Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu

Bosna Hersek Başkonsolosluğu İstanbul

Bosna Hersek’in İstanbul’daki dış temsilciliği, başkonsolosluk statüsünde hizmet vermektedir. Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu; vize, pasaport ve apostil işlemleri dahil çeşitli konsolosluk hizmeti sunmaktadır.

Bosna Hersek İstanbul Konsolosluğunda Bosna hersek vize işlemleri, yapılabilmektedir. İstanbul Bosna Hersek Konsolosluğu yetki alanları arasında pasaport başvurularının işlenmesi, belgelerin yasallaştırılması, acil seyahat belgelerinin düzenlenmesi, temsil yetkisi, doğum belgesi, başvuru formları bulunmaktadır.

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu Beşiktaş’ta bulunmaktadır ve konsolosluk görevi Mr. Brane Pecanac tarafından yürütülmektedir.

Bosna Hersek İstanbul Konsolosluğu İletişim Bilgileri ve Adresi Nedir?

Bosna Hersek İstanbul Konsolosluğu çalışma saatleri hafta içi her gün 10.00 ile 15.00 arasında olmakla birlikte, Yenigelin Sokak No:6, Dikilitaş Semti, 34349 Beşiktaş/İstanbul adresinde hizmet vermektedir.

Bosna Hersek İstanbul Konsolosluğu randevusuz ziyaretleri kabul etmemektedir.

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu telefon numarası aşağıda verilmiştir.

  • 0212 236 69 34

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu Mail Adres Nedir?

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu mail adresi gcobih.istanbul@gmail.com şeklindedir.

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu Resmi Web Sitesi Nedir?

Bosna Hersek Cumhuriyeti Türkiye Başkonsolosluğu resmi web sitesi https://www.mvp.gov.ba/’dir

Bosna Hersek Konsolosluğu İstanbul’da Nerededir?

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul’un Beşiktaş ilçesindedir. Konum olarak İstanbul Havalimanı, Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğuna yaklaşık 40km mesafede bulunmaktadır ve şahsi araç ile yaklaşık 1 saatte gidilmektedir.

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’ne 14 km uzakta olup şahsi araçla gidildiğinde 17 dakika sürmektedir. Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu, 15 Temmuz Şehitler Köprüsüne ise 6 km uzaklıktadır ve şahsi araçla yaklaşık 8 dakikada gidilebilmektedir.

Bosna Hersek İstanbul Başkonsolosluğu binasının yakınında, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu binası bulunmaktadır.

Taksim Bosna Hersek Konsolosluğuna Nasıl Gidilir?

Beşiktaş’a giderken en çok tercih edilen ulaşım seçeneği, Üsküdar ve Kadıköy’den kalkan vapur seferleridir. Beşiktaş Bosna Hersek Konsolosluğuna metro, metrobüs, tramvay bağlantılarını kullanılarak ya da otobüs, minibüs ve dolmuş ile de ulaşım sağlanabilmektedir.

İstanbul Bosna Hersek Konsolosluğundan Nasıl Randevu Alınır?

90 günden daha uzun süreli Bosna Hersek’te kalınması ve ticari anlaşmalar yapılması durumunda ülkeye vizesiz giriş yapılmamaktadır.

İstanbul Bosna Hersek vizesi için tüm evraklar toplandıktan sonra randevular e-posta veya telefon ile alınabilmektedir.

İstanbul Bosna Hersek vizesi için online randevu verilememektedir.

Türkiye’deki Diğer Bosna Hersek Dış Temsilcilikleri Hangileridir?

Türkiye’de bulunan diğer Bosna Hersek Dış Temsilcilikler aşağıda listelenmiştir.

  • Bosna Hersek Ankara Büyükelçiliği
  • Bosna Hersek Bursa Konsolosluğu
  • Bosna Hersek İzmir Konsolosluğu
Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: