Malta Vizesi için Davet Mektubu

Malta Vize Davet Mektubu Nedir, Nasıl Hazırlanır?

Malta vize davet mektubu, Malta’ya aile veya arkadaş ziyareti ya da ticari amaçlarla yapılacak kısa süreli seyahatlerde ve aile birleşimi amaçlı yapılacak uzun süreli ziyaretler için Malta vize başvuru dosyasına eklenen ve form şeklinde sunulan bir belgedir.

Vizem.net, Malta'daki bir kişi veya kurumdan davetiye alan kişilerin Malta vize başvurusu için gerekli evraklar listesinin hazırlanmasından vize takip işlemlerine kadar olan tüm süreç için kapsamlı bir danışmanlık hizmeti sunan akredite acentedir.

Malta daveyiye vizesi için: 0850 241 1868

Davet Mektubu Talep Edilen Malta Vize Türleri Hangileridir?

Davet mektubu talep edilen Malta vizesi türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Malta ticari vize
  • Malta aile ve arkadaş ziyareti vizesi
  • Malta aile birleşimi vizesi

Malta Vize Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Malta vize davetiyesi Declaration of Proof adı verilen bir formdur. Malta Declaration of Proof davetiye formunun çıktısının alınıp Malta’ya davet eden kişi tarafından elde doldurulması gerekmektedir. Declaration of Proof form dili ingilizcedir ve gerekli bilgiler eksiksiz şekilde doldurulmalıdır.

Declaration of Proof davetiye formu doldurulup imzalandıktan sonra Malta’daki bir avukat ya da noter tarafından onaylatılması ve vize başvuru sahibine belgenin orjinalinin ulaştırılması gerekmektedir.

Malta Declaration of Proof davetiye formu görseli aşağıda verilmiştir.

Malta Vize Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?
Malta Vize Davetiyesi Nasıl Olmalıdır?

Malta Vize Davet Formunda Hangi Bilgilerin Verilmesi Gerekir?

Malta vize davet formunda verilmesi gereken bilgiler başvurulacak Malta vizesi türüne göre değişiklik gösterebilemektedir.

Malta vize davet mektubunun amacının sponsorluk veya konaklama kanıtını sağlıyor olması gerekmektedir. Malta vize davet mektubunda sorulan sorular; davet gönderenin bir kişi, şirket veya kuruluş olup olmadığı, davet gönderenin kimlik ve iletişim bilgileri, davet edilen kişinin konaklama adresi, seyahat süresi, ziyaret amacı ve davetiyeyi gönderen kişi ile olası aile bağlarıdır.

Malta için davet formu gönderen kişinin formdaki soruları eksiksiz şekilde ilgili bilgilerle doldurması ve başvuru sahibi için mali garantör olup olmayacağını açıklaması gerekmektedir.

Malta Vize Davet Formuna Ek Olarak Sunulması Gereken Belgeler Nelerdir?

Malta vize davet formuna ek olarak sunulması gereken belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • Malta vize davet formu gönderen kişinin kimlik kartının ve davetlinin pasaportunun bio-data sayfasının fotokopisi
  • Tapu, kira sözleşmesi veya elektrik faturası gibi ikamet belgesi
  • Gelir miktarını gösteren resmi belge
  • Varsa davet edilen kişi için seyahat sağlık sigortası poliçesi

Davet Mektubu İle Malta'ya Vize Almak Kolay Mıdır?

Davet mektubu Malta vizesinin onaylanmasını kesinleştirmemektedir ancak olasılığını artırmaktadır. Malta vizesinin onaylanması için gerekli tüm başvuru şartlarının karşılanması gerekmektedir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: