Dubai Vize Fotoğrafı Özellikleri

Dubai Vize Fotoğraf Ölçüsü Ve Diğer Kriterler

Dubai vize başvurusunun şartları arasında gerekli evraklar ile birlikte portre türünde bir vize fotoğrafı sunulması bulunur. fotoğraf vardır. Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu için fotoğraf belirlenen şartlara uygun olmaması halinde vize başvurusunun reddedilmesine yol açabilir.

Kısa süreli Dubai vize başvuruları çevrimiçi yapıldığı için vize fotoğrafının çevrimiçi portallara yüklenmesi; uzun süreli Dubai vize başvurularının ise Dubai'deki bir sponsor tarafından yapıldığı için vize vize fotoğrafının sponsora gönderilerek vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Dubai en popüler Birleşik Arap Emirliği olduğundan ötürü, Birleşik Arap Emirlikleri vizesi terimi yerine Dubai vizesi kullanılmaktadır; bu iki terim aynı vizeyi ifade etmektedir.

Dubai Vizesi için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

Dubai vizesi için gereken fotoğraf adeti kişinin ziyaret amacına bağlı olarak değişir. Her Dubai vize başvurusu için en az bir vize fotoğrafı olmalıdır, bazı durumlarda kişinin en az iki tane fotoğraf sunması gerekmektedir.

Dubai Vize Başvuru Fotoğrafı Ne Zaman Çekilmelidir?

Dubai vize başvuru fotoğrafı kişinin güncel görünüşünü yansıtması gerektiğinden en az altı ay içinde çekilmiş olmalıdır.

Dubai Vize Fotoğraf Boyutu Nedir?

Dubai vizesi için fotoğraf ölçüleri 35 mm x 45 mm olmalıdır.

Kişi resmin elektronik bir kopyasını sisteme yükleyecek ise Birleşik Arap Emirlikleri vize fotoğraf ölçüsü en az 300 piksel genişliğinde ve 369 piksel yüksekliğinde olmalıdır.

Dubai için örnek vize fotoğrafı aşağıdadır.

Dubai Vize Fotoğraf Boyutu Nedir?
Dubai Vize Fotoğraf Boyutu Nedir?

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Başvurusu için Fotoğraf Arka Planı Nasıl Olmalıdır?

Birleşik Arap Emirlikleri vize başvurusu için fotoğraf arka planı beyaz olmalıdır ve herhangi bir desen içermemelidir.

Dubai Vize Başvurusu Fotoğrafında Başvuru Sahibinin Duruşu Nasıl Olmalıdır?

Dubai vize başvurusunu fotoğrafında başvuru sahibi fotoğrafın merkezinde olmalı, kafası ile birlikte saçları ve omuzları fotoğrafın içinde bulunmalı, kişinin yüzü fotoğrafın %70 ile %80’ini kaplamalı ve fotoğraf kişinin gerçek ten rengini göstermelidir.

Dubai İçin Vize Fotoğrafında Başvuru Sahibinin Yüz İfadesi Nasıl Olmalıdır?

Dubai için vize fotoğrafında başvuru sahibinin ağzı kapalı olmalıdır ve nötr bir yüz ifadesi ile doğrudan karşıya bakılarak poz verilmelidir. Kişinin başı eğik olmamalıdır; gözlerinin açık ve net şekilde görülebilir olması gerekmektedir.

Dubai Vize Fotoğrafında Başvuru Sahibinin Giyimi Nasıl Olmalıdır?

Dubai vize fotoğrafında başvuru sahibi beyaz arka plana kontrast olmak için daha koyu renkli kıyafetler giymelidir. Fotoğrafın gözlük ile çekilmesi önerilmemektedir ancak kişinin gözlük takması gerekiyorsa, gözlüğün gözleri ve kaşları kapatmaması gereklidir. Şapka, saç bandı veya diğer saç aksesuarları Dubai vize fotoğrafında kabul edilmez. Fotoğrafta sadece dini amaçlar ile takılan başörtülerine izin verilir ve başörtüsünün kişinin alnını, çenesini ve diğer yüz hatlarını kapatmaması gerekir.

Birleşik Arap Emirlikleri Vize Fotoğrafında Başörtüsü Takılabilir Mi?

Birleşik Arap Emirlikleri vize fotoğrafında başörtüsü takılabilir. Başörtüsü başvuran kişinin yüzünü kapatmamalı; alın, çene ve diğer yüz hatları görünür olmalıdır.

Dubai Vize İşlemleri için Fotoğraf Nereye Teslim Edilmelidir?

Kısa süreli Dubai vize başvurularında vize fotoğrafı, diğer evraklar ile birlikte çevrimiçi başvurunun yapıldığı e-vize portalına yüklenerek teslim edilebilmektedir.

Çevrimiçi Dubai vize başvurusu, eChannel portalları, GDRFA-Dubai websitesi ve ICA eChannel ve Dubai Now uygulamasından yapılabilmektedir. Emirates, THY ve Pegasus gibi seyahat acentelerinin websitelerinden veya mobil uygulamalarından uçak bileti satın alırken Dubai online vize başvurusu yapılabilmektedir ve fotoğraf ile diğer belgeler çevrimiçi olarak başvuru yapılan siteye yüklenir.

Uzun süreli Dubai vize başvurusunda, vize fotoğrafı ve diğer belgelerin başvuru sahibi adına vize başvurusu yapacak sponsora iletilmesi ve sponsor tarafından başvuru esnasında teslim edilmesi gerekmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: