Dubai Vize Sorgulama İşlemleri

Dubai Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Dubai vize sorgulama ve takip işlemleri online olarak yapılmaktadır. Dubai vize başvuru sorgulama işlemi İkamet ve Yabancı İlişkileri Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden Vision eForm ile yapılmaktadır.

Dubai vize başvurusunu sorgulamak için başvuru ve referans numarasına ihtiyaç duyulmaktadır. Dubai vize başvurusu sunulduğunda kontrol edebilmek için referans ve başvuru numaraları talep edilmelidir.

Vizem.net danışmanlık hizmeti alınarak başvurulan Dubai vizeleri için takip ve sorgulama işlemleri, hem online olarak hem de 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile yapılmaktadır.

Ön bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Dubai Vize Takip İşlemi Nereden Yapılır?

Dubai vize takip işlemi online olarak e-vize başvurusunun yapıldığı kanallardan yapılmaktadır. Dubai vize başvurusu ve geçerliliği, Dubai İkamet ve Yabancı İlişkileri Genel Müdürlüğü web sitesi üzerinden takip edilebilmektedir.

Dubai vizesinin durumu, bildirimi, son geçerlilik tarihi ve geçerliliği Amer web sitesi üzerinden de kontrol edilebilmektedir. Dubai vizesinin takibini Amer ofisiyle mesajlaşılarak yapmak mümkündür. Dubai vize başvurunun kontrolü DubaiNow uygulaması üzerinden vize durumu hakkında sorgulama yapılarak da sağlanabilmektedir.

Dubai Vize Takibi Hangi Aracı Kurum Üzerinden Yapılır?

Dubai vize takibi, vize işlemleri için yetkili bir aracı kurum bulunmaması nedeniyle aracı kurum üzerinden yapılmamaktadır. Dubai vize başvuru işlemleri ve vize takibi online olarak vize başvuru kanallarından yapılabilmektedir.

Dubai vize başvurusu Emirates üzerinden yapıldığında VFS Global aracı kurum görevi görmektedir. VFS Global Dubai vizesi kontrolü VFS Global’in resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Emirates Dubai vize kontrolü için referans numarası ve pasaport son kullanma tarihi bilgileri VFS Global’in web sitesinde başvuru takibi kısmına girilmelidir.

Dubai Konsolosluğu Üzerinden Vize Sorgulama İşlemi Yapılır Mı?

Dubai Konsolosluğu üzerinden vize sorgulama işlemi yapılamaz.

Türkiye’deki Birleşik Arap Emirlikleri dış temsilcilikleri olan Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Dubai Başkonsolosluğu vize takip ve sorgulama sistemine sahip değildir.

Vizem.net Üzerinden Dubai Vizesi Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Vizem.net üzerinden Dubai vizesi takip işlemi hesabım bölümüne gidilerek yapılabilir. Dubai vizesinin onaylanmasından sonra başvuru sahibine vize onay SMS’i gönderilmekte ve vizenin onaylandığı bilgisi sisteme işlenmektedir. Dubai vizesi başvuru sahibi vize geçerlilik süresi ve konaklama süresi gibi detaylarla ilgili SMS ile bilgilendirilmektedir. Vize süresinin bitimi ile ilgili bildirim vize süresinin bitimine 3 gün kala başvuru sahibine SMS ile yapılmaktadır.

Dubai Vize Başvurusu Referans Numarası Nedir?

Dubai vize başvurusu referans numarası, vize başvuru takibi için kullanılacak olan numaradır. Dubai vize başvurusu esnasında başvurunun yapıldığı kanal üzerinden talep edilmesi gerekmektedir.

Dubai Vize Takip İşlemi Ücretli Midir?

Dubai vize takip işlemi ücretsizdir. Dubai vize takip işlemi vize başvurusunun yapıldığı kanallar üzerinden online ve ücretsiz olarak yapılabilmektedir. Dubai vize başvurusu yapan kişi, vize takip işlemi için ücret talep eden kişi veya şirketlerden uzak durulmalı ve itibar etmemelidir.

Dubai Vize Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Dubai vize başvurusu, e-mail adresine gelen mail yoluyla öğrenilmektedir. Dubai vizesine başvuru esnasında vize başvuru formunda başvuru yapan kişiden bir e-posta adresini belirtilmesi istenmektedir.

Dubai vize başvurusu sırasında belirtilen e-posta adresine Dubai vizesi başvurusunun sonucu PDF dökümanı olarak gönderilmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: