Endonezya Ankara Büyükelçiliği

Endonezya Büyükelçiliği Bilgileri | Kedutaan Besar Indonesia

Büyükelçilik; farklı bir ülkede siyasi ve hukuki olarak kendi ülkesini temsil ile görevlendirilen kurumdur ve büyükelçi ise kendi devletini başka bir ülkede temsil etmekle yetkili en üst düzey devlet görevlisidir. Diplomatik ilişkileri yürütmek, iki ülke arasındaki siyasi, askeri, ekonomik, toplumsal, kültürel ilişkilerin gelişmesine yardımcı olmak ve bu alanlarda iki ülke arasındaki işbirliğini sağlamak, büyükelçilik makamının temel görevlerindendir.

Türkiye Endonezya Büyükelçiliği, Türkiye’den yapılacak olan vize işlemleri konusunda hizmet vermektedir; ancak prosedür ile ilgili bilgilere websiteleri üzerinden ulaşılamamaktadır. Endonezya vize işlemleri hakkında Büyükelçilikten telefon veya e-posta yoluyla bilgi alınabilmektedir.

Türkiye Endonezya Büyükelçisi Kimdir?

Türkiye Endonezya Büyükelçisi olarak Lalu Muhamad IQBAL görev yapmaktadır.

Ankara Endonezya Büyükelçiliği Adres Bilgisi

Ankara Endonezya Büyükelçiliği; Hilal Mah., Sukarno Cad., No: 24/1, Çankaya, Ankara adresinde yer almaktadır.

Endonezya Büyükelçiliği Ankara İletişim Bilgileri

Endonezya Ankara Büyükelçiliğine 0312 969 7354, 0312 969 7355 ve 0312 969 7356 numaralı telefonlardan ulaşılabilirken, Büyükelçiliğin e-posta adresi ise ankara.kbri@kemlu.go.id’dir.

Ankara Endonezya Konsolosluğu Çalışma Günleri ve Saatleri

Ankara Endonezya Konsolosluğu pazartesi ve cuma günleri arasında hafta içi her gün 09:00 ile 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: