Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vize

Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vize İşlemleri

Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki herhangi bir havaalanında, bir ülkeden, farklı bir ülkeye giderken aktarma yapılacak olması halinde alınması gereken vizeye transit vize adı verilmektedir. Transit vizeler yalnızca Birleşik Arap Emirlikleri bazlı hava yolları tarafından sponsor olunabilir ve UAE’ye girmeden önce onaylanması ve işlenmesi gerekmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının BAE üzerinden aktarmalı uçuş yapacakları zaman transit seyahat bölgesini geçmemeleri ve havaalanında bekleme sürelerinin 24 saatten az olması durumunda transit vize almalarına gerek yoktur.

Türkiye'den Birleşik Arap Emirlikleri transit vizesi alması gereken kişilere hava yolu şirketleri üzerinden yapacakları vize başvuru işlemleri için danışmanlık hizmeti akredite acente Vizem.net tarafından verilmektedir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vize İstiyor Mu?

Birleşik Arap Emirlikleri aktarma süresinin 24 saat üzerinde olması ve transit bekleme bölgesinde çıkılacağı durumlarda transit vize istemektedir.

Umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Birleşik Arap Emirlikleri’ne giriş yapabilmeleri için vize almaları gerekmektedir. Hususi (yeşil) pasaport, hizmet (gri) pasaportu ve diplomatik (siyah) pasaport sahipleri ise 90 günü aşmamak kaydı ile Birleşik Arap Emirlikleri seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır.

Dubai Aktarmalı Uçuşlarda Vize Gerekli Mi?

Dubai aktarmalı uçuşlarda 24 saati aşmamak ve transit bölgesinden çıkmamak kaydı ile umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Dubai transit vize alması gerekli değildir; ancak bekleme süresini aşma ya da transit bölgesinden çıkma gibi durumlarda transit vize alınması gerekmektedir. Hizmet, hususi ve diplomatik pasaport sahiplerinin ise Dubai aktarmalı uçuşlarda vize almaları gerekmemektedir.

Kimler BAE Havaalanı Transit Geçiş Vizesinden Muaftır?

BAE havaalanı transit geçiş vizesinden, Birleşik Arap Emirlikleri’ne varıldığında vize almaya uygun olan kişiler ve Birleşik Arap Emirliklerin’e vizesiz giriş hakkı bulunan kişiler muaftır.

Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vize Türleri Nelerdir?

Birleşik Arap Emirlikleri transit vize sinin 48 saatlik ve 96 saatlik olmak üzere 2 farklı türü bulunmaktadır.

48 Saatlik BAE Transit Vizesi Nedir?

48 saatlik BAE transit vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri'nin havaalanlarından transit olarak yolculuk yapanlar için ücretsiz bir şekilde verilen bir transit vize türüdür. BAE bazlı hava yollarını kullanarak önceden vize için başvuru yapmak gerekmektedir ve bu vizenin uzatılması veya yenilenmesi mümkün değildir. Vize geçerlilik süresi BAE’ye girdikten sonra 48 saattir ve varıştan 48 saat içerisinde BAE’den ayrılmak zorunludur.

96 Saatlik BAE Transit Vizesi Nedir?

96 saatlik BAE transit vizesi, BAE’nin havalimanlarından transit olarak yolculuk yapanlara AED 50 ücreti ile verilen bir transit vize türüdür. BAE bazlı hava yolu üzerinden önceden vize başvurusu yapmak gerekmektedir ve vize uzatılamamakta ve yenilenememektedir. Vizenin geçerlilik süresi BAE’ye giriş yaptıktan itibaren 96 saattir ve varıştan 96 saat içerisinde vize sahibinin BAE’den ayrılması gerekmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Birleşik Arap Emirlikleri transit vize başvurusu bir sponsor aracılığı ile yapılabilmektedir. BAE bazlı hava yolu şirketleri transit vize için sponsor olabilmektedir. BAE bazlı hava yolları, transit vize başvurularını online olarak BAE Federal Nüfus ve Vatandaşlık Kurumu’nun e-chanel portalı aracılığı ile ya da her Emirlik için belirlenen GDRFA web siteleri aracılığı ile yapmaktadır.

BAE Transit Vize Başvurusu Hangi Havayolu Şirketlerinden Yapılır?

BAE transit vize başvurusunun yapıldığı hava yolu şirketleri aşağıda listelenmiştir.

 • Emirates
 • Etihad Airways
 • Air Arabia
 • Fly Dubai
 • Air Arabia Abu Dhabi

Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vize Başvurusu Ne Zaman Yapılmalıdır?

Birleşik Arap Emirlikleri transit vize başvurusu planlanan seyahat tarihinden en az 3-4 gün önce yapılmalıdır.

BAE Transit Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

BAE 48 saatlik transit vize başvuru evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • En az 3 ay geçerliliği olan pasaport ya da seyahat belgesi
 • Başvuru sahibinin arka planı beyaz olarak çekilmiş fotoğrafı
 • Varış noktası için alınmış uçuş bileti

BAE 96 saatlik transit vize başvuru evrakları aşağıda listelenmiştir.

 • En az 6 ay geçerliliği olan pasaport ya da seyahat belgesi
 • Başvuru sahibinin arka planı beyaz fotoğrafı
 • Varış noktası için alınan uçuş bileti

Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vize Ücreti Ne Kadardır?

Birleşik Arap Emirlikleri 48 saatlik transit vize başvurusu ücretsiz, 96 saatlik transit vize başvurusu ise 50 BAE dirhemidir.

BAE Transit Vizesi Kaç Günde Çıkar?

BAE transit vizesi ortalama 3-4 iş günü içinde çıkmaktadır.

Tercih edilen hava yolu şirketine veya vatandaşı olunan ülkeye göre transit Birleşik Arap Emirlikleri vize çıkma süresi uzayabilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri Transit Geçiş Vizesi Ne Kadar Süre Geçerlidir?

Birleşik Arap Emirlikleri transit geçiş vizesi 14 günlük bir süre için verilmektedir ve vizenin 14 gün içerisinde kullanılması gerekmektedir. 48 saatlik transit vize ile Birleşik Arap Emirlikleri’nde 48 saatten fazla kalınamamakta, 96 saatlik transit vize ile ise 96 saatten fazla kalınamamaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri Transit Vize Süresi Uzatılabilir Mi?

Birleşik Arap Emirlikleri transit vize süresi uzatılamamaktadır. 48 saatlik verilen vize 48 saatten, 96 saatlik vize ise 96 saatten daha fazla uzatılamamaktadır.

BAE Transit Vizesi ile Neler Yapılabilir?

BAE transit vizesi ile varış noktasına gidecek olan uçuş öncesinde, ülke içerisinde seyahat etme imkanı vermektedir. Transit vize ile çalışmak mümkün değildir, ancak vize süresi içerisinde iş toplantılarına katılmak mümkündür.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: