Malta Vize Fotoğrafı Özellikleri

Malta Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Diğer Biyometri Kriterleri Nelerdir?

Malta vize başvuru fotoğrafı, Malta vizesi için gerekli belgelerden bir tanesidir ve tüm Malta vize türleri için yapılacak başvurularda biyometrik vize fotoğrafı sunmak zorunludur.

Malta’nın belirlediği vize fotoğrafı kriterleri karşılanmadığı durumlarda, başvuru kabul edilmemektedir.

Malta vize başvurusu için: 0850 241 1868

Malta Vizesi için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

Malta vizesi için bir adet fotoğraf gerekmektedir.

Malta Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Malta vize fotoğrafı, homojen bir ışıkta çekilmeli, fotoğrafta herhangi bir gölge veya ışık parlaması olmamalıdır.

Beyaz arka plan önünde çekilen vize fotoğrafından başvuru sahibi dik ve düz durarak doğrudan objektife bakmalı ve gözleri açık ağzı kapalı olarak nötr bir ifadeye sahip olmalıdır.

Malta vizesi için örnek fotoğraf aşağıda verilmektedir.

Malta Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?
Malta Vize Fotoğrafı Nasıl Olmalıdır?

Malta Vizesi Fotoğraf Ebatları Nedir?

Malta vizesi fotoğrafının ebatları 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde olmalıdır. Fotoğrafta yüzün boyutu çenenin altından saçların tepesine kadar 31 mm ile 36 mm arasında olmalıdır.

Malta Vize Başvuru Fotoğrafının Arka Planı Nasıl Olmalıdır?

Malta vize başvuru fotoğrafının arka planı beyaz renkte ve desensiz olmalıdır.

Malta'ya Vize Başvurusu için Fotoğraf Ne Zaman Çekilmiş Olmalıdır?

Malta’ya vize başvurusu için fotoğrafının 6 aydan eski olmaması gerekmektedir.

Malta için Vize Fotoğrafında Başvuru Sahibinin Yüz İfadesi ve Duruşu Nasıl Olmalıdır?

Malta için vize fotoğrafında başvuru sahibinin yüzü doğrudan objektife bakmalı ve başı düz bir pozisyonda durmalıdır. Başvuran kişinin yüz ifadesi ise nötr ve ağzı kapalı olmalıdır.

Malta Vize Fotoğrafı Gözlükle Çekilebilir Mi?

Malta vize fotoğrafı çekilirken numaralı gözlük takılabilir, ancak güneş gözlüğü takılmamalıdır. Kişinin gözlük takması durumunda gözlüğün camlarının renkli olmaması, camlarda yansıma görünmemesi ve gözlük çerçevesinin gözleri kapatmaması gibi şartlara uyulması gerekmektedir.

Malta Vize Başvurusu için Biyometrik Fotoğrafta Başörtüsü Takılabilir Mi?

Malta vize başvurusu için biyometrik fotoğrafta kişinin dini nedenlerden dolayı başörtüsü takılabilir; bunun haricinde baş açık olmalıdır. Başörtüsü takılması durumunda bireyin tüm yüz hatlarının görünmesi zorunludur.

Malta Adası Vize Fotoğrafı Başvuru Formuna Mı Eklenmelidir?

Evet, Malta Adası için vize başvurularında başvuru sahiplerinin biyometrik fotoğraflarını Malta vize başvuru formunda bulunan ilgili kısıma eklemeleri gerekmektedir.

Malta Vize İşlemleri için Biyometrik Fotoğraf Nereye Teslim Edilir?

Malta vize işlemleri için başvuran kişinin biyometrik fotoğrafını, Malta vize randevusu aldıktan sonra İstanbul Malta Başkonsolosluğu’na ya da aracı kurum Malta vize başvuru merkezlerinden yapması gerekmektedir.

Vize fotoğrafı ile birlikte diğer gerekmekte olan vize evraklarının tesliminin Malta konsolosluğunda olacak vize randevusu sırasında olmaktadır. Listede yer alan Malta vizesi için gerekli evraklar tam bir şekilde sunulsa bile vizeyi garanti etmemektedir, son karar konsolosluğa aittir.

Ebru Sönmez Yazan: Ebru Sönmez

Ebru Sönmez 2015 yılında Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinde eğitimini tamamladı, 2016 yılında avukat olarak çalışmaya başladı ve 2021 yılından beri Vizem.net için ´Immigration and Visa Law Attorney´ unvanı ile çalışıyor.

Paylaş: