Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu

Endonezya Başkonsolosluğu | Konsulat Jenderal Indonesia

Başkonsolosluk; bir devletin yabancı ülkelerde bulunan vatandaşlarının haklarını korumakla görevlendirilmiş ve bağlı olduğu hükümete siyasi ve ticari ilişkiler bakımından destek veren dışişleri kurumudur. Başkonsoloslukların bağlı bulundukları devletin ve hükümetin menfaatlerini korumak, yabancı ülkede bulunan vatandaşlar için nüfus, pasaport, evlilik, ölüm gibi konularda gerekli işlemleri yapmak, vize işlemlerini yürütmek gibi görev ve yetkileri bulunur.

Türkiye’de bulunan Endonezya Konsolosluğu vize işlemleri konusunda hizmet verse de, vize prosedürü ile ilgili bilgilere websitesi üzerinden ulaşılamamaktadır. Başkonsolosluktan telefon veya e-posta yoluyla Endonezya vize işlemleri hakkında bilgi alınması ve uygun prosedürün izlenmesi mümkündür.

Türkiye Endonezya Başkonsolosu Kimdir?

Türkiye Endonezya Başkonsolosu olarak Imam ASARI görev yapmaktadır.

Endonezya Başkonsolosluğu İstanbul'da Nerededir?

Endonezya Başkonsolosluğu İstanbul’da; Esentepe Mahallesi, Keskin Kalem Sokak, No: 13 Mecidiyeköy, Şişli adresinde bulunur.

İstanbul Endonezya Konsolosluğu İletişim Bilgileri

İstanbul Endonezya Konsolosluğu ile +90 (212) 674 8686 numaralı telefondan ve istanbul.kjri@kemlu.go.id e-posta adresi üzerinden iletişim kurulabilmektedir.

Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Günleri ve Saatleri

Endonezya İstanbul Başkonsolosluğu, pazartesiden cumaya hafta içi her gün 09:00-17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Utku Urfa Yazan: Utku Urfa

Utku Urfa graduated from Trakya University in 2020 with a bachelor's degree in Translation and Interpreting. After taking the role of both the copywriter and content editor at vizem.net in July 2021, Utku is currently working as EU Area Senior Consultant since July 2022.

Paylaş: