Finlandiya Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Finlandiya Vize Takip ve Sorgulama Rehberi

Finlandiya vize takip ve sorgulama işlemi vize başvurusunun durumunu öğrenmeye yarayan, online olarak gerçekleştirilebilen işlemler dizisidir.

Finlandiya vize sorgulama işlemi yapabilmek için vize başvuru merkezinin düzenlediği fatura veya fiş üzerinde bulunan referans numarası ve başvuru sahibinin doğum tarihi kullanılmaktadır.

Vizem.net danışmanlığında başvurulan Finlandiya vizeleri için takip ve sorgulama işlemi hem 5 aşamalı SMS servisi ile hem de online olarak yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Finlandiya Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Finlandiya vize sonucu sadece pasaport teslimi sırasında öğrenilebilmektedir. Finlandiya vize başvuru sorgulama işlemi ile başvurunun hangi aşamada olduğu konusunda bilgi sahibi olmak mümkünken, vizenin onay alıp almadığı sorgulama işlemi ile öğrenilememektedir.

Finlandiya Vize Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

Finlandiya vize sorgulama işlemi yetkili aracı kurum ve akredite acenteler aracılığıyla yapılabilmektedir.

Finlandiya vize başvuruları şahsen veya akredite acenteler aracılığıyla vize başvuru merkezlerinden gerçekleştirilmektedir; Finlandiya Konsolosluğu direkt olarak vize başvurusu kabul etmediği için vize sorgulama hizmeti de vermemektedir.

VFS Global Üzerinden Finlandiya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global üzerinden Finlandiya vize takip işlemi online olarak gerçekleştirilmektedir.

VFS Global resmi internet sitesi üzerinden Finlandiya vize takip işlemleri, başvurunuzu takip edin seçeneğinin seçilmesi ile gerçekleştirilebilmektedir.

VFS Global üzerinden vize takip işlemi için gereken bilgiler referans numarası ve başvuru sahibinin doğum tarihidir. VFS Finlandiya vize takip işlemi için referans numarası, vize başvuru merkezinin randevu tarihinde düzenlediği fatura veya fiş üzerinde bulunmaktadır.

Finlandiya vize takip ekran görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global Üzerinden Finlandiya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Üzerinden Finlandiya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

Vizem.net Danışmanlık Hizmeti Kapsamında Finlandiya Vize Takibi Nasıl Yapılır?

Vizem.net danışmanlık hizmeti kapsamında Finlandiya vize takip işlemleri hesabım bölümünden yapılmaktadır.

Finlandiya vizesi onaylandıktan sonra vize onay SMS’i gönderilmekte ve sisteme işlenmektedir.

Finlandiya vize geçerlilik süresi ve konaklama süresi gibi detaylar Finlandiya vizesi için danışmanlık hizmeti kapsamında Vizem.net tarafından SMS ile başvuru sahibine iletilmektedir.

Finlandiya vize süresinin bitimine 3 gün kala vize süresinin bitişine dair bildirim Vizem.net danışmanlık şirketi aracılığıyla başvuru sahibine SMS ile gönderilmektedir.

Finlandiya Vizesi Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Finlandiya vizesi sorgulama işlemi vize başvurusu yapıldıktan sonra ücretsiz olarak online sistemler üzerinden yapılabilmektedir. Finlandiya vizesi sorgulama işlemi için ücret talep eden kötü niyetli şahıs ve şirketlere itibar edilmemelidir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: