Dubai Turist Vizesi

Dubai Turist Vizesi Başvuru Süreci 2023

Dubai turist vizesi 30 günden daha kısa olan ve Birleşik Arap Emirlikleri'nde uzun süreli ikamet veya çalışma amacı olmayan seyahatlerde verilmektedir.

Dubai, Arap Yarımadası’nda Birleşik Arap Emirlikleri’ni oluşturan yedi emirlikten biri olan Dubai Emirliği’nin başkenti olmakla birlikte Birleşik Arap Emirlikleri’nin en kalabalık şehridir. Dubai, dünyanın en büyük turizm merkezlerinden olup; her geçen gün turistler için en önemli gezi noktalarından biri olmaya devam etmektedir. 2018 yılı için ortalama konaklama süresi, gün başına harcanan ortalama para, toplam ziyaretçi gibi kriterlerle oluşturulan Mastercard Global Destinasyonlar Endeksi’nde Dubai, tüm dünyada turistlerin en çok ziyaret ettiği 4. şehir olarak yer almıştır.

Dubai’ye turist olarak gitmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, hamili oldukları pasaport türüne bağlı olarak Dubai turist vizesi almaları gerekebilmektedir. Dubai turist vizesi, bireylerin Dubai’ye turizm amacı ile veya 30 günden daha kısa süren başka herhangi bir amaç ile Dubai’ye gitmek isteyen bireylere verilmektedir. Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri tarafından uygulanan e-vize uygulaması kapsamında olup; 30 günden az sürecek olan kısa süreli Dubai vize başvuruları online olarak yapılmaktadır.

Vizem.net, Türkiye'den Dubai'ye turistik amaçlarla seyahat etmek isteyen kişilere online Dubai turist vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti sunan ve vize işlemlerini 2 iş günü içerisinde tamamlayan akredite kuruluştur.

Ön bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Turistik Dubai Seyahati için Vize Gerekli Mi?

Turistik Dubai seyahati için vize; umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için gerekirken; hizmet (gri) pasaportu, hususi (yeşil) pasaport ve diplomatik (siyah) pasaport hamili Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 güne kadar sürecek Dubai seyahatleri için vizeden muaf tutulmaktadır.

Kimler Dubai Turist Vizesi Alamaz?

Ebeveynleri ile birlikte seyahat etmedikleri sürece, 18 yaşından küçük kadınlar Dubai turist vizesi alamamaktadır.

Temmuz 2018’de kabul edilen bir Bakanlar Kurulu kararına göre, ebeveynleri ile birlikte Dubai’ye turist olarak gelecek olan 18 yaşından küçük çocuklar her yıl 15 Temmuz ve 15 Eylül tarihleri arasında Dubai seyahatleri için ücretsiz vize alabilmektedir.

Dubai Turistik Vize Türleri Nelerdir?

Dubai turistik vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Kısa süreli turist vizesi (tek girişli)
 • Kısa süreli turist vizesi (çok girişli)
 • Uzun süreli turist vizesi (tek girişli)
 • Uzun süreli turist vizesi (çok girişli)

Dubai Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Dubai turist vizesi, e-vize uygulaması kapsamında olduğundan dolayı online başvuru yapılarak alınabilmektedir.

Dubai turist vizesi için yapılacak olan e-vize başvuruları; Dubai’deki sponsor veya Dubai’de konaklanacak otel yetkilileri tarafından, seyahat acenteleri veya Dubai vizeleri için akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

Dubai Turist Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai turist vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: En az 6 ay geçerliliği olan pasaportun aslı ve pasaportun tüm sayfalarının fotokopisi gerekmektedir.
 • Dubai turistik vize başvuru formu: Başvurunun yapılacağı portallardan veya ilgili seyahat acentelerinin internet sitelerinden ulaşılabilen Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından doğru cevaplar verilerek eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır.
 • Fotoğraf: 43 mm genişliğinde ve 55 mm uzunluğunda, arka planı desensiz ve beyaz olan, bireylerin mevcut görünümünü yansıtabilmesi için 6 aydan daha eski olmayan 2 adet özdeş fotoğraf gerekmektedir.
 • Ulaşım belgeleri: Dubai’ye ulaşımı sağlayacak olan uçağın ait olduğu hava yolu şirketinden verilmiş olan, gidiş ve dönüş tarihlerinin yer aldığı rezervasyon bilgisi ve uçak bileti gerekmektedir.
 • Konaklama belgeleri: Dubai’de kalınacak olan otele veya kısa süreli ev kiralama sitelerine ait, konaklama tarihlerini gösteren rezervasyon belgeleri gerekmektedir.
 • Seyahat sağlık sigortası: Ambulans, acil servis, cerrahi uygulamalar, hastaneye yatırılma ve ilaç gibi acil tıbbi gereksinimlerin; iade edilemeyen rezervasyonlar için iptalle sonuçlanabilecek ulaşım problemlerinin veya acil tahliye ve ölüm gibi ülkeye geri dönüşün zorunlu olduğu durumların teminatının sağlandığı, Dubai’deki tüm seyahat süresini kapsayan seyahat sağlık sigortası yaptırılmalıdır.
 • İtiraz yok belgesi: Başvuru sahibinin Dubai’ye yalnız seyahat etmek isteyen bir kadın olması halinde, babasından veya kocasından itiraz yok belgesi alması gerekmektedir.
 • Yasal ikamet belgesi: Mevcut olarak yaşadığı ülkenin vatandaşı olmayan bireylerin, yaşadıkları ülke için geçerliliği olan oturum izni veya vize gibi yasal ikamet belgeleri gerekmektedir.
 • Mali durumu kanıtlayan belgeler: Başvuru sahibinin, Dubai seyahati boyunca yeterli kaynaklara sahip olduğunu; son 3 aya ait banka hesap dökümü, iş sözleşmelerinin onaylı kopyası, maaş belgesi, ek gelir belgeleri gibi evraklar ile kanıtlaması gerekmektedir.
 • Dubai vize dilekçesi: Dubai’ye gerçekleştirilmesi planlanan seyahatin amacının ve Dubai’de kalış süresinin belirtildiği bir dilekçe yazılmalıdır.
 • Evlilik cüzdanı: Başvuru sahibinin evli olması durumunda evlilik cüzdanı gerekmektedir.
 • Ev sahibinden istenen belgeler: Başvuruda bulunan kişinin Dubai’de bulunan bir ev sahibi tarafından ağırlanacak olması halinde başvuru sahibi ile ev sahibi arasındaki ilişkinin kanıtlanması, ev sahibinin Birleşik Arap Emirlikleri’nde resmi bir oturum izni olduğunun kanıtlanması ve ev sahibinin mali durumunun iş sözleşmeleri ve banka hesap dökümleri ile kanıtlanması gerekmektedir.
 • Önceki seyahatleri kanıtlayıcı belgeler: Başvuru sahibinin son 1 sene içinde Dubai’yi ziyaret etmiş olması halinde pasaportunda bulunan giriş ve çıkış damgalarının fotokopisini ve son 5 yıl içinde almış olduğu Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Kanada, Rusya, Avustralya, Yeni Zelanda veya Schengen bölgesinde bulunan ülkelerine ait vizelerin fotokopisini beyan etmesi gerekmektedir.

Dubai turist vizesi için gerekli olan evrakların eksiksiz olarak hazırlanmasının ardından renkli bir tarayıcıdan yüksek çözünürlüğe sahip bir şekilde taratılması ve başvuru esnasında başvuru yapılan sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Vizem.net üzerinden yapılan Dubai turistik vize başvurularında, gerekli evrakların kontrolü, uygun formatta taranması ve online yükleme işlemi uzman danışmanlar tarafından yapılmaktadır.

Dubai Turistik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai turistik vize başvuru formu, başvuru sahibi tarafından doğru yanıtlar verilerek, eksiksiz bir biçimde online olarak veya çıktısı alınıp tükenmez kalem ile şahsen doldurulmalıdır. Dubai turistik vize başvuru formunda; isim, uyruk, pasaport numarası, adres, telefon numarası gibi başvuru sahibine ait bilgiler ve olması halinde sponsora veya Dubai’de bulunan ev sahibine ait kişisel bilgiler istenmektedir.

Dubai turistik vize başvuru formuna başvurunun yapılacağı portallardan veya ilgili seyahat acentelerinin internet sitelerinden ulaşılabilmektedir.

Dubai turist vizesi için başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

Dubai Turistik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Dubai Turistik Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai Turistik Vizesi için Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Dubai turistik vizesi için sağlık sigortası; ambulans, acil servis, cerrahi müdahaleler, hastaneye yatırılma, anında ilaç tedavisi gibi acil tıbbi müdahale gerektiren durumları, olağanüstü durumlarda iptalle sonuçlanabilecek uçak rezervasyonlarını ve oluşabilecek global sebeplerden ötürü acil tahliye veya ölüm gibi ülkeye geri dönüşü kapsamalıdır. Dubai vizesi için gerekli evraklardan biri olan seyahat sağlık sigortası, planlanan Dubai seyahatinin tüm tarihlerini kapsayacak şekilde geçerli olmalıdır.

Turistik Dubai vize başvuruları için geçerli ve tam kapsamlı seyahat sağlık sigortası Vizem.net'in sigorta birimi tarafından başvuru sahipleri adına en uygun fiyatlarla yaptırılabilmektedir.

Güncel fiyat bilgisi için: 0850 241 1868

Dubai Turist Vizesi için Online Başvuru Nasıl Yapılır?

Dubai turist vizesi için online başvuru, e-vize uygulaması ile Dubai’deki bir sponsor, Dubai’de konaklanacak otel yetkilileri veya başvuru sahibi tarafından şahsen; vize başvuru portallarından, seyahat acentelerinden ya da akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

Dubai vizesi için online başvuru portalları arasında; the eChannels portalı, Dubai Emirliği’nin bir kurumu olan İkamet ve Yabancı İşleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi, Google Play ve App Store’da bulunan GDFRA - Dubai, ICA eChannels ve Dubai Now uygulamaları bulunmaktadır.

Türkiye’den Dubai vize başvurusunda bulunacak olan bireyler Türk Hava Yolları, Emirates, Etihad, Air Arabia ve Fly Dubai gibi hava yolu şirketlerinden uçak bileti aldıkları sırada belirtilen hava yolu şirketlerinin Birleşik Arap Emirlikleri’nde anlaşmalı olduğu yerel bir seyahat acentası aracılığı ile vize başvurularını yapabilmektedir.

Dubai turist vizesi başvuru işlemleri; gerekli olan vize evraklarının hazırlanması, hazırlanan tüm evrakların renkli tarayıcıdan yüksek çözünürlüklü olarak taratılması, vize evraklarının online vize başvuru portalları aracılığıyla sisteme yüklenmesi ve vize ücretinin vize türünün tek girişli veya çok girişli olmasına göre ödenmesi ile başvuru tamamlanmaktadır.

Dubai Turistik E-Vize Başvurusu Nereye Yapılır?

Dubai turistik e-vize başvurusunun yapılacağı portallar aşağıda listelenmiştir.

 • eChannels portalı: eChannels portalı aracılığı ile başvuru yapmak için başvuru sahibinin portala kaydolması ve sonrasında gerekli tüm belgeler ile birlikte başvurunun yapılması gerekmektedir.
 • İnternet sitesi: Dubai Emirliği İkamet ve Yabancı İşleri Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesi olanhttps://www.gdrfad.gov.ae/aradresi üzerinden Dubai turist vizesi için çevrimiçi olarak başvuru yapılabilmektedir.
 • Mobil uygulamalar: App Store ve Google Play üzerinden indirilebilen GDFRA - Dubai, ICA eChannels ve Dubai Now uygulamaları aracılığı ile başvuru yapılabilmektedir.
 • Seyahat acenteleri: Dubai turistik vize başvuruları, Dubai Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş akredite acenteler ve seyahat acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir.

Yukarıda belirtilen seçeneklerden internet sitesi, eChannels ve mobil uygulamalar ile online olarak ve seyahat acenteleri aracılığı ile Dubai E vize başvurusu yapılabilmektedir.

Dubai Tatil Vizesi için Başvuru Ne Zaman Yapılmalıdır?

Dubai tatil vizesi için başvurunun, planlanan Dubai seyahatinin başlangıç tarihinden en az 3 gün öncesinde yapılması gerekmektedir.

Dubai Turist Vizesi için Randevu Almak Gerekli Midir?

Dubai turist vizesi için randevu almak gerekli değildir; Dubai turist vizesi için online başvuru yapıldığından randevu uygulaması bulunmamaktadır.

Dubai Turist Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Dubai turist vizesi ücreti 30 güne kadar sürecek olan ziyaretlerde tek girişli vize türü için 90 ABD doları ve çok girişli vize türü için 175 ABD doları olarak ücretlendirilir; 90 güne kadar sürecek olan ziyaretlerde ise tek girişli vize türü için 190 ABD doları ve çok girişli vize türü için 460 ABD doları ücretindedir. Dubai turistik vize ücreti, online başvuru sırasında kredi kartı ile online olarak ödenmektedir.

2022 yılı için seyahat sigortası, otel ve ulaşım rezervasyonları, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil Dubai turist vizesi masrafları Dubai vize ücreti ile birlikte ortalama X ABD doları tutmaktadır.

Dubai Turist Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai turist vizesi, olağanüstü durumların yaşanmaması halinde 3 veya 4 iş günü içinde çıkmakta olup; vize başvuru sonucu, başvuru sahibine e-posta yoluyla PDF olarak gönderilmektedir. Harç ücreti daha yüksek olan express vize başvuruları 24 saat içinde sonuçlanmaktadır.

Turistik Dubai Vizesi için Takip ve Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Turistik Dubai vizesi için takip ve sorgulama işlemi, başvuru ve referans numarası kullanılarak online olarak yapılabilmektedir. Vize başvurusunun akredite acenteler veya seyahat acentaları aracılığı ile yapılması halinde başvuru yapılan kurumdan başvuru ve referans numarası istenmelidir. Dubai’de bulunan Amer merkezleri üzerinden başvuru yapıldı ise başvurular Dubai İkamet ve Yabancı İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden takip edilebilmektedir.

Vizem.net danışmalık hizmeti ile yapılan Dubai turist vizesi başvuruları için sorgulama ve takip işlemi, hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile yapılmakta olup; Dubai vize sorgulama işlemi esnasında başvuru sonucu açıklanmamaktadır.

Dubai Turistik Vizenin Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Dubai turistik vizenin geçerlilik süresi, başvuru sahibinin planına bağlı olarak 30 gün veya 90 gün ve tek girişli veya çok girişli olmasına göre değişebilmektedir. Son zamanlarda Birleşik Arap Emirlikleri 5 yıl süreli vize ile turistlerin birden çok kez ülkeye girmelerine ve Dubai’ye yapılacak olan her seyahatte 90 gün boyunca ülkede kalınmasına olanak tanımıştır.

Dubai'de Turist Vizesi Uzatılabilir Mi?

Dubai’de turist vizesi, iki defa 30 günü aşmayacak şekilde uzatılabilmektedir. Dubai turistik vize sahiplerinin, vizelerini uzatmak istediklerinde her yenilenme için 600 AED ödemesi gerekmektedir. Vize yenileme talebinde bulunulmadan ve yenileme ücreti ödenmeden ülkede vize geçerlilik süresinin dışında vakit geçiren bireyler, vize geçerlilik süresinin bitiminden 10 gün sonra hesaplanacak olan fazla kalışlarının her günü için 100 AED para cezası ödemek zorunda kalmaktadır.

Özel giriş izni veya özel görevde olan bireyler gibi istisnai kişi ve durumlarda, vize süresini uzatmak için Dubai vize uzatma talebinde bulunulmasına gerek kalmayabilmektedir.

Dubai Turist Vizesi ile Gezilebilecek Yerler Nerelerdir?

Dubai Turist Vizesi ile Gezilebilecek Yerler Nerelerdir?
Dubai Turist Vizesi ile Gezilebilecek Yerler Nerelerdir?

Dubai turist vizesi ile gezilebilecek yerler aşağıda listelenmiştir.

 • Burj Khalifa
 • Burj Al Arab
 • Dubai Alışveriş Merkezi (Dubai Mall)
 • Dubai Müzesi (El Fahidi Hisarı)
 • Palm Jumeirah
 • Dubai Koyu
 • Mucize Bahçesi

Yukarıda belirtilen yerler dışında Dubai gezilecek yerler arasında birçok farklı müze, alışveriş merkezi, kule, otel gibi yapılar yer almaktadır.

Turistik Dubai Vizesi ile Abu Dhabi'ye Gidilebilir Mi?

Turistik Dubai vizesi ile Abu Dhabi’ye gidilebilmektedir.

Dubai turistik vizesi ile Abu Dhabi dahil olmak üzere diğer 6 Arap Emirliğinin tümüne seyahat edilebilmekte olup bireylerin ayrıca Abu Dhabi vizesi alması gerekmemektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: