Libya Vize Başvuru Formu

Libya Vize Başvuru Formu

Libya vize başvuru formu, vize türü farketmeksizin tüm Libya vize başvuruları için sunulması zorunlu bir evraktır. Vize formunda verilen bilgiler güncel ve doğru olmalı, beyan edilen diğer Libya vize başvuru evrakları ile tutarlı olmalıdır.

Libya vize bilgi hattı: 0850 241 1868

Libya Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Libya vize başvuru formu, Libya Ankara Büyükelçiliği ya da Libya İstanbul Başkonsolosluğundan alınır. Vize başvurusu yapılacak dış temsilcilikten başvuru formu temin edilmelidir.

Libya Vize Başvuru Formu Örneği

Aşağıda Libya vize başvuru formu örneği verilmiştir.

Libya Vize Başvuru Formu Örneği
Libya Vize Başvuru Formu Örneği

Libya Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Libya vize başvuru formu, Türkçe ya da Arapça doldurulmalıdır. Vize başvuru formunda beyan edilen bilgileriniz güncel ve doğru olmalıdır. Başvuru formunu elde ya da formun formatını bozmayacak şekilde bilgisayarda doldurabilirsiniz ve formdaki ilgili kısma fotoğraf eklemelisiniz. Form elde dolduruluyorsa, mavi ya da siyah tükenmez kalem kullanılmalıdır.

Libya Vize Başvuru Formunda İstenen Bilgiler

Libya vize başvuru formunun ilk kısmında; başvuru sahibinin adı soyadı, anne ve baba adı, doğum tarihi ve yeri, mesleği, eğitim durumu, cinsiyeti, ikamet adresi ve pasaport bilgileri gibi kişisel bilgileri talep edilir.

Başvuru formunun ikinci kısmında seyahat ile ilgili olarak; başvuru sahibinin Libya’ya seyahat amacı, talep ettiği vize süresi, Libya’da bulunacağı adresi, ülkeye giriş amacı ve gidilecek makam bilgisi, destekleyici belgeleri, daha önce Libya seyahati yaptıysa o seyahatlere dair bilgileri, ulaşım bilgileri ve Libya’da bulunan referanslarına dair bilgiler istenmektedir.

Libya Vize Formunda Yanlış Bilgi Beyan Edilmesi Durumu

Libya vize başvuru formunda, başvuru sahibinin kendisi veya başkası için, Libya'ya giriş, ikamet veya Libya'dan çıkışı kolaylaştırmak amacıyla yanlış bilgi beyan edilmesi durumunda, kişi hakkında hapis veya 2.000 Libya dinarından az olmayan bir para cezasına hükmedilebileceği gibi, kişiye bu iki ceza birlikte de verilebilmektedir.

Libya Vize Başvuru Formu İçin Fotoğraf

Libya vize formundaki işaretlenmiş ilgili kısma fotoğraf yapıştırılmalıdır; ataş, iğne, zımba gibi araçlar kullanılmamalı ve fotoğraf yapıştırılırken form ve fotoğraf zarar görmemelidir.

Vize başvurularında sunulması gereken Libya vize fotoğrafı belirlenmiş ölçü ve kriterlere uygun olmalıdır.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: