Bosna Hersek Vize Davetiyesi

Bosna Hersek Vize Davetiyesi Nedir, Nasıl Hazırlanır?

Aile veya arkadaşları ziyaret etmek, ticari faaliyetlerde bulunmak ya da konferanslara katılmak gibi amaçlarla Bosna Hersek vize başvurusu yapacak olan yabancı ülke vatandaşlarının davet mektubu ibraz etmeleri gerekmektedir.

Bosna Hersek vize davet mektubu, ülkeye seyahat edecek olan vize başvuru sahibini Bosna Hersek’e davet eden kişi ya da kurum tarafından hazırlanan belgedir.

TC vatandaşları 180 gün içinde 90 günü aşmayan Bosna Hersek seyahatlerinde vizeden muaf tutulmaktadır ve davet mektubu ibraz etmelerine gerek bulunmamaktadır. Bosna Hersek seyahati 90 günden uzun sürecek olan TC vatandaşlarının vize başvuruları sırasında Bosna Hersek vize davetiyesi ibraz etme zorunluluğu bulunmaktadır.

Bosna Hersek’e vize ile giriş yapan veya vizeden muaf olarak geçiş hakkına sahip yabancıların, Bosna Hersek seyahat ve konaklama amaçları davet mektubu ile belgelenmektedir. Bosna Hersek’e vize almak için gerekli vize destekleyici evrak arasında yer alan davet mektubu, yabancı uyrukluların belirli bir süre zarfında belirli bir amaç için Bosna Hersek’e davet edildiğini belirten mektuptur.

Bosna Hersek davetiyeli vize başvurusu: 0850 241 1868

Bosna Vizesi için Davet Mektubu Kim Tarafından Yazılabilir?

Bosna Hersek vizesi için gerekli davet mektubu; Bosna Hersek vatandaşı, Bosna Hersek’te uzun dönem oturum izni onaylanmış bir yabancı veya Bosna Hersek’te kaydı bulunan yerli veya yabancı tüzel kişiler tarafından yazılabilir.

Bosna Hersek Vize Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Bosna Hersek davet mektubunun Güvenlik Bakanlığına bağlı Bosna Hersek Yabancı İşler Servisi tarafından onaylanması gerekmektedir.

Bosna Hersek davet mektubunun Bosna Hersek Yabancı İşler Servisi tarafından onaylanmamış olduğu durumlarda bir seyahat acentesinden voucher alınabilmektedir.

Bosna Hersek davet mektubu İngilizce olarak hazırlanmalı ve Güvenlik Bakanlığı tarafından tasdik edildikten sonra ilgili diplomatik misyona gönderilmelidir.

Bosna Hersek Vize Davetiyesinde Hangi Bilgilere Yer Verilmelidir?

Bosna Hersek vize davetiyesinde yer alması gereken bilgiler aşağıda listelenmiştir.

  • Başvuru sahibinin Bosna Hersek seyahat süresi, seyahat tarihleri ve davetli kişinin yakınlık derecesine göre başvuru sahibi bilgileri
  • Hamilin iletişim bilgileri, mesleki bilgileri, vize durumu ve vatandaşlık belgeleri
  • Seyahat masraflarının kime ait olduğu bilgisi

Bosna Hersek Federasyonu Aile Birleşimi Vizesi için Davetiye Gönderilebilir Mi?

Bosna Hersek Federasyonu Bosna Hersek’te 18 aydan daha uzun süreyle geçici olarak ikamet etmekte olan bir yabancıya aile birleşimi veya ziyaret amacıyla davet mektubu düzenleme hakkı tanımaktadır.

Bosna Hersek Federasyonu bir yıla kadar geçici oturma izni alan bir yabancıya Bosna Hersek aile birleşimi vizesi için sadece ziyaret amacıyla davet mektubu düzenleme hakkı tanımaktadır.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: