Malta Vize Başvuru Formu

Malta Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Malta vize başvuru formu vize başvuru sahibinin; kimlik, milliyet, meslek, seyahat amacı ve seyahat finansmanını nasıl sağlayacağı gibi bilgilerini doldurduğu formdur.

Malta vize başvurusu için ibraz edilen vize dokümanlarında yer alan ve vize başvuru formunda beyan edilmiş bilgilerin birbirleriyle çelişmemesi gerekir.

Vizem.net danışmanlık hizmetleri kapsamında yapılan Malta vize başvurularında, vize başvuru formu başvuran kişi adına uzman danışmanlar tarafından seyahat planına uygun olarak doldurulmaktadır.

Malta vize başvurusu için: 0850 241 1868

Malta Vize Formu Nereden Temin Edilir?

Malta vize formunu en güncel hali ile bu bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Vizem.net danışmanlık hizmetleri alınarak yapılan Malta vize başvurularında vize başvuru formu uzman danışmanlar tarafından doldurulmaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Malta Vize Başvuru Formu Ücretli Midir?

Hayır, Malta vize başvuru formu ücretsizdir ve vize başvuru merkezinin resmi internet sayfasından indirilebilir.

Malta Vizesi Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenmektedir?

Malta vizesi başvuru formu 32 madde ve 3 sayfadan oluşmaktadır. Başvuru formunda sağ üst köşede fotoğraf yapıştırılması için bir alan bulunmaktadır. Malta Schengen vize formunun ilk 9 ve 11. maddesinde kimlik bilgilerinin doldurulması gerekmektedir. Formda başvuru sahibinin pasaport türü bilgisi alınmaktadır.

Malta’da aile üyesi olan ve Schengen başvurusu yapacak bireyler bu aile üyelerinin ve onlara yakınlık bilgilerini 17. ve 18. maddeler altında bulunan alanda doldurabilmektedir.

Malta vize başvuru formunda 19. ve 20. maddelerde başvuru sahibinin iletişim bilgileri ve ikamet ettiği ülke ile ilgili bilgiler; 21. ve 22. maddelerde meslek ve işverenler ile ilgili bilgiler; 23. ve 32. maddeleri arasında seyahat amacı ve planlarına dair bilgiler doldurulmaktadır.

Vize başvuru formunun tüm maddeleri doldurulduktan sonra şart ve hususlar ile ilgili bilgilendirme kutucuğu okunmalı, sol alt köşede bulunan kutucuğa yer ile tarih bilgisi girilmeli, şart ve hususların kabul edildiğini gösteren imza atılmalıdır.

Malta Schengen Vizesi Başvuru Formu

Malta Schengen vizesi başvuru formunun görseli aşağıda paylaşılmıştır.

Malta Schengen Vizesi Başvuru Formu
Malta Schengen Vizesi Başvuru Formu

Malta Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Malta vizesi başvuru formu ilgili internet sitesinden indirildikten sonra bilgisayar üzerinden ya da çıktısı alınarak elde doldurulabilmektedir.

Malta vize formu mutlaka başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır. Başvuru formunda doldurulması istenen tüm bilgiler eksiksiz şekilde ve gerçeğe uygun olarak doldurulmuş olmalıdır.

El yazısı ile doldurulacak olan başvuru formunda mavi ya da tükenmez kalem kullanılmalı, okunaklı bir şekilde yazılmalıdır.

Malta vize başvurusu formu eğer bilgisayar üzerinden doldurulacak ise tamamlandıktan sonra çıktısı alınmalı ve imzalanmalıdır. Vize başvuru formunda başvuran kişi olarak bilgileri bulunan birey eğer reşit değilse form başvuru sahibinin her iki ebeveyni veya yasal vasisi tarafından imzalanmalıdır.

Malta için Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulmalıdır?

Malta için vize başvuru formları Türkçe ya da İngilizce dillerinde doldurulabilmektedir.

Malta Vize Formuna Fotoğraf Eklenir Mi?

Evet, Malta vize başvuru formunda ilgili kısma başvuru sahibinin fotoğrafı eklenir; fotoğraf yapıştırılmalıdır ve zımba ya da iğne gibi delici aletleri kullanmaktan kaçınılmalıdır.

Malta vize başvurusu için kullanılacak fotoğrafın son altı ay içinde çekilen güncel bir fotoğraf olması gereklidir. Beyaz arka fonlu ve yüzü kapatacak güneş gözlüğü gibi aksesuarlar takılmadan çektirilmiş olması gereken Malta vize fotoğraf ölçüsü doğru ebatlarda olmalıdır.

Malta Vize Başvuru Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Malta vize başvuru formu doldurulduktan sonra vize için destekleyici evrakın eksiksiz olarak hazırlanması ve başvuruyu gerçekleştirmek için vize başvurusu merkezinden randevu alınması gereklidir.

Vize başvuru randevusunda biyometri işlemleri yapılmakta ve Malta Schengen vize başvuru formu ile diğer Malta vizesi için gerekli evraklar vize memuruna teslim edilmektedir.

Vize randevusu alındıktan sonra başvuru sahibinin e-posta adresine onay maili gönderilmektedir. Malta vize başvurusu bir aile veya grup için yapılacaksa 18 yaşından büyük her üyenin kişisel olarak ayrı bir randevu alması ve başvuru formu doldurması gerekmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: