Portekiz Vize Başvuru Formu

Portekiz Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Portekiz vize başvuru formu, vize başvuru sahibine ait ve ilgili vize türü ile seyahat amacına ilişkin bilgilerin alındığı formdur.

Vize başvuru formunun doldurulmuş ve başvuru sahibi tarafından imzalanmış bir şekilde Portekiz vize başvurusu için gerekli diğer evraklar ile birlikte vize randevusunda teslim edilmesi zorunludur.

Türkiye’den yapılan Portekiz vize başvurularında, akredite acente olan Vizem.net vize başvuru formu doldurma hizmeti sunmaktadır.

Portekiz vize danışmanlığı: 0850 241 1868

Portekiz Vizesi için Başvuru Formu Nereden İndirilir?

Portekiz vizesi için güncel başvuru formu bu bağlantıya tıklayarak indirilebilmektedir.

Kısa süreli vize başvuruları için Portekiz Ankara Büyükelçiliği, İstanbul ve çevresinde ikamet eden kişilere kolaylık olması için Macaristan İstanbul Başkonsolosluğuna yetki vermiştir ve İstanbul’da bulunan konsolosluğa yapılacak vize başvuruları için de AS Visa yetkilendirilmiştir.

Aracı kurum AS Visa internet sitesinden kısa süreli vizeler için başvuru formuna ulaşılabilmektedir.

Portekiz Vizesi Başvuru Formu Ücretli Midir?

Hayır, Portekiz vizesi başvuru formu ücretsizdir.

Portekiz Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Portekiz vize başvuru formu ilgili internet sitesinden indirilerek elde veya bilgisayar ortamında doldurulabilir.

Portekiz vize başvuru formu tamamen İngilizce karakterler ve büyük harfler kullanılarak doldurulmalıdır. Eksiksiz doldurulması gereken vize başvuru formunda en güncel bilgilere yer verilmeli ve vize başvuru sahibinin diğer belgelerindeki bilgilerle çelişki olmamasına dikkat edilmelidir.

Vize başvuru formunda yer alan bütün bilgiler vize başvurusu yapan kişinin adına olmalıdır.

Portekiz vizesi başvuru formu çıktı alınarak el yazısı ile doldurulduğunda mavi veya siyah tükenmez kalem kullanılmalı ve büyük harflerle okunaklı yazılmalıdır.

Başvuru formu doldurulduktan sonra vize başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır; bilgisayardan doldurulan form daha sonrasında çıktı alınarak başvuru sahibi tarafından imzalanır. Vize başvuru sahibinin reşit olmadığı durumlarda vize bilgileri başvuru sahibine göre doldurulmalı ancak yasal iki ebeveyni veya vasisi tarafından imzalanmalıdır.

Portekiz vize başvuru formunun her bir yüzünün tek bir sayfada bulunması önemlidir çünkü arkalı önlü doldurulan formlar geçersiz sayılmaktadır.

Portekiz Schengen Vizesi Başvuru Formu

Portekiz Schengen vizesi başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

Portekiz Schengen Vizesi Başvuru Formu
Portekiz Schengen Vizesi Başvuru Formu
Portekiz Schengen Vizesi Başvuru Formu 2
Portekiz Schengen Vizesi Başvuru Formu 2
Portekiz Schengen Vizesi Başvuru Formu 3
Portekiz Schengen Vizesi Başvuru Formu 3

Portekiz Ulusal Vizesi Başvuru Formu

Portekiz ulusal vizesi başvuru formu aşağıda verilmiştir.

Portekiz Ulusal Vizesi Başvuru Formu
Portekiz Ulusal Vizesi Başvuru Formu
Portekiz Ulusal Vizesi Başvuru Formu 2
Portekiz Ulusal Vizesi Başvuru Formu 2
Portekiz Ulusal Vizesi Başvuru Formu 3
Portekiz Ulusal Vizesi Başvuru Formu 3

Portekiz Vize Başvuru Formuna Fotoğraf Eklenmeli Midir?

Evet, Portekiz vize başvuru formuna fotoğraf eklenmelidir. Vize başvuru formunda ilgili kısma fotoğraf yapıştırılmalıdır ve zımba veya iğne gibi araçlar kullanılmamalıdır.

Portekiz vize başvuru formunda 6 aydan eski olmayan, biyometrik özelliklere uygun, arka planı beyaz ve Portekiz vize fotoğraf ölçüsü kriterlerine uyan fotoğraf eklenmelidir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: