Avustralya Dil Okulu Vizesi

Avustralya Dil Okulu Vizesi Başvuru Süreci 2023

Avustralya, uluslararası öğrencilerin faydalanabileceği birçok yabancı dil eğitimi fırsatı sunmaktadır. Avustralya dil eğitimi için her seviyeden iyi düzeyde yabancı dil eğitimi sunulması nedeniyle sıklıkla tercih edilen bir ülkedir.

Avustralya dil okulu vizesi, hamiline Avustralya’da faaliyet gösteren bir dil okulundan eğitim almak için ülkeye seyahat etme ve eğitim boyunca ülkede yaşama hakkı sağlayan bir vize türüdür. Gerekli şartları sağlayan kişilerin Avustralya dil okulu vizesi başvurusunda bulunmaları mümkün olmaktadır.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alarak gerçekleştirilen Avustralya dil okulu vizesi başvuru onay oranı %96,2 ile 2018 ile 2022 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti'nde elde edilen en yüksek akredite kurum onay oranıdır.

Detaylı bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Avustralya'da Dil Eğitimi için Hangi Vize Türleri Alınabilir?

Avustralya’da dil eğitimi kapsamında; 12 haftadan kısa sürecek İngilizce dil kurslarına katılım için Avustralya turist vizesi ve 12 haftadan uzun sürecek İngilizce dil kurslarına katılım için Avustralya dil okulu öğrenci vizesi alınır.

Geçmişte Avustralya'da dil okulu eğitimi almak isteyen kişilere Subclass 570 vize sınıfına ait bir vize türü verilmekteydi. 2016 yılında yapılan düzenleme ile tüm eğitim türleri için tek bir öğrenci vizesi yürürlüğe konmuştur ve Avustralya vize türleri içerisinde söz konusu vize sınıfı kodu Subclass 500 olarak belirlenmiştir.

Avustralya Dil Okulu Vize Şartları Nelerdir?

Avustralya dil okulu vize şartları aşağıda listelenmiştir.

 • Vize başvuru sahibinin Avustralya’da yer alan bir dil okuluna kayıtlı olması ve söz konusu okuldan kayıt sertifikası almış olması
 • Vize başvuru sahibinin onaylı bir Avustralya sağlık sigortası kurumundan Yurt Dışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) özelliği taşıyacak biçimde düzenlenmiş bir sağlık sigortasına sahip olması
 • Vize başvuru sahibinin Avustralya’da kalacağı süre boyunca geçimini sağlamak için yeterli maddi duruma sahip olması
 • Vize başvuru sahibinin Avustralya’da geçici bir süre ile kalma ve eğitim süresinin tamamlanmasının ardından ülkesine dönme niyeti olması
 • Vize başvuru sahibinin geçmişte herhangi bir vizesinin iptal edilmemiş ya da reddedilmemiş olması
 • Vize başvuru sahibinin 18 yaşın altında olduğu durumlarda sosyal destek düzenlemelerinin yapılmış olması

Avustralya'da Dil Kursu Vizesi İçin İngilizce Yeterlilik Şartı Var Mıdır?

Avustralya’da dil okulu vizesi için İngilizce yeterlilik şartı yoktur. Avustralya’da faaliyet gösteren bir dil okulundan İngilizce dil eğitimi almak isteyen kişilerin İngilizce yeterlilik kanıtı sunmasına gerek bulunmamaktadır.

Avustralya Dil Okulu Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Avustralya dil okulu vize başvurusu, Avustralya hükümeti vize başvuru portalı İmmiAccount üzerinden online olarak yapılır. 2016 yılında yapılan düzenlemelerden itibaren Avustralya dil okulu vize başvuruları vize başvuru merkezlerine elden olarak kabul edilmemektedir.

Avustralya dil okulu vize başvuru işlemleri için başvuru sahiplerinin öncelikle İmmiAccount vize başvuru portalı üzerinden kullanıcı hesabı oluşturmaları gerekir. İmmiAccount vize başvuru portalına giriş yapan başvuru sahiplerinin sistem üzerinden yeni vize başvurusu açmaları gerekir. Başvuru sahiplerinin online sistem üzerinden gerekli alanda vize türü olarak Subclass 500 Avustralya öğrenci vizesi seçeneğini tercih etmeleri gerekir. Vize türünün seçilmesinin ardından; vize başvuru formunun doldurulması, gerekli belgelerin sisteme yüklenmesi ve vize harcının ödenmesi işlemlerinin yapılması ile başvuru işlemleri tamamlanır.

Online vize başvuru işlemlerinin tamamlanmasının ardından vize başvuru sahibine Avustralya Büyükelçiliği İçişleri Departmanı tarafından bilgilendirme maili gönderilir. Kişilere gönderilen bilgilendirme maili içerisinde; vize başvurusunun alındığı ve kişinin biyometri bilgilerini vermek için ilgili aracı kurum VFS Global üzerinden randevu alması gerektiği bilgileri yer alır. Başvuru sahibinin VFS Global’in vize merkezlerinde yapılan vize randevusunda biyometri işlemlerini şahsen yapması ile başvuru süreci tamamlanır.

Vizem.net tarafından sağlanan danışmanlık himzetinden yararlanılarak yapılan Avustralya dil okulu vizesi başvuruları için; gerekli belgelerin denetlenmesi, çevrimiçi form doldurma, vize randevu tarihi belirleme ve evrak yükleme işlemleri uzman danışmanlar tarafından başvuru sahibi adına yapılmaktadır.

Avustralya Dil Kursu Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Avustralya dil kursu vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: Vize başvuru sahibine ait pasaport ile bu pasaportta kişisel bilgilerin yer aldığı sayfalar ile vize damgalarının ve çıkartmalarının yer aldığı tüm sayfaların fotokopilerinin vize başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekir. Kişinin farklı yabancı ülkelere seyahat etmiş olduğu durumlarda, bu ülkeler için alınmış vize damgası ve giriş çıkış bilgilerinin yer aldığı pasaport sayfalarının fotokopilerinin de vize başvuru dosyasına eklenmesi gerekir.
 • Kimlik belgeleri: Vize başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduğu durumda Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanının fotokopisi veya kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmadığı durumlarda ise Türkiye Cumhuriyeti için alınmış oturum izni belgesi, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği belgesi ve ehliyet fotokopisi gibi kişinin kimlik bilgilerini kanıtlayıcı nitelikte evrakların vize başvuru dosyası içerisinde sunulması gerekir.
 • Avustralya dil okulu vize başvuru formu: Vize başvuru sahibinin ImmiAccount sistemi üzerinden online olarak doldurması gereken Avustralya dil okulu vize başvuru formu, eksiksiz bir biçimde doğru bilgiler kullanılarak doldurulduktan sonra vize başvuru işlemleri için ibraz edilmelidir.
 • Dil okulu kayıt onay belgesi (CoE): Başvuru işlemlerinin Avustralya’nın dışından yapıldığı durumlarda kişinin Avustralya’da dil eğitimi almayı planladığı okuldan kabul aldığını ve okula kayıt yaptırmış olduğunu gösteren dil okulu kayıt onay belgesinin (CoE) vize başvuru dosyası içerisinde ibraz edilmesi gerekir.
 • Eğitim belgeleri: Başvuru sahibinin eğitim durumuna dair bilgileri gösteren; transkript belgesi, eğitim sertifikası, diploma ya da kişinin bağlı olduğu eğitim kurumundan alınmış resmi yazı gibi belgelerin vize başvuru işlemleri için ibraz edilmesi gerekir.
 • Finansal duruma dair kanıt belgeleri: Vize başvuru sahibinin en az 12 aylık eğitim süresi boyunca Avustralya'da yaşamanın çeşitli masraflarını karşılamaya yetecek düzeyde maddi durumu olduğunu gösteren; bursluluk belgesi, banka hesap dökümü ya da sponsorluk yazısı ile sponsora ait finansal yeterlilik belgelerinin vize başvuru işlemleri için sunulması gerekir.
 • Avustralya sağlık sigortası: ​Vize başvuru sahibi adına Yurt Dışı Öğrenci Sağlık Sigortası (OSHC) özelliği taşıyacak şekilde düzenlenmiş bir Avustralya sağlık sigortası olması gerekir. Avustralya sağlık sigortasının söz konusu Avustralya seyahatinden en az 1 hafta önceden alınmış olması ve öngörülen tüm seyahat süresi boyunca geçerli olması gerekmektedir.

Yukarıda listelenmiş olan gerekli evraklar tüm vize başvuruları için talep edilen standart evraklar olup, başvuru sahibinin özel koşullarına ve ailesi için de başvuru yapılıp yapılmadığına bağlı olarak vize başvurusu için ek belge gerekebilmektedir. Avustralya dil kursu vizesi başvurusunda ibraz edilecek tüm evrakların onaylı bir biçimde İngilizceye tercüme edilmesi gerekir. Avustralya dil kursu vize evraklarının eksiksiz bir biçimde ilgili sisteme yüklenmesine dikkat edilmesi gerekir. Başvuru sahiplerinin ImmiAccount hesabı üzerinden Avustralya dil kursu vize başvurusu için gerekli olan evraklara ulaşılabilmektedir.

Avustralya Dil Okulu Vize Ücreti Ne Kadardır?

Avustralya dil okulu vize ücreti 650 Avustralya doları olarak belirlenmiştir. Avustralya dil okulu vizesi ücreti başvuru sahibinin İmmiAccount üzerinden kredi kartıyla ödenir. Vize harcına ek olarak Avustralya dil okulu vizesi başvurularında aracı kurum başvuru merkezinde biyometri işlemleri için 63 Türk lirası olarak belirlenmiş hizmet bedelinin de ödenmesi gerekir.

Avustralya öğrenci vizesi başvuru masrafları 2022 yılı için; vize harcı ödeme, çevrimiçi form doldurma işlemi, rezervasyon işlemleri, Avustralya sağlık sigortası, yeminli çeviri, çevrimiçi evrak yükleme ve danışmanlık hizmetlerinin ücretleri de dahil olmak üzere ortalama 560 Amerikan doları tutar.

Avustralya Dil Okulu Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Avustralya dil okulu vizesi, 2022 yılının ağustos ayı itibariyle Avustralya Göç ve Vatandaşlık Dairesi tarafından duyurulan vize işlem sürelerine göre genellikle ortalama 4 ay içerisinde çıkar. Vize işlem sürelerinin ortalama süreden uzun sürmesinin nedenlerinin başında; vize başvuru sayısının fazlalığı, dış temsilciliklerde olabilecek yoğunluk durumu, yanlış vize türüne başvurulmuş olması ve vize başvuru dosyasının eksik belgelerle ibraz edilmiş olması gibi nedenler gelir.

Avustralya Dil Eğitimi Vizesi Kaç Aylık Verilir?

Avustralya dil eğitimi vizesi, kişinin Avustralya’da alacağı eğitimin süresi kadar verilir.

Avustralya'da Dil Kursu Vize Süresi Uzatılabilir Mi?

Hayır, Avustralya’da dil kursu vizesi süresi uzatılamaz. Avustralya dil okulu vizesi süresini uzatmak isteyen kişilerin, ilk vizenin geçerlilik süresi dolmadan en geç 2 hafta içinde ve hala Avustralya'da iken yeni vize başvurusu yapmaları gerekir.

Avustralya Dil Eğitimi Vizesi İle Çalışılabilir Mi?

Evet, Avustralya dil eğitimi vizesi ile çalışılabilir.

Avustralya hükümeti, kişilerin eğitim aldığı eğitim programı fark etmeksizin yabancı öğrenciler için geçici olarak çalışma saati ve sektör sınırlamalarını kaldırmıştır. Avustralya dil okulu ve çalışma vizesi hamiline Avustralya öğrenci vizesi çalışma i̇zni hakları sağlamaktadır.

Avustralya'da Dil Eğitimi için En İyi Okullar Hangileridir?

Avustralya’da dil eğitimi için en iyi okullar aşağıda listelenmiştir.

 • OHC English, Sydney
 • Einstein College of Australia, Melbourne
 • Australian International College of Language, Gold Coast
 • Language Studies International (LSI), Brisbane
 • Perth International College of English, Perth
 • InTuition, Sydney
 • Lexis English, Byron Bay

Avustralya’da verilen dil eğitimi kurslarının fiyatları okullara, verilen İngilizce eğitimi seviyesine ve kursun genel İngilizce ve sınav hazırlığı gibi alanlardan hangisinde eğitim verdiğine bağlı olarak farklılık göstermektedir. Avustralya dil okulu fiyatları haftalık olarak 180 dolar ile 420 dolar arasında değişiklik göstermektedir.

Dil Okulu için Avustralya Eğitim Danışmanlığı Nereden Alınabilir?

Dil okulu için Avustralya eğitim danışmanlığı Türkiye Cumhuriyeti'nden yapılacak Avustralya dil okulu vizesi başvurularında gerekli evrakların kontrolünden başvuru takibine dek tüm başvuru süreci için tek çatı altında danışmanlık hizmeti veren akredite acente Vizem.net’ten alınabilir.

Avustralya dil okulu vize başvuruları için randevu alma ve online evrak yükleme hizmetinin yanında dil okulu kayıt işlemleri Vizem.net uzman danışmanları tarafından yapılabilmektedir. Ankara, İstanbul, Bursa, Kocaeli ve Mersin illerinde yer alan Vizem.net ofislerine müracaat ederek ya da çağrı merkezine ulaşarak Avustralya eğitim danışmanlığı alınabilmektedir.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: