin finansal durumunu gösteren hesap dökümü belgeleri ve sponsorluk yapmayı kabul ettiğine dair bir dilekçe sunulmalıdır.
 • Konaklama rezervasyonları: Avustralya seyahati yapacak kişinin, seyahati süresince kalacağı otel, airbnb veya kiralık ev gibi lokasyonlara ait rezervasyonların yapıldığını gösteren belge sunulmalıdır. Kişi Avustralya’ya bir davet üzerine gidecek ise, daveti yapan kişinin adresi davet mektubu ile birlikte sunulmalıdır.
 • Ulaşım belgeleri: Kişinin Avustralya seyahatine dair gidiş-dönüş uçak biletleri veya rezervasyonları sunulmalıdır.
 • Çalışma ve meslek durumuna göre belgeler: Kişinin çalışma durumuna ve mesleğine göre iş sözleşmesi, vergi levhası, SGK belgeleri, emeklilik belgesi, öğrenci belgesi gibi farklı belgelerin sunulması gerekebilmektedir.
 • Seyahat amacına göre belgeler: Başvuruyu yapan kişi seyahat amacını gösteren belgeler sunmalıdır. Örneğin kişi eğitim amacı ile Avustralya’ya gidecek ise eğitim alacağı kurumdan kabul aldığına dair bir belge, çalışma vizesine başvuracak ise işverenle imzalanmış iş sözleşmesi veya kişi aile bireyini ziyaret edecek ise davet mektubu gibi belgeler sunulabilmektedir.

Başvuru sahibinin çalışma ve meslek durumuna göre sunulması gereken Avustralya vize evrakları tüm detayları ile aşağıdaki başlıklarda listelenmiştir.

Çalışanlar için Avustralya Vize Evrakları Nelerdir?

Çalışanlar için Avustralya vize başvurusunda, ortak vize evraklarına ek olarak sunulması gereken belgeler aşağıda listelenmiştir.

 • İşyeri izin belgesi: Avustralya vizesine başvuru yapacak kişinin işvereninden alacağı; işyerinde aktif olarak çalışıyor olduğunu, seyahat süresince izinli olduğunu ve seyahat bitiminde işine geri döneceğini belirten işyeri izin belgesi sunulmalıdır.
 • Maaş bordrosu: Başvuruda bulunan kişinin son üç aylık maaş bordrosunun İngilizce olarak sunulması gereklidir.
 • SGK hizmet dökümü: Başvuruda bulunan kişi adına e-devletten alınmış barkodlu SGK hizmet dökümü gereklidir.

Şirket Sahipleri için Avustralya Vize Belgeleri Nelerdir?

Şirket sahiplerinin Avustralya vize başvurusunda, ortak vize belgelerine ek olarak sunması gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Şirket faaliyet belgesi: Başvuruyu yapacak kişinin sahibi olduğu şirkete dair şirket faaliyet belgesi damgalı olarak başvuru esnasında sunulmalıdır.
 • Şirket vergi levhası: Başvuruyu yapacak olan kişinin sahibi olduğu şirkete ait vergi levhasının damgalı fotokopisi gerekmektedir.
 • SGK hizmet dökümü: Başvuruyu yapacak olan şirket sahibinin SGK hizmet dökümü gerekir. Kişi SGK hizmet dökümünü E-devlet üzerinden barkodlu bir şekilde alabilir.

Emekliler için Avustralya Vize Evrakları Nelerdir?

Emekliler için ortak vize belgeleri yanında sunmaları gereken Avustralya vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Emeklilik belgesi: Başvuruyu yapan kişinin emekliliği hak ettiğine ve emekli olduğuna dair bir belge gereklidir.
 • Emekli maaşı hesabı: Başvuru sahibinin emekli maaşının yattığı hesaba ait hesap bilgileri sunulmalıdır.

Çalışmayanlar için Avustralya Vizesi Evrakları Nelerdir?

Çalışmayan kişiler için standart vize evrakları dışında Avustralya vizesi başvurularında sunulması gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Sponsor dilekçesi: Başvuruyu yapan kişi çalışmıyorsa maaş bordrosu ve finansal yeterliliğini sağlayabileceğine dair evraklar yerine kendisinin Avustralya seyahatini karşılayacağını taahhüt eden bir kişi tarafından yazılan sponsorluk dilekçesinin sunulması gereklidir. Kişi finansal yeterliliğini sağlayabileceğini kanıtladığı durumlarda sponsorluk dilekçesi zorunlu bir belge olarak aranmaz.
 • Sponsora ait belgeler: Avustralya seyahati yapacak kişinin finansal giderlerini sağlamayı kabul eden sponsora ait banka hesap dökümü ya da maaş bordrosu gibi finansal belgeler sunulmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği: Sponsor olan kişinin vukuatlı nüfus kayıt örneği ve seyahat edecek kişiyle arasındaki ilişkiyi gösteren bir belge gereklidir.

18 Yaşından Küçükler için Avustralya Vize Evrakları Nelerdir?

18 yaşından küçüklerin Avustralya vizesi standart vize evraklarının yanı sıra sunması gereken vize evraklarından biri; kişinin Avustralya seyahatini ebeveyn veya yasal vasisinin bilgisi ve onayı dahilinde gerçekleştirdiğine dair noter onaylı muvafakat belgesidir. 18 yaşından küçük birey için Avustralya vizesi başvurusunda, kişinin tüm seyahati süresince konaklama ve diğer masraflarının ebeveyni veya yasal vasisi tarafından karşılanacağını garanti eden belge de başvuru aşamasında sunulmalıdır.

Avustralya Vizesi için Gerekli Evraklar Nasıl Olmalıdır?

Avustralya vizesi için gerekli evraklar güncel ve doğru bilgiler içerecek şekilde sunulmalı ve yıpranmamış olmalıdır. Gerekli evraklar Avustralya Göç ve Vatandaşlık Dairesi’nin belirlediği kriterleri eksiksiz bir şekilde sağlamalıdır.

Kişi, Avustralya vizesi başvurusunda planlanan seyahate dair tüm detayları içeren belgeleri mümkün olduğunca en detaylı şekilde sunmalıdır. Tüm detayları içeren belgeler vize başvurusunun onaylanma ihtimalini arttırmaktadır.

Avustrayla Vize İşlemleri İçin Pasaport Özellikleri Nasıl Olmalıdır?

Avustralya vizesi başvurusunda kullanılacak olan pasaport en az kişinin planlanan seyahati süresince geçerli olmalıdır.

Avustralya vizesi başvurusunda pasaportun orijinali konsolosluğa veya başvurunun yapıldığı kuruma doğrudan teslim edilmemelidir. Kişinin pasaportunda yer alan kişisel bilgilerin bulunduğu sayfalar ve varsa geçmiş vizeler ile seyahat damgaları bulunan sayfaların kopyası tasdikli bir şekilde renkli olarak teslim edilmelidir. Pasaporta ait boş sayfaların fotokopilerinin teslim edilmesi gerekmez.

Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Avustralya vize formu ImmiAccount sistemi üzerinden online olarak doldurulmalıdır. Online olarak doldurulacak Avustralya vizesi başvuru formunda tüm soruların İngilizce olarak cevaplanması gerekmektedir.

Avustralya vize formunda istenilen bilgiler aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvuru formunda vize başvurusunun Avustralya’nın içinden mi ya da Avustralya’nın dışından mı yapıldığı seçilmelidir.
 • Avustralya seyahati için planlanan tarih aralığı bilgisi verilmelidir.
 • Avustralya’da ne kadar kalınacağına dair bilgi verilmelidir.
 • Kişi Avustralya’da tek bir şehirde konaklayacağını ya da birden fazla şehre seyahat edeceğini bildirmelidir; birden fazla şehri seyahat edecekse hangi şehirler olduğu bilgisi verilmelidir.
 • Planlanan seyahat süresinin uzatılması durumunda, uzatılacağı tarih ve seyahatin uzatılma amacına dair bilgi verilmelidir.
 • Kişisel bilgiler alanında, vize başvurusu yapan kişinin isim, soyisim, cinsiyet, doğum tarihi ve yeri, pasaport numarası, uyruğu, pasaportun veriliş tarihi ve geçerlilik tarihi, medeni hali, kişinin ikamet ettiği ülke ve şehir gibi bilgiler ile kişiye ait telefon numarası ve mail adresi gibi iletişim bilgileri doldurulmalıdır.
 • Kişi uyruğunun ve vatandaşlığının olduğu ülke dışında bir yerde ikamet ediyor ise bunu belirtmelidir.
 • Kişinin başka bir ülke vatandaşlığı ve pasaportu var ise bunu belirtmelidir.
 • Kişinin daha önceden bir Avustralya vizesine sahip olup olmadığı bilgisi verilmelidir.
 • Kişi, Avustralya’ya bir aile üyesi ile seyahat edecek ise, seyahat edeceği kişilere ait bilgiler verilmelidir.
 • Kişi Avustralya vizesine hangi amaçla başvurduğunu ve hangi tip vizeye başvuracağını belirtmelidir.
 • Kişi Avustralya vizesi süresi içerisinde Avustralya’dan başka bir ülkeye seyahat edip etmeyeceğinin bilgisini vermelidir.
 • Kişinin Avustralya’da yaşayan bir akrabası, arkadaşı veya aile yakını olup olmadığının bilgisini vermelidir. Eğer kişinin Avustralya’da yaşayan bir akrabası, arkadaşı veya aile yakını var ise, o kişiye ait iletişim ve adres bilgileri beyan edilmelidir.
 • Kişi Avustralya vizesi başvurusunda sağlık durumunu belirtmelidir. Kişinin geçirdiği bir hastalık, düzenli kullandığı bir ilaç veya kronik bir rahatsızlık durumu var ise açıklanmalıdır.
 • Kişi, başvuru formunda adli sicil kaydına dair bilgileri paylaşmalıdır.
 • Kişi başvuru formunda çalıştığı yer, mesleği ve unvanı gibi çalışan ve işyerine dair bilgilere yer vermeli ve çalıştığı kuruma dair iletişim bilgilerini paylaşmalıdır.
 • Kişi eğer çalışmıyorsa Avustralya seyahati boyunca masraflarını ve giderlerini karşılamayı garanti eden bir sponsoru belirtmelidir. Kişinin sponsoruna dair iletişim ve adres bilgileri kısmı da doldurulmalıdır.
 • Kişi daha önce herhangi bir tip Avustralya vizesine başvurup başvurmadığını belirtmeli ve başvurusu olumlu sonuçlanmadı ise nedenini belirtmelidir.

Avustralya vize başvuru formunda yer alan tüm alanlar, başvuruda sunulan destekleyici belgeler ile uyumlu olmak zorundadır, çeliklili bilgi verilmesi vizenin reddedilmesine sebebp olabilmektedir.

Aşağıda vize başvuruları için Avustralya başvuru formu görseli verilmiştir.

Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur?
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur?
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 2
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 2
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 3
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 3
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 4
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 4
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 5
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 5
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 6
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 6
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 7
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 7
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 8
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 8
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 9
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 9
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 10
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 10
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 11
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 11
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 12
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 12
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 13
Avustralya Vize Formu Nasıl Doldurulur? 13

Avustralya Vize Fotoğraf Ebatları Nedir?

Avustralya vizesi için fotoğraf ölçüleri, 35 ile 40 mm arası genişlikte ve 45 ile 50 mm arası uzunlukta olmalıdır.

Avustralya vizesi için kullanılacak olan fotoğraf son altı ay içerisinde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraf net ve editlenmemiş, açık renk ve tercihen beyaz arka planda çekilmiş olmalıdır. Başvuruyu yapan kişinin yüzü net bir şekilde fotoğrafta görünmeli, kişi mimiksiz ve nötr bir yüz ifadesine sahip olmalı, gözler açık ve ağız kapalı poz vermelidir.

Kişi fotoğrafta şapka veya gözlük gibi herhangi bir aksesuar takmıyor olmalıdır. Kişi fotoğraf çekilirken dini kıyafet dışında bir üniforma gibi özel kostüm giymiyor olmalıdır. Başvuruda kullanılacak olan fotoğrafın belirtilen koşullarda ve özelliklerde çekilmiş olması ve Avustralya vize fotoğraf ölçüsü olarak verilen ölçülere uygun olması başvuru esnasında önemlidir.

Vize için çektirilen fotoğraf taratılarak online kayıt sistemine de yüklenebilmektedir. Online vize başvuru sistemine yüklenecek olan Avustralya vize fotoğrafı 500 kB büyüklüğünde olabilir.

Avustralya vizesi başvurusunda sunulmak üzere uygun ölçülerle ve uygun şekilde çekilmiş bir örnek resim aşağıda verilmiştir.

Avustralya Vize Fotoğraf Ebatları Nedir?
Avustralya Vize Fotoğraf Ebatları Nedir?

Avustralya Vizesi için Adli Sicil Kaydı Nasıl Alınır?

Avustralya vizesi için adli sicil kaydı “Adli sicil kaydı yoktur” veya “Adli arşiv kaydı yoktur” ibaresini içerecek şekilde alınmalıdır.

Adli sicil kaydı belgesi tüm Avustralya vize başvurularında istenebilmektedir.

Avustralya vizesi başvurusunda bulunacak kişi, adli sicil kaydı belgesini E-devlet üzerinden veya bulunduğu yerdeki adliye binasına başvurarak alabilmektedir.

Avustralya Vize Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Avustralya vize davetiyesi tüm vizeler için gerekli değildir. Davet mektubu kısa süreli turistik vizeye başvuran kişiler için gerekli görülür; bununla birlikte hiçbir vize türü için zorunlu belge olarak gösterilmese de davet mektubunun vize başvurusu aşamasında teslim edilmesi vize başvurusunun onaylanması için önemli bir etmendir.

Avustralya vize davetiyesi kişinin Avustralya’da ikamet eden bir akrabası, arkadaşı ya da aile büyüğü tarafından Avustralya’ya davet edildiğini kanıtlayan bir belgedir. Vize davetiyesi, başvuran kişiyi Avustralya’ya davet eden kişi hakkında bilgiler içermelidir. Avustralya’dan iş teklifi alan bir kişi için de, işvereni tarafından Avustralya davet mektubu yazılması gerekli olabilir.

Avustralya vizesi için davet mektubu yazılırken dikkat edilmesi gereken unsurların başında yazım dili gelir. Mektup normal bir mektup gibi bir hitap cümlesi ile başlamalı ve resmi bir dille yazılmış olmalıdır. Mektubun başında tarih ve sonunda mektubu yazan kişinin imzası bulunmalıdır. Mektup daveti gönderen kişinin isim, doğum tarihi, adres, telefon, mail, davet ettiği kişi ile arasındaki ilişki gibi bilgileri içermek ile birlikte, vizeye başvuru yapan yani davet edilen kişinin seyahat amacı ve seyahat edeceği zaman aralığına dair bilgileri de bulundurmalıdır. Mektupta davet edilen kişinin isim, doğum tarihi, uyruk, adres, telefon, mail, pasaport numarası ve planlanan seyahatine ilişkin detaylar da yer verilmelidir.

Avustralya Vizesi için Banka Hesap Dökümü Nasıl Olmalıdır?

Avustralya vizesi için banka hesap dökümü son üç aylık hesap hareketlerinin görüneceği şekilde, İngilizce dilinde, bankadan imzalı ve kaşeli olarak sunulmalıdır.

Avustralya vize başvurusunda, başvuruyu yapan kişinin banka hesabında minimum olarak bulunması gereken bakiye ile ilgili net bir rakam belirtilmemektedir. Avustralya seyahati için vize başvurusu, seyahat amacı ve planına göre değerlendirilerek, finansal olarak seyahatin karşılanıp karşılanamayacağına karar verilir.

Avustralya seyahati için finansal kaynak olarak kişinin maaş bordrosu, son üç aylık hesap döküm özetleri, kredi kartı ekstreleri, vergi kayıtları ve vadeli mevduatlar sunulabilmektedir.

Avustralya Vizesi için Sağlık Raporu Gerekir Mi?

Avustralya vizesi için sağlık raporu kısa süreli ziyaretçi vizesi için T.C. vatandaşlarına zorunlu değildir; ancak istisnai durumlarda vize değerlendirme sürecinde gerekli görülebilmektedir. Özel durumlarda vize başvurusunda birtakım testler talep edilebilmektedir.

Ek olarak testlerin talep edilebileceği özel durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Hamilelik durumunda hepatit B testi istenebilmektedir.
 • Tüberküloz riskinin bulunduğu bir ülkeden gelen kişilerden, tıbbi muayene sağlık raporu ve/veya 11 yaşından büyük kişiler için göğüs röntgeni istenebilmektedir.
 • 15 yaşından büyük olup bir sağlık kurumunda çalışmak veya sağlık alanında bir eğitim almak için gelen kişilerden tıbbi muayene sağlık raporu, göğüs röntgeni, gizli tüberküloz enfeksiyon testi, HIV testi ve hepatit B ile C testleri istenebilmektedir.
 • Avustralya’da bir eğitim kurumunda çalışmak üzere gelen kişilerden tıbbi muayene sağlık raporu ve göğüs röntgeni istenebilmektedir.
 • 75 yaşından büyüklerden tıbbi muayene sağlık raporu istenebilmektedir.

Avustralya Vize Başvurusu için Seyahat Sağlık Sigortası Gerekir Mi?

Avustralya vize başvurusu için seyahat sağlık sigortası uzun süreli vizeler için gereklidir. Kısa süreli Avustralya vizeleri için seyahat sağlık sigortası zorunlu değildir, fakat yaptırılması önerilmektedir.

Avustralya’da kalınan süre boyunca herhangi bir sağlık sorunu veya acil durumda sağlık hizmetlerinden faydalanılabilmektedir, ancak yabancılar için Avustralya’da sağlık hizmetlerinden faydalanmak için ödenmesi gereken tutar yüksektir. Olası bir sağlık problemine karşın Avustralya seyahatinde bulunacak kişiler için Avustralya sağlık sigortası sahibi olmak, olası ödemeler göz önünde bulundurulduğunda büyük bir öneme sahiptir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Avustralya vizesi başvurularında uygun fiyatlı garantili seyahat sağlık sigortası Vizem.net sigorta departmanı yaptırılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Avustralya Vizesi İçin Başvuru Belgeleri İngilizce Mi Olmalıdır?

Evet, Avustralya vizesi için gerekli başvuru belgeleri İngilizce olmalıdır. Başvuru sürecinde istenilen belgeler orijinalleri veya noter tasdikli kopyaları ile sunulmalıdır. İngilizce olmayan tüm belgelerin noterden onaylanmış tercüme, yeminli tercümanlar/mütercimler derneklerinden herhangi birine üye olan tercüman/mütercim tarafından yapılmış tercüme veya Avustralya’nın Tercümanlar ve Mütercimler Ulusal Akreditasyon Kurumunca (NAATI) tercümanlığı/mütercimliği kabul edilmiş kişiler tarafından İngilizceye tercüme edilmiş olarak getirilmelidir.

Evrakların tercüman/mütercim tarafından tercüme edildiğini gösteren belgenin de başvuru aşamasında sunulması gerekmektedir.

Başvuru aşamasında belgenin hem orijinali hem de çevirisi sunulmalıdır; herhangi bir belgenin İngilizce çevirisinin sunulmaması, belgenin başvuru evrakları arasında kabul edilmemesine yol açabilir.

Vizem.net Avustralya vizesi danışmanlık hizmetleri tüm yeminli tercüme ve noter onayı işlemlerini kapsamaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Avustralya Vize Başvurusunda Online Belge Yükleme İşlemi Nasıl Yapılır?

Avustralya vize başvurusunda online belge yükleme işlemi için başvuru formu doldurulduktan sonra hangi belgelerin yüklenmesi gerektiği, İmmiAccount hesabından kişiye özel olarak listelenmektedir. Sisteme yüklenecek evrakların Avustralya online başvuru portalında belirtilen formatlarda, renkli, okunaklı ve dökümanın tamamı görünecek şekilde taranmış olarak yüklenmesi kabul edilmektedir.

Evrak yükleme işlemi için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir; öncelikle başvuruyu yapacak kişinin İmmiaccount üzerinden bir hesap oluşturması ve hesaba giriş yapması gerekir. Avustralya online vize başvurusu yapacak olan kişi hesabını oluşturduktan sonra başvurusunu başlatmalıdır. Başvuru başlatıldıktan sonra kişinin seyahat amacına uygun olarak listelenecek evrakları, sitede belirtilen kriterlere uygun olarak yüklenmelidir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: