Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar

2023'te Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar Nelerdir?

T.C. vatandaşlarının Dubai’ye yapacağı seyahatlerde ihtiyaç duyduğu belgeler pasaport türlerine ve kalış sürelerine göre değişmektedir. Umuma mahsus pasaport hamillerinin BAE’ye gitmek için vize alması gerekirken; hususi, hizmet ve diplomatik pasaport hamilleri 90 güne kadar seyahatlerinde BAE vizesinden muaftır. BAE vizesi başvuruları e-vize uygulaması kapsamında online olarak yapılmakta ve Dubai vize evrakları online olarak sisteme yüklenmektedir. Dubai gitmek için gerekli belgeler, başvurulacak vize türüne, seyahat amacına, başvuru sahibinin yaşına ve mesleki durumuna göre farklı olmaktadır.

Türkiye'den yapılan Dubai vize başvuruları için verdiği danışmanlık hizmeti kapsamında; gerekli vize evraklarının uygunluk kontrolünün yapılması, online olarak sisteme yüklenmesi ve vize takibi gibi diğer vize işlemlerinin de bulunduğu Vizem.net, Türkiye'deki en yüksek onaylanma skoruna sahip akredite acentedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Dubai Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nelerdir?

Dubai vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport fotokopileri: Başvuru sahibinin ve sponsorunun en az 6 ay geçerliliği olan pasaport fotokopileri ibraz edilmelidir.
 • Pasaportun ilgili sayfalarının fotokopisi: Pasaportun ön sayfalarının veya tamamının fotokopisi ibraz edilmelidir. Bazı durumlarda pasaportun orijinalinin ibraz edilmesine ihtiyaç duyulmayabilir.
 • Biyometrik fotoğraf: Fotoğraf, BAE vizesi gereksinimlerine uygun ölçülerde olmalıdır.
 • İtiraz yok belgesi: Yalnız seyahat edecek kadınların babasından veya eşinden bu seyahate itirazları olmadığına dair belge almaları gerekmektedir.
 • Gidiş-dönüş bileti: Eğer havayolu ile seyahat edilecekse onaylanmış, gidiş-dönüş uçak bileti ibraz edilmelidir.
 • Kalacak yer bilgisi: Seyahat süresince kalınacak yer bilgisi (otel rezervasyonu gibi) verilmelidir.
 • Seyahat sağlık sigortası: BAE için yaptırılmış bir seyahat sağlık sigortası ibraz edilmelidir.
 • Niyet mektubu: Seyahatin süresini ve amacını açıklayan bir mektup yazılmalıdır.
 • Oturma izni veya vize: Üçüncü ülke vatandaşlarının, başvuru yaptıkları ülkede ikamet ettiklerine dair oturma izni ve vize gibi kanıtları ibraz etmeleri gerekmektedir.
 • Ağırlayan kişiye dair belgeler: Başvuru sahibini BAE’de ağırlayan biri varsa başvuru sahibi ile bu kişinin arasındaki ilişkiyi gösteren belgeler, ağırlayan kişinin BAE İkamet Vizesinin ve/veya BAE kimliğinin bir kopyası ile ağırlayan kişinin finansal durumuna dair belgeler sunulmalıdır.
 • Daha önceki seyahatlere dair belgeler: Başvuru sahibi bir önceki yıl BAE'ye gittiyse, pasaportundaki giriş ve çıkış damgalarının kopyalarını ibraz etmesi gerekmektedir. Başvuru sahibi, son 5 yıl içinde almış olduğu ABD, İngiltere, Schengen Bölgesi, Kanada, Rusya, Avustralya veya Yeni Zelanda vizelerinin kopyalarını ibraz etmelidir.
 • Mali durumun kanıtı: Bazı durumlarda başvuru sahibinin mali durumunu kanıtlaması gerekebilmektedir.
 • İkamet adresi: Bazı durumlarda başvuru sahibinin güncel adresini beyan etmesi gerekebilmektedir.
 • Evlilik belgesi: Bazı durumlarda medeni durumun kanıtlanması için evlilik cüzdanının ibraz edilmesi gerekebilmektedir.

BAE makamlarının talebi doğrultusunda Dubai vize evrak listesi farklılık gösterebilmektedir. Dubai vizesi için gerekli belgeler, başvurulan vize türüne, başvuru sahibinin yaşına ve mesleğine göre değişiklik göstermektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Evrakları Nasıl Hazırlanır?

Birleşik Arap Emirlikleri vize evrakları eksiksiz ve doğru bilgiler içerecek şekilde hazırlanmalıdır. Orijinali İngilizce olan belgeler hariç tüm vize evraklarının Arapça’ya tercüme edilmiş olması gerekmektedir. Evraklar hazırlandıktan sonra renkli tarayıcıdan yüksek çözünürlüklü bir şekilde taratılmalı ve online vize başvuru portalına yüklenmelidir.

Vizem.net danışmanlığıda başvurulan Birleşik Arap Emirlikleri vize başvuruları için evrak tarama ve yükleme işlemleri ile gerekli durumlarda belgelerin tercüme ve noter onayı işlemleri yaptırılmaktadır.

Dubai Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai vizesi için başvuru formu İngilizce doldurulmalı ve başvuru sahibinden ve başvuru sahibinin sponsorunun kimlik bilgileri eksiksiz ve hatasız olarak verilmelidir. Doldurulan Dubai vize başvuru formu örneği, vize başvurusu sırasında online olarak sisteme yüklenmesi için renkli tarayıcıdan yüksek çözünürlüklü olarak taratılmalıdır. Vize başvuru formu, başvuru yapılacak portallardan veya seyahat acentelerinin internet sitelerinden elde edilebilmektedir.

Aşağıda Dubai vize başvuru formu görseli verilmiştir.

Dubai Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?
Dubai Vizesi için Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Dubai Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Dubai vize fotoğraf ölçüsü 43 mm x 55 mm boyutlarında olmalıdır ancak BAE vize fotoğraf boyutu gereksinimleriyle ilgili olarak internette çelişkili bilgiler bulunmaktadır.

Dubai vizesi için fotoğrafın elektronik bir kopyası gönderiliyorsa bu fotoğraf 300 piksel genişliğinde ve 369 piksel yüksekliğinde olmalıdır.

Aşağıda Dubai vizesi gerekli evraklar arasında yer alan vize fotoğrafının bir örneği verilmiştir.

Dubai Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Dubai Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Dubai Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Dubai vizesi için yaptırılması gereken seyahat sağlık sigortasının kapsamı seyahat planına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. BAE'nin bazı bölgeleri bir tür seyahat sağlık sigortası gerektirmekte ancak bu bölgeler için belirli bir sigorta kapsam miktarı istenmemektedir. Dubai vize gerekli evraklar, BAE’nin diğer bölgeleri için istenen evraklara göre farklılık göstermektedir. Dubai'ye seyahat etmek isteyenlerin acil durum tıbbi kapsamı için en az 100.000 $ ve tıbbi tahliye için en az 50.000 $ kapsamında seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Dubai vize başvurusunu Vizem.net danışmanlığında yapan kişiler, Vizem.net'in sigorta birimi tarafından en uygun fiyat garantisi ile tam kapsamlı Dubai seyahat sağlık sigortası yaptırabilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Dubai Vize Dilekçe Örneği Nasıl Olmalıdır?

Dubai vize başvurusu için istenen Dubai vize dilekçe örneği, başvuru sahibinin kişisel bilgilerini, Dubai’ye hangi amaçla gitmek istediğini, seyahat süresini ve seyahati süresince masraflarını nasıl karşılayacağını içermelidir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Dubai vize başvurularında vize dilekçesi, başvuru sahiplerinin kişisel durumlarına göre Vizem.net danışmanları tarafından yazılabilmektedir.

Turistik Dubai Vizesi için Başvuru Evrakları Nelerdir?

Dubai turist vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Dubai'ye seyahat tarihinden önce en az altı ay geçerliliği olan pasaport (Pasaport, makine tarafından okunabilir olmalıdır ve el yazısı pasaportlar geçerli değildir.)
 • Renkli biyometrik fotoğraflar
 • Onaylanmış uçak bileti rezervasyonu
 • Vize türüne göre başvuru formu veya ek belgeler

Vize başvurusu sürecinde BAE makamları tarafından Dubai turist vizesi için ek belgeler istenebilmektedir.

Dubai'de Çalışma Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Dubai çalışma vizesi için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Geçerli bir pasaport ve fotokopisi
 • Pasaport fotoğrafları
 • Bir BAE kimlik kartı
 • Çalışma Bakanlığı’ndan alınması gereken bir giriş izni
 • Tıbbi tarama sonuçları
 • İşverenden alınan şirket kartı fotokopisi
 • Şirketin ticari lisansının bir kopyası

Oturma izni aldıktan sonra çalışma izni başvurusunda bulunabilmektedir. Dubai çalışma vizesi almak için, çalışanın çalışma izni için gerekli tüm belgelere ek olarak Arapça olarak doldurulması gereken bir çalışma izni başvuru formuna ve BAE'deki bir şirketten bir iş sözleşmesine veya iş teklifine ihtiyacı vardır.

Dubai'de Okumak için Gerekli Vize Evrakları Nelerdir?

Dubai’de okumak için gerekli vize evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport ve pasaportun birkaç kopyası
 • Pasaport ölçülerinde fotoğraf (Bazı durumlarda 12 fotoğraf istenmektedir.)
 • BAE üniversitelerinden veya kolejlerinden alınmış bir kabul mektubu
 • Öğrenim ücretlerinin ve yaşam giderlerini karşılayabilecek mali durumu gösterir kanıt
 • BAE'de hükümet tarafından onaylanmış bir sağlık merkezinden alınan bir tıbbi sertifika
 • Konaklanacak yer ile ilgili kanıt
 • Bir lisansüstü programa başvuru yapıldığı takdirde mezun olunan üniversiteden/kolejden alınan mezuniyet belgesi

Başvurulan üniversiteye ve üniversitenin bulunduğu Emirliğe göre Dubai öğrenci vizesi için gerekli evraklar farklılık gösterebilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Transit Geçiş Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Birleşik Arap Emirlikleri transit geçiş vizesi, 48 saatlik ve 96 saatlik olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Aşağıda Birleşik Arap Emirlikleri transit vize için gerekli evraklar listelenmiştir.

 • En az üç ay geçerliliği olan bir pasaport veya seyahat belgesi (96 saatlik transit vize için bu süre altı aydır.)
 • Beyaz bir arka planda biyometrik fotoğraf
 • Gelinen yer dışında üçüncü bir varış noktasına ileriye dönük bilet rezervasyonu

İleri tarihli seyahat planlayalar için BAE transit vize başvuruları planlı seyahatten 7 gün öncesine kadar yaptırılır.

Dubai Vize Başvurusu için Gerekli Evraklar Nereye Teslim Edilir?

Kısa süreli Dubai vize başvuru evrakları, online başvurunun yapıldığı e-vize portalına yüklenerek teslim edilmelidir.

Online Dubai vize başvurusu Federal Authority for Identity and Citizenship (Federal Kimlik ve Vatandaşlık Kurumu) ve General Directorate of Residency and Foreigners Affairs (İkamet ve Yabancılar İşleri Genel Müdürlüğü) kurumlarının portalları üzerinden yapılabilmektedir. Emirates, THY ve Pegasus gibi seyahat acentelerinin web siteleri veya uygulamalarından uçak bileti alınırken Dubai e vize başvurusu yapılabilmekte ve belgeler online olarak portala yüklenebilmektedir.

Uzun süreli Dubai vizesi başvuru evraklarının, başvuru sahibi adına vize başvurusunda bulunacak sponsora gönderilmesi gerekmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: