Kısa Süreli Endonezya Vizeleri

Kısa Süreli Endonezya Vizeleri Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Endonezya Cumhuriyeti vize politikası uyarınca, vizeye tabi tutulan yabancı ülke vatandaşlarının, Endonezya'ya yapacakları kısa süreli seyahatleri için seyahat amaçlarına uygun kısa süreli vizeye başvurması gerekmektedir. Endonezya vizeleri, seyahat amaçlarına göre farklı alt türlere sahiptir. Makalenin devamında Endonezya kısa süreli vize türleri ve başvuru işlemleri hakkında detaylı açıklamalar bulunmaktadır.

Endonezya Kısa Süreli Vize Türleri Nelerdir?

Endonezya kısa süreli vize türleri aşağıda verilmiştir.

Endonezya Kısa Süreli Ziyaret Vizesine Nasıl Başvurulur?

Endonezya kısa süreli ziyaret vizesine konsolosluklar üzerinden, online olarak ya da sınırda kapı vizesi yöntemiyle başvurulabilmektedir.

Konsolosluktan yapılacak vize başvurularında başvuru sahipleri gerekli vize evraklarını eksiksiz olarak hazırlamalı ve konsolosluğa e-posta ile göndermelidir. Online Endonezya vize başvurusu, 30 günden uzun süreyle Endonezya’da bulunacak kişiler adına bir garantör tarafından Endonezya e vize sistemi üzerinden yapılır.

Türk vatandaşlarına turistik amaçlı Endonezya seyahatleri için verilen bir vize türü olan Endonezya kapıda vize başvuruları, ülkeye varışta belirlenen sınır noktalarında yetkili kişilere müracaat edilerek gerekli evrakların teslimi ve vize ücretinin ödenmesi ile yapılır.

Endonezya Kısa Süreli Vize Başvuru Evrakları

Endonezya kısa süreli vize başvuru evrakları, birçok farklı ülkeye göre oldukça az sayıdadır ve başvuru için gerekli evrakların isterlere göre eksiksiz olarak hazırlanması gereklidir.

Endonezya için yapılacak kısa süreli vize başvuruları için gerekli evraklar listesine ve uygunluk kriterlerine, Endonezya vizesi için gerekli evraklar sayfasından ulaşılabilir.

Kısa Süreli Endonezya Vize Başvuru Ücreti

Kısa süreli Endonezya vize başvuru ücreti, vize süresine, vizenin giriş-çıkış sayısına ve ne şekilde vize başvurusu yapıldığına göre değişmektedir.

2023 yılında ortalama Endonezya vize başvuru masrafları, Endonezya vize ücreti ile birlikte sağlık sigortası ve danışmanlık hizmeti gibi ek harcama kalemleri de dikkate alındığında ortalama 100 ile 120 dolar arasında tutulmaktadır.

Kısa Süreli Endonezya Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Endonezya ziyaret vizesinin işlem süresi başvuru yöntemine göre farklılaşmaktadır. Endonezya kapı vizesi başvurularında vize 1-2 saat içerisinde çıkarken; dış temsilcilikte yapılan vize başvuruları 5-14 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır.

Endonezya Kısa Süreli Vize Ne Kadar Süreliğine Verilir?

Endonezya kısa süreli vizeleri, başvurulan vize türüne göre, 7 ile 30 gün arasındaki süreler için verilmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: