Bosna Hersek Vize Reddi

Bosna Hersek Vize Reddi, İtiraz Hakkı ve Yeniden Başvuru

Bosna Hersek, 90 günden kısa süreli ziyaretler için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına yönelik vize muafiyeti uygulamaktadır, ancak uzun süreli seyahatlerde vize alınması gereklidir.

Bosna Hersek uzun süreli vize başvuruları, geçerli bir pasaporta sahip olunmaması, yanlış bilgi verilmesi gibi nedenlerden dolayı reddedilebilmektedir.

Bosna Hersek vize başvurularının olumlu sonuçlanabilmesi için başvuru evraklarının eksiksiz ve doğru şekilde hazırlanması, başvuru sürecinin doğru yürütülmesi açısından önem taşımaktadır.

Bosna vize başvurusu için: 0850 241 1868

Bosna Hersek Vize Reddi Kararı Hangi Kurum Tarafından Verilir?

Bosna Hersek vize reddi kararı, Türkiye’den yapılan Bosna Hersek vize başvuruları için yetkili olan Bosna Hersek Ankara Büyükelçiliği ve İstanbul Başkonsolosluğu kurumlarının vize birimi tarafından verilmektedir.

Bosna Hersek Vizesi Ret Nedenleri Nelerdir?

Bosna Hersek vizesi ret nedenleri aşağıda sıralanmıştır.

  • Vize başvuru işlemleri sırasında yanlış bilgi verilmesi
  • Eksik ve tamamlanmamış belgelerin ibraz edilmesi
  • Vize talebinde bulunan kişinin Bosna Hersek’te yasal olarak izin verilen süreden daha uzun kalacağına ilişkin şüphelerin olması
  • Vize talebinde bulunan kişinin Bosna Hersek’e belirttiği amaç dışında kalacağına ilişkin şüphelerin olması
  • Geçerli bir pasaporta sahip olunmaması
  • Vize randevusuna zamanında gidilmemesi

Bosna Hersek Vize Reddine İtiraz Edilebilir Mi?

Hayır, Bosna Hersek Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan düzenlemeye göre ret kararı çıkan uzun süreli (ulusal) Bosna Hersek vize başvuruları için başvuru sahiplerinin itiraz hakkı bulunmamaktadır ve ayrıca Bosna Hersek vizesinin reddedilmesi halinde ödenen vize ücreti de iade edilmemektedir.

Bosna Vize Reddi Pasaporta İşlenir Mi?

Bosna Hersek vize reddi pasaporta damga olarak işlenmemektedir, ancak vize reddi ile ilgili bilgi Bosna Hersek Yabancılar Merkezi Veritabanı içerisinde saklanmaktadır.

Bosna Hersek Vize Reddinden Sonra Tekrar Başvuru Ne Zaman Yapılabilir?

Bosna Hersek vize reddininin bildirilmesinden sonra herhangi bir bekleme süresi olmaksızın yeniden vize başvurusu yapılabilmektedir; ancak vize başvuru sonucunun değişmesi için vize reddi gerekçeleri incelenip ortadan kaldırıldıktan sonra, yeni destekleyici belgelerle başvuru yapılması gerekmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: