Libya Vize Ücreti

2023 Libya Vize Ücreti ve Tüm Başvuru Masrafları

Libya vize başvurularında yabancı uyruklu kişilerin ödemesi gereken harç ve hizmet bedellerinin tamamı, Libya vize ücretini oluşturmaktadır.

Başvurulan vize türü veya tercih edilen başvuru yöntemine göre, Libya vize başvurusu için ödenen vize harç ücretleri ve diğer başvuru masrafları değişebilmektedir.

Kısa Süreli Libya Vize Ücreti Ne Kadardır?

2023 yılında turistik, ticari, aile ziyareti gibi amaçlar için alınan kısa süreli Libya vizesi başvuru masrafları danışmanlık hizmetleri alınmaması halinde 25 ile 50 LYD (2023 yılı Ocak ayı için 98 ile 198 TL) arasında tutmaktadır.

Uzun Süreli Libya Vize Ücreti Ne Kadardır?

2023 yılında çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi amaçlarla yapılan uzun süreli Libya vize başvuru masrafları danışmanlık hizmetleri alınmaması halinde ortalama 100 ile 150 LYD (2023 yılı Ocak ayı için 395 ile 595 TL) tutmaktadır.

Libya Vizesi Başvuru Masrafları Nelerdir?

Libya vizesi başvuru masrafları arasında aşağıdaki kalemler bulunmaktadır.

  • Vize başvuru harcı
  • Seyahat sağlık sigortası
  • Vize danışmanlık hizmeti

Libya Vize Harcı Ne Kadardır?

Libya Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklanan Libya vize harcı, başvurulan vize türüne ve başvuru yöntemlerine göre değişmektedir. Harçlar başvuru esnasında dış temsilciliklerin konsolosluk birimine ödenmelidir.

Makalenin devamında transit, kısa süreli, uzun süreli ve çıkış vizelerinin başvuru ücretlerine dair bilgiler aktarılmıştır.

Transit Libya Vizesi Başvuru Harcı

Transit Libya vizesi başvuru harcı 10 Libya dinarıdır (2023 Ocak ayında yaklaşık 40 TL).

Kısa Süreli Libya Vizesi Başvuru Harcı

Kısa süreli turizm, ziyaret, aile birleşimi veya eğitim amaçlı Libya vizesi başvuru harcı 15 Libya dinarı (2023 Ocak ayında yaklaşık 60 TL) olarak belirlenmiştir. Kısa süreli ve çok girişli vize ücreti ise 100 Libya dinarıdır (2023 yılı Ocak ayında yaklaşık 395 TL).

Uzun Süreli Libya Vizesi Başvuru Harcı

Uzun süreli Libya vizelerinden, 5 yıl süreli çalışma izni veren oturum vizesi 50 Libya dinarı (2023 Ocak ayı için yaklaşık 197 TL) ve 5 yıl süreli çalışma izni vermeyen oturum vizesi ise 20 Libya dinarı (2023 Ocak ayı için yaklaşık 80 TL) olarak ücretlendirilmektedir.

Libya Çıkış Vizesi Başvuru Harcı

Libya çıkış vizesi başvuru harcı 20 Libya dinarıdır (2023 Ocak ayı için yaklaşık 80 TL).

3 ayı geçmeyen süreler için verilen Libya çıkış ve yeniden giriş vizesi başvuru ücreti 10 Libya dinarıdır (2023 Ocak ayında yaklaşık 40 TL).

Çok sefer kullanılabilecek çıkış ve yeniden giriş vizesi ücretleri, 6 aya kadar geçerli vizeler için 50 Libya dinarı (2023 Ocak ayı için yaklaşık 197 TL) ve 6 aydan uzun süreli vizeler için 100 Libya dinarıdır (2023 yılı Ocak ayında yaklaşık 395 TL).

Hangi Kişi veya Gruplar Libya Vize Harcından Muaftır?

Aşağıda listelenen kişi ve gruplar Libya vize harcından muaf tutulmaktadır.

  • Yabancı uyruklu başka bir kişinin pasaportunda kayıtlı reşit olmayan çocuklar
  • Toplantı, seminer, konferans ve benzeri etkinliklere katılmak üzere Libya’ya davet edilen veya resmi ziyarette bulunan devlet misafirleri
  • Uluslararası sözleşmeler uyarınca harç ödemekten muaf tutulan kişiler

Libya Seyahat Sağlık Sigortası

2023 yılında 15 günlük bir Libya seyahat sağlık sigortası poliçe fiyatı ortalama 12 eurodur.

Başvuru sahiplerinin yaşlarına, Covid-19 geçmişlerine, cinsiyetlerine ve talep ettikleri sigorta sürelerine göre Libya seyahat sağlık sigortası ücretleri değişebilmektedir.

Libya Vize Danışmanlık Hizmeti

Libya vize danışmanlık hizmetini, Vizem.net akredite acentesi üzerinden evrak hazırlanmasından pasaport iadesine kadar tüm vize işlemleri için alabilirsiniz. İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli ve Mersin'de bulunan Vizem.net ofislerine şahsen müracaat etmeniz ve çağrı merkezine telefonla ulaşmanız Libya vize danışmanlığı almak için yeterlidir.

Vizem.net Libya vizesi danışmanlık ücreti kısa süreli vizeler için 25-90 euro, uzun süreli vizeler için 70-160 euro arasında değişmektedir.

Libya vize danışmanlık hizmeti için: 0850 241 1868

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: