Bosna Hersek Vize Ücreti

Bosna Hersek Vize Ücreti ve Diğer Masraflar 2023

Bosna Hersek, 180 gün içerisinde 90 gün ile sınırlı seyahat edecek T.C. vatandaşlarından vize istememektedir. Uçak bileti ve otel rezervasyonu belgelerinin yanı sıra Bosna Hersek teminat amaçlı belirli bir miktar para yatırılmasını istemektedir. Bosna Hersek’te uzun süre kalacaklar ya da öğrencilerin başvurması gereken vize türü D tipi vizedir. Oturma veya çalışma izni için gerekli olan D tipi vizede tamamlanması gereken bazı zorunlu evraklar bulunmaktadır.

Bosna Hersek vize ücreti ve diğer masraflar aşağıda tablo halinde verilmiştir.

HizmetlerÜcretler
Bosna Hersek vize harcı99 USD
Form ve dilekçe doldurma25 EUR
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri40 EUR
Aracı kurum hizmet bedeli30 EUR
Toplam99 USD + 95 EUR

Bosna Hersek Vize Ücreti Nereye Yatırılır?

Bosna Hersek vize ücreti ikamet iline göre randevu tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir illerinde bulunan Bosna Hersek Büyükelçiliği ve konsolosluklarına yatırılır. Vizem.net danışmanlığı ile yapılan bütün başvurularda Bosna Hersek vize başvuru ücreti başvuran kişi adına yatırılmaktadır.

Bosna Hersek Kısa Süreli (C Tipi) Vizeler için Vize Fiyatları Nedir?

Bosna Hersek, 180 gün içerisinde 90 gün ile sınırlı seyahat edecek T.C. vatandaşlarından vize istememektedir. Uçak bileti ve otel rezervasyonu belgelerinin yanı sıra Bosna Hersek teminat amaçlı belirli bir miktar para yatırılmasını istemektedir. Türki Cumhuriyetlerde dahil olmak üzere 48 ülkeye aynı prosedür uygulanmaktadır.

Bosna Hersek Turistik Vize Ücreti Ne Kadardır?

Bosna Hersek’e yapılacak 90 güne kadar olan turistik amaçlı seyahatler için vize ücreti bulunmamaktadır.

Bosna Hersek Uzun Süreli (D Tipi) Vizeler için Vize Fiyatları Nedir?

Bosna Hersek 90 günü geçen D tipi vize türlerinde başvuru ücreti 99 USD’dir.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: