Bosna Hersek Ankara Büyükelçiliği

Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği

Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Konsolosluğu, Ankara ilinde büyükelçilik statüsünde hizmet vermektedir. Büyükelçilik, yabancı bir ülkede ülkesini temsil eden büyükelçi ve büyükelçiye bağlı memurların görev yaptığı diplomatik dairedir. Bir ülkede büyükelçiliğin mevcut olması iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin var olduğunun göstergesidir. Büyükelçilik, bulunduğu ülkede gerçekleşen olaylar ile ilgili kendi ülkesine bilgi vermektedir. Büyükelçilik; bir ülkenin, yabancı ülke topraklarında kurmuş olduğu resmi merkezdir. Büyükelçilikler başkentte bulunur ve iki ülke arasındaki diplomatik önemli meseleler ile ilgilenir. Büyükelçilik, iki ülke arasındaki kültürel ilişkilerin geliştirilmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, vize ve pasaport işlemleri ile belge yasallaştırma gibi bir dizi konsolosluk hizmeti sağlamaktadır. Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinde bulunan konsolosluk departmanı, konsolosluk işleri ile alakalı destek vermektedir.

Konsolosluk departmanı Bosna Hersek Cumhuriyeti’ne gitmek isteyen yerel halka ve Türkiye’de yaşayan Bosna Hersek vatandaşlarına hizmet sunmaktadır. Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinde vize başvuruları, pasaport yenilemeleri, evlilik kayıtları, belgelerin yasallaştırılması, çocuk doğumu ve Bosna vatandaşlık konuları hakkında hizmet vermektedir. Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği binası, Çankaya ilçesi Paris Caddesi’nde bulunmaktadır.

Adis Alagic, Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi sıfatıyla Ankara ilinde görev yapmaktadır.

Bosna Hersek Ankara Büyükelçiliği İletişim ve Adres Bilgileri Nedir?

Bosna Hersek Ankara Büyükelçiliği, iletişim kanalları mail, telefon, faks, ve ziyaret yöntemiyledir. Elçilik Remzi Oğuz Arık Mahallesi, Paris Caddesi No. 47, 06680, Çankaya adresinde bulunmaktadır.

Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği, pazartesi gününden cuma gününe 09.00-17.00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Büyükelçilik ofisleri Türkiye ve Bosna Hersek resmi tatillerinde kapalı olabilmektedir. Çalışma saatlerini teyit etmek için elçilikle iletişime geçilmesi önerilmektedir.

Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği e-posta adresi bh_emba@ttmail.com’dur.

Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği’ne ziyaretler randevu alınarak yapılmaktadır.

Bosna Hersek Büyükelçiliği Telefon Numarası Nedir?

Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği telefon numaraları aşağıda listelenmiştir.

  • Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği telefon numarası:
    • +90 312 427 3602
    • +90 312 427 3603

Bosna Hersek Türkiye Büyükelçiliği Resmi Web sitesi Nedir?

Bosna Hersek Cumhuriyeti Türkiye Büyükelçiliği resmi web sitesi http://www.mvp.gov.ba’dir.

Ankara Bosna Büyükelçiliği’nin Görevleri Nelerdir?

Ankara Bosna Hersek Cumhuriyeti Büyükelçiliğinin görevleri aşağıda listelenmiştir.

  • Bosna Hersek Büyükelçiliği; temsil ettiği ülkeye rapor verirken, ev sahibi ülke ile ilişkileri sürdürmek ve artırmaktan sorumludur.
  • Bosna Hersek Büyükelçiliği Türkiye’de yaşayan vatandaşlarına bilgi ve yardım sağlama ve koruma sorumluluğu bulunmaktadır.
  • Ankara Bosna Büyükelçiliği, Türkiye ile Bosna Hersek arasında barışçıl işbirliğinin gelişmesini sağlamaktadır.
  • Büyükelçilik; ev sahibi devletin, temsil edilen ülkeyle ilgili sorunları veya endişeleri olan personelinin elçilik üyelerine hitap etmesi için bir zemin görevi görür.
  • Bosna Hersek Büyükelçiliği; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize başvuruları, pasaport yenilemeleri ve belge yasallaştırma gibi işlemler için hizmet sunmaktadırlar.

Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinden Bosna Hersek Vize İşlemleri ile ilgili bilgi alınabilmektedir.

Bosna Hersek Büyükelçiliği Ankara’dan Nasıl Randevu Alınır?

Bosna Hersek Büyükelçiliği Ankara için online randevu alınamamaktadır. Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliğinden randevular e-posta ya da doğrudan telefon ile alınabilmektedir.

COVID-19 pandemisi dolayısıyla Bosna Hersek Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği randevu sürecini ve koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Bosna Hersek Büyükelçiliği İş İlanlarını Nerede Yayınlar?

Bosna Hersek Büyükelçiliği resmi facebook sayfası aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Bosna Hersek Büyükelçiliği resmi sosyal medya sayfasında, (Facebook) ilgili iş ilanları yayınlanabilmektedir.

Bosna Hersek Büyükelçiliği facebook sayfasına https://www.facebook.com/bhembank/ adresinden ulaşılabilmektedir.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: