Bahreyn Sanatçı Vizesi

Bahreyn Sanatçı Vizesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bahreyn sanatçı vizesi, Bahreyn Turizm ve Sergi Kurumu tarafından izin verilen sanatçıların ve gösteri gruplarının alabilecekleri vize türüdür.

Sanatçı vizesi, Bahreyn Krallığı vize politikası ve düzenlemelerine uygun olarak uygulanır.

Bahreyn Sanatçı Vizesi Başvurusuna Uygunluk

Bahreyn sanatçı vizesi başvurusuna uygunluğun sağlanabilmesi için, vize başvuru sahibinin başvurusunu Bahreyn dışından yapması ve seyahati boyunca kendisini geçindirebilecek finansal yeterliliğe sahip olması gerekmektedir. Birden fazla kişi için başvuru yapılacağı hallerde, tüm kişilerin başvurusu birbirinden ayrılarak kendi özel belgeleri ile yapılmalıdır.

Bahreyn Sanatçı Vizesi Nasıl Alınır?

Bahreyn sanatçı vizesi için aşağıdaki başvuru adımlarını takip edin.

  • Vize başvurusu bir garantör veya yetkilendirilen kişi tarafından yapılır.
  • Hizmet merkezleri aracılığıyla veya online başvuru sistemi üzerinden başvuruyu tamamlayın.
  • Başvuru ücretini ödeyin ve makbuzda yazan başvuru numarasını alın

Bahreyn Sanatçı Vizesi için Gerekli Belgeler

Bahreyn sanatçı vizesi için gerekli tüm belgelerin başvuru işlemleri için kurallara uygun olarak hazırlanması ve eksiksiz ibraz edilmesi gerekmektedir. Birçok ülkenin aksine, Bahreyn vizesi için gerekli evrak listesi uzun değildir.

Bahreyn sanatçı vizesi başvuruları için sunulması gereken Bahreyn vize evrakları listesine, kişiye uygun seçimlerin yapılması ile evrak tablosu sayfasından ulaşılabilir.

Bahreyn Sanatçı Vizesi Başvuru Ücreti

Bahreyn sanatçı vizesi başvuru ücreti 60 Bahreyn dinarı (2023 yılı Ocak ayında yaklaşık 2.980 Türk lirası ve 160 dolar) ve vize onay ücreti ise 5 Bahreyn dinarıdır (2023 yılı Ocak ayında yaklaşık 250 Türk lirası). Tüm başvurularda işlem ücreti olarak 4 Bahreyn dinarının da (2023 yılı Ocak ayında yaklaşık 200 Türk lirası ve 10 dolar) ödenmesi gereklidir ve bu işlem ücreti başvuru sahiplerine iade edilememektedir.

Bahreyn Sanatçı Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Bahreyn sanatçı vizesi 3 ila 5 iş günü içinde çıkmaktadır.

Bahreyn Sanatçı Vizesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Bahreyn sanatçı vizesi, Bahreyn Turizm ve Sergi Kurumu tarafından verilen iznin süresi boyunca geçerlidir ve sadece tek girişli olarak düzenlenir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: