Libya Vizesi için Davet Mektubu

Libya Vizesi için Davet Mektubu ve Libya Vize Onayı Uygulaması

Libya vizesi için davet mektubu, tüm Libya vize başvurularında gerekli bir evraktır.

Libya vize başvuruları Libya Pasaport ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nden vize onayı alınmadan işleme alınmamaktadır. Vize onayı için Libya'da yetkili bir kişi ya da kuruluş tarafından vize başvurusunda bulunacak kişi adına hazırlanan davet mektubu, Libya vize işlemleri kapsamında mutlaka beyan edilmelidir.

Libya için vize onayı ya da davet mektubu olmaksızın yapılan vize başvuruları kabul edilmemektedir.

Libya Vizesi İçin Davet Mektubu Nereden Alınır?

Libya vizesi için davet mektubu, farklı amaçlarla Libya'ya girmek isteyen başvuru sahipleri tarafından Libyalı şirketlerden veya acentelerden alınabilmektedir.

Turistik Libya Vizesi İçin Davet Mektubu

Turistik Libya vizesi başvuruları için Libya yasaları uyarınca onaylı bir Libya tur operatöründen veya bir Libya seyahat acentesinden vize davet mektubu almanız gerekmektedir.

Davet mektubunu veren acentenin, normal şartlarda sizin için bir tatil veya tur organizasyonu yapması beklense de, Libya vizesi davet mektubu almak için bir grup tatili veya tur rezervasyonu yapmanız da gerekmez. Acente üzerinden davet mektubu alınması yeterli olup, sonrasında dilediğiniz konaklama ve ulaşım seçenekleri ile kendi seyahatinizi planlayabilirsiniz. Ziyaret etmek istediğiniz yerleri seçtiğinizde, o yerler içerisinde özgür şekilde seyahat etmeniz mümkündür.

Ticari Libya Vizesi İçin Davet Mektubu

Ticari Libya vizesi almak için, bir Libya şirketinden vize davet mektubu alınması şarttır.

Ticari davet mektubu, başvuru sahibinin Libya'da iş ilişkisi içerisinde olduğu şirket ya da Libya'da katılacağı fuar, konferans, seminer vb. etkinliği organize eden şirket tarafından Libya Pasaport ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne hitaben yazılmalıdır. Davet mektubu, başvuru sahibinin planlanan seyahat sonunda ülkeyi terk edeceğine dair taahhüt ve vize düzenlenmesi talebini içerir şekilde yazılmalıdır.

Libya ticari vize davet mektubu görseli aşağıda verilmiştir.

Libya ticari vize davet mektubu görseli
Libya ticari vize davet mektubu görseli

Libya Öğrenci Vizesi İçin Davet Mektubu

Libya öğrenci vizesi için davet mektubu, Libya'da kayıt olunan ya da kabul alınan okul tarafından hazırlanmalıdır.

Libya Çalışma Vizesi İçin Davet Mektubu

Çalışma vizesi için davet mektubu, Libya'daki işveren tarafından Libya Çalışma Bakanlığı'na başvuru yapılarak alınmalıdır.

Libya çalışma vizesi davet mektubu aşağıda verilmiştir.

Libya çalışma vizesi davet mektubu
Libya çalışma vizesi davet mektubu

Libya Aile Birleşimi Vizesi İçin Davet Mektubu

Libya aile birleşimi vizeleri için davet mektubu, başvuru sahibinin Libya'da yanına yerleşeceği eşi, ebeveyni ya da diğer aile üyesi tarafından hazırlanmalıdır.

Libya Vize Onayı Nereden Alınır?

Libya vize onayı, vize başvurusu öncesinde davet mektubunu hazırlayan kişi ya da kuruluş tarafından Libya Pasaport ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne başvuru yapılarak alınabilmektedir.

Başvuru öncesinde gerekli belgeler vize onayı almak için bir seyahat acentesine veya şirkete Libya Pasaport ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne iletilmek üzere gönderilebilir ya da davet mektubunun vize evrakları arasında sunulması durumunda başvuru yapılan dış temsilcilik tarafından Libya Pasaport ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'ne iletilerek vize onayı alınabilir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: