Dubai Sağlık Vizesi

Dubai Sağlık Vizesi Nedir, 2023 Yılında Nasıl Alınır?

Dubai sağlık sistemi son yıllarda ciddi bir gelişme kaydetmiştir. Dubai Sağlık Kurulu tarafından yönetilen Dubai sağlık sistemi dünyanın en kaliteli sağlık kuruluşlarına sahip sağlık sistemlerinden biridir. Dubai’de sağlık sektörüne yapılan yatırımlar neticesinde dünyaca ünlü hastaneler Dubai’de şube açmaktadır. Dubai’de yabancılar tarafından tercih edilen en popüler tedavi diş tedavisidir. Dubai’de göz, estetik ve doğum tedavileri de oldukça yaygındır.

Dubai sağlık vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri’nde tedavi olmak isteyen hasta ve onlara eşlik edecek refakatçilerine ülkeye giriş izni veren vize türüdür. Dubai’de tıbbi tedavi görmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve refakatçilerinin sağlık vizesi almaları gerekmektedir.

Vizem.net, Türkiye'den Dubai'ye tedavi olmak için gidecek kişilere ve aile yakınlarına Dubai sağlık vizesi başvurularında danışmanlık hizmeti veren akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Dubai Sağlık Vizesi Kimlere Verilir?

Dubai sağlık vizesi, Dubai’de tedavi görmek isteyen hastalara ve onlara eşlik edecek refakatçilerine verilmektedir.

Dubai Tedavi Vizesi Başvuru Şartları Nelerdir?

Dubai tedavi vize başvurusunda hastalar ve refakatçiler için farklı başvuru şartları bulunmaktadır. Dubai tedavi vizesine başvuran hastalar ve refakatçiler için sponsor olacak sağlık kurumu, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kayıtlı ve ruhsatlı bir hastane olmak zorundadır. Dubai’ye refakatçi olarak gidecek kişiler ülkeye hasta ile birlikte girmelidir.

Dubai Sağlık Vizesi Türleri Nelerdir?

Dubai sağlık vizesi türleri hem hastalar hem de refakatçilerin Dubai’ye giriş sayısına bağlı olarak ikiye ayrılmaktadır.

Hastalar için Dubai Sağlık Vizesi Türleri Nelerdir?

Hastalar için Dubai sağlık vizesi, Dubai İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Birleşik Arap Emirlikleri'ne tedavi için gitmek isteyenlere sağlık kuruluşları (özel yada kamu) sponsorluğuyla ile verilmektedir.

Hastalar için sağlık vizesi, iki türlüdür. Dubai tek girişlik sağlık vizesi vize sahibine vizenin tanımlanmasından sonra 60 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne girme ve giriş tarihinden itibaren 90 gün kalma imkanı verir. Hastalar için tek girişli Dubai vizesi uzatılabilir ancak sadece tek giriş için geçerlidir. Dubai çoklu giriş sağlık vizesi, Dubai’de tedavi olmak isteyen kişiye vizenin tanımlanmasından sonra 60 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri'ne girme ve giriş tarihinden itibaren 90 gün kalma imkanı verir. Birden çok giriş izni veren Dubai çok girişli sağlık vize süresi uzatılabilmektedir.

Hasta Refakatçileri için Dubai Sağlık Vizesi Türleri Nelerdir?

Hasta refakatçileri için Dubai sağlık vizesi, Dubai İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yabancı hastanın refakatçisine verilmektedir. Hasta refakatçileri için Dubai’ye giriş izni iki türlüdür.

Hasta refakatçileri için tek girişlik sağlık vizesi vizenin tanımlanmasından 60 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne girme ve giriş tarihinden itibaren 90 gün kalma imkanı verir. Dubai tek girişli hasta refakatçileri için sağlık vizesi, gereken şekilde onaylı sağlık raporunun sunulması ile tek giriş izin uzatılabilir. Hasta refakatçileri için tek girişli vize, Dubai’ye sadece bir seferlik girişe izin vermektedir. Hasta refakatçileri için çoklu giriş izni vizenin tanımlanmasından 60 gün içerisinde Birleşik Arap Emirlikleri’ne girme ve giriş tarihinden itibaren 90 gün kalma imkanı verir. Gerekli durumlarda uzatılabilen Dubai hasta refakatçileri için sağlık vizesi, birden fazla kez giriş çıkışa izin vermektedir.

Dubai Tıbbi Tedavi Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Dubai tıbbi tedavi vize başvuruları Dubai’ye tıbbi tedavi almak için gidecek kişilerin tedaviyi görecekleri sponsor hastane tarafından yapılmaktadır.

Dubai tıbbi tedavi vizesine sponsor olacak hastanenin Dubai vize başvurusu yapabilmesi için Birleşik Arap Emirlikleri’nde kayıtlı ve ruhsatlı bir hastane olması gerekmektedir. Dubai sağlık vizesi başvuruları hastane tarafından Dubai’deki İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü’ne yapılmaktadır.

Dubai Sağlık Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai sağlık vizesine başvuracak hasta ve refakatçiler için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Hastanın pasaport fotokopisi
 • Kayıtlı bir hastaneden ziyaretini sebebini açıklayan mektup
 • Hastanın Dubai seyahat sağlık sigortası
 • Hastanın maddi yeterliliğini kanıtlayan belge
 • Refakatçinin pasaport fotokopisi
 • Refakatçinin Dubai seyahat sağlık sigortası
 • Refakatçinin maddi yeterliliğini kanıtlayan belge

Dubai Sağlık Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Dubai sağlık vizesi ortalama 3-4 iş gününde çıkmaktadır.

Dubai Tedavi Vizesinin Geçerlilik Süresi Ne Kadardır?

Dubai tedavi vizesinin geçerlilik süresi giriş tarihinden itibaren 90 gündür. Dubai tedavi vizesi onaylandıktan 60 gün içerisinde ülkeye giriş yapılmalıdır.

Dubai tedavi vizesi tek ve çoklu giriş olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Tek girişlik Dubai tedavi vizesi 90 güne kadar geçerlidir ve Dubai’ye sadece bir sefer girmeye izin vermektedir. Dubai çok girişli tedavi vizesi 90 güne kadar geçerli olup ülkeye birden çok kez giriş çıkış yapmaya izin vermektedir.

Dubai Sağlık Vizesi Uzatılabilir Mi?

Dubai sağlık vizesini uzatmak mümkündür. Dubai sağlık vizesi uzatma başvurusu sponsor hastane tarafından sadece bir seferlik ve ileri tıbbi tedaviye ihtiyacın onaylı bir sağlık raporu ile kanıtlanması şartıyla yapılabilir.

Sağlık Vizesi ile Dubai'de Oturma İzni Alınabilir Mi?

Sağlık vizesi ile Dubai’de oturma izni alınamamaktadır. Dubai sağlık vizesi, yalnızca Dubai’de tıbbi tedavi olma imkanı vermektedir.

Çalışma, yatırım, aile birleşimi veya eğitim amaçlarıyla giden ve ilgili vize türüne sahip olan kişiler Dubai oturma izni alabilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Dubai’de tedavi görmek isteyen kişiler tarafından en fazla sorular sorulara ve cevaplarına aşağıda yer verilmiştir.

Dubai'de Tedavi Edilebilen Hastalıklar Hangileridir?

Dubai’de tedavi edilebilen hastalıklar aşağıda listelenmiştir.

 • Cinsel yollarla bulaşan hastalıklar
 • Mantar hastalıkları
 • Ciğer, kemik, eklem ve idrar enfeksiyonları
 • Menenjit ve sinüzit rahatsızlıkları
 • Kalp, beyin, zihinsel ve dermatolojik rahatsızlıklar

Dubai'de SMA Hastalığı Tedavisi Nasıldır?

Dubai’de SMA hastalığı tedavisi için çeşitli yöntemler kullanılmaktadır. Günümüzde SMA hastalığı tedavisi için Dubai’ye gidenlerin sayısı artmaktadır. SMA (spinal müsküler atrofi) sinir sistemi ve iskelet kas sistemini etkileyip zayıflatan genetik nöromüsküler bir hastalıktır. Zaman geçtikçe kötüleşen bir hastalık olan SMA hastalığı yaklaşık 10.000 doğumda 1 görülmektedir. SMA semptomların görüldüğü yaşa ve fiziksel rahatsızlığın evresine göre 1,2,3 ve 4 olarak gruplandırılmaktadır.

Dubai’de SMA hastalığı tedavisi için Spinraza, Evrysdi, Zolgensma ve gen tedavisi gibi FDA onaylı ilaçlar ve tedaviler kullanılmaktadır. Dubai’de SMA hastalığının tedavisi için çeşitli çalışmalar devam etmektedir. Dubai’de 2021 yılında Al Jalila çocuk hastanesinde Iraklı bir kız çocuğuna yapılan gen tedavisinde olumlu sonuçlar elde edilmiştir.

Dubai'nin En İyi Hastaneleri Hangileridir?

Dubai'nin En İyi Hastaneleri Hangileridir?
Dubai'nin En İyi Hastaneleri Hangileridir?

Dubai’nin en iyi hastaneleri aşağıda listelenmiştir.

 • Thumbay Hospital
 • Emirates Hospital
 • Mediclinic
 • MedCare
 • King’s College Hospital
 • American Hospital Dubai
 • Al Zahra Hospital
 • Saudi German Hospital

Dubai'de Tedavi Olmak Pahalı Mıdır?

Dubai’de tedavi olmak gelir seviyesi yüksek olmayanlar için pahalıdır. Dubai’de tedavi fiyatları, alınacak tedavi türüne göre değişiklik göstermektedir. Dubai’de kapsamlı bir özel sağlık sigortasının ortalama fiyatı yıllık 1.500 ve 2.720 dolar arasındadır. Dubai’de 4 kişilik bir ailenin özel sağlık planının fiyatı 4.000-10.000 dolar arasında değişmektedir.

Dubai'de Tedavi Olmak için Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Dubai’de tedavi olmak için seyahat sağlık sigortası Türkiye’de veya Birleşik Arap Emirlikleri’nde faaliyet gösteren sigorta acenteleri üzerinden yaptırılmaktadır.

Vizem.net sigorta hizmetleri tarafından yaptırılan Dubai sağlık sigortası 2022 yılı için en uygun fiyatları sunmaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: