Portekiz Dil Okulları

Portekiz Dil Okulları ve 2023 Portekiz Dil Okulu Fiyatları

mevcut ana resim kalabilir.

Dünyada en çok konuşulan diller arasında yer alan Portekizceyi yaklaşık olarak 200 milyon kişi ana dil olarak konuşmaktadır. Portekizceyi ana dil olarak konuşan kişiler genellikle Portekiz ve Brezilya’da yaşamaktadır.

Portekiz’de bulunan Portekizce dil okulları, Portekizce öğrenmek isteyen yabancılara dil eğitimi imkanı sunmaktadır. 2 hafta ila 56 hafta arasında değişen dil eğitim programları ile dünya genelinde kabul gören Portekizcenin öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Nüfusunun neredeyse tamamının Portekizce konuştuğu Portekiz’de Portekizce kursu almak, Portekiz halkıyla birebir iletişim kurarak daha kısa sürede dil becerilerini geliştirmeyi sağlamaktadır. Portekiz’in diğer birçok Avrupa ülkesinden daha ucuz bir ülke olması sebebi ile sunduğu yaşam şartlarının daha rahat olması, Portekiz’de dil eğitimi almanın avantajları arasında yer almaktadır.

Vizem.net, dil eğitimi almak için Portekiz'i tercih eden kişilerin dil okulları için kayıt işlemlerinden vize başvurularına kadar tüm süreci tek çatı altında yürütmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Portekiz’de Hangi Dil Konuşulur?

Portekiz’de nüfusun %96’sı anadil olarak Portekizce konuşmaktadır. Portekiz’de, Portekizce en yaygın konuşulan dildir, en yaygın konuşulan ikinci dil ise İngilizcedir. Portekiz’de nüfusun %10’u İspanyolca konuşabilmektedir. Portekiz’de İspanyolcanın popüler olma nedenlerinden biri, Portekizce ile aynı kökenden gelmesi sebebiyle kolay öğrenilebilmesidir. Portekiz’de Fransızca, geçmiş yıllarda popüler bir dil olmasına rağmen günümüzde Portekizlilerin İngilizceyi daha çok tercih etmesi sebebiyle çoğunlukla yaşlı nüfus tarafından konuşulmaktadır. Portekiz’de konuşulan bir diğer dil, 15 bin kişilik bir grup tarafından konuşulan Portekizcenin lehçesi Mirandacadır.

Portekiz'de Dil Okulu Fiyatları Nasıldır?

Portekiz dil okulu fiyatları eğitim verilen kuruma bağlı olarak 350 dolar ve 3000 dolar arasında değişmektedir. Eğitim alınması planlanan kurum, eğitim alınması planlanan şehir ve eğitim süresi gibi etmenler Portekizce kursu fiyatları üzerinde etkili faktörlerdir.

Portekiz’in başkenti Lizbon’da bulunan Iberlínguas dil okulunda eğitim süresi seçeneği en az 1 haftadır, 2021 yılı için eğitim süresi en fazla 2 ay sürmektedir ve haftalık 15 ders görülmektedir. Portekiz’de dil okulları, kaldıkları süre boyunca dil öğrenme pratiğini en üst düzeye çıkarmak isteyen öğrenciler için ağırlıklı olarak konuşma ve iletişim becerilerine odaklanır, yerel kültür ve gelenekleri öğrenme fırsatı sağlar. Portekiz dil okulu ücretilerine konaklama ve yeme içme masrafları dahil değildir.

Portekiz’de Hangi Diller için Eğitim Alınabilir?

Portekiz’de eğitim alınabilecek diller aşağıda listelenmiştir.

 • Portekizce
 • İngilizce
 • Fransızca
 • Almanca
 • İspanyolca

Portekiz'de Portekizce Öğrenmenin Avantajları Nelerdir?

Portekiz’de Portekizce öğrenmenin avantajları arasında ilk olarak dünya genelinde kabul gören Portekiz Portekizcesini öğrenme imkanı bulunmaktadır. Lizbon ve Porto gibi Portekiz’in büyük şehirlerinde konuşulan ölçünlü Portekizceyi öğrenmek uluslararası alanda birçok avantaj sağlamaktadır.

Portekizcenin sonradan ana dil olarak kabul edildiği Brezilya’da konuşulan Brezilya Portekizcesi ve Portekiz’de konuşulan Portekizce arasında fark vardır ve Brezilya Portekizcesinin uluslararası alanda geçerliliği Portekiz Portekizcesi kadar yaygın değildir.

Maddi açıdan Portekiz’de Portekizce dil eğitimi almak Brezilya’da Portekizce eğitimi almaktan daha avantajlıdır çünkü Portekiz’in refah seviyesi Brezilya’nın refah seviyesinden daha yüksektir; Portekiz’de yaşam maliyetleri daha uygundur.

Portekiz’de Hangi Şehirlerde Dil Eğitimi Alınabilir?

Portekiz’de en popüler dil okullarının bulunduğu şehirler Lizbon, Porto ve Faro şehirleridir.

Portekiz'de Dil Eğitimi Ne Kadar Sürer?

Portekiz Lizbon’da Portekizce dil eğitimi veren Iberlínguas dil kurslarında dil eğitimi 2021 yılı için 1- 12 hafta arasındadır, programın türüne göre gruplar halinde günlük 3- 15 ders olmak üzere haftada 15 veya 20 ders saati seçeneği vardır, tercih üzerine özel ders seçenekleri bulunmaktadır ve dil kursu açık havada dil pratiği yapılabilecek geziler sunmaktadır.

Portekiz’de İngilizce dil eğitimi Porto şehrindeki Inlingua dil kurslarında 2021 yılı için 1- 12 hafta arasındadır, programın türüne göre gruplar halinde günlük 3- 6, haftalık 15, 20, 25 ve 30 ders saati seçeneği vardır, ders süreleri 60 dakikadır, tercih üzerine özel ders seçenekleri bulunmaktadır, eğitim süresi boyunca her hafta bir gün dışarıda eğitmenler ile birlikte öğlen ve akşam yemeği etkinliği vardır.

Portekiz Faro şehrinde, Portekizce dil eğitimi CIAL dil kurslarında 2021 yılı için 1- 12 hafta arasındadır, programın türüne göre gruplar halinde günlük 3- 5, haftalık 15, 20, 25 ve 30 ders saati seçeneği vardır, ders süreleri 50 dakikadır, tercih üzerine özel ders seçenekleri bulunmaktadır ve ders aralarında öğrenciler okulun terasında veya bahçesinde dinlenebilmektedir.

Portekiz’de En İyi Dil Okulları Hangileridir?

Portekiz’de bulunan en iyi dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Portuguese Connection
 • Oficina de Portugues
 • Lusa Language School
 • Inlingua Porto
 • Fast Forward Institute
 • CIAL Centro de Linguas
 • Linguas & Linguas
 • Royal School of Languages
 • CESA Languages Abroad
 • Centro Europeu de Linguas
 • International House

Lizbon Dil Okulları Hangileridir?

Lizbon dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Portuguese Connection
 • Lusa Language School
 • CIAL Centro de Linguas
 • Linguas & Linguas

Porto Dil Okulları Hangileridir?

Porto dil okulları aşağıda listelenmiştir.

 • Inlingua Porto
 • Fast Forward Institute
 • Oficina de Portuguese
 • Casa de las Palabras

Portekiz'de Dil Okuluna Gitmek için Gerekenler Nelerdir?

Portekiz’de dil okuluna gitmek için ilk olarak Portekiz’de bulunan bir dil okuluna kayıt yaptırılmalı ve dil kursu tarafından talep edilen ücret ödenmelidir. Portekiz’de kayıt yaptırılan dil kursunun süresine bağlı olarak 3 ay ve daha kısa süreli dil kursları için kısa süreli C tipi (Schengen) Portekiz vizesine, 3 aydan daha uzun süreli dil eğitim programları için uzun süreli D tipi (ulusal) Portekiz dil okulu vizesine başvurulmalıdır.

Portekiz Dil Okulu için Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Portekiz dil okulu için kısa süreli (C tipi) Portekiz vizesi başvurusu Ankara’da bulunan Portekiz Ankara Konsolosluğuna yapılmalı ya da İstanbul ve çevresinde bulunan illerdeki As Visa ofislerinden yapılmalıdır. Uzun süreli (D tipi) Portekiz vizesi başvuruları sadece Portekiz Ankara Konsolosluğu üzerinden yapılabilmektedir.

Portekiz vizesine başvuruda bulunmak için ilk olarak Portekiz dış temsilciliğinden ya da başvuru merkezlerinden randevu alınmalıdır. Randevu günü ve saatinde Portekiz dış temsilcilikleri tarafından talep edilen belgeler ile birlikte randevu alınan merkezde hazır olunmalıdır.

Portekiz vizesi için gerekli olan biyometri işlemleri tamamlanmalı ve Portekiz dil okulu vizesi için vize harç ücreti yatırılmalıdır.

Türkiye'den Portekiz'e yapılan vize başvurularında en yüksek onay oranına sahip akredite acente olan Vizem.net, Portekiz'deki bir eğitim kurumunda dil eğitimi almak isteyen kişilerin vize başvurularında danışmanlık ve takip hizmeti sunmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Portekiz'de Dil Eğitimi Alınırken Çalışılabilir Mi?

Portekiz’de dil eğitimi alınırken çalışma imkanı vize türüne göre değişmektedir.

Kısa süreli Portekiz dil okulu programına katılan C tipi Schengen vizesi hamillerinin Portekiz’de çalışma hakkı yoktur. Uzun süreli Portekiz dil okulu programına katılan vatandaşların Portekiz’de çalışmak için Portekiz Göç ve Hudut İşleri Müdürlüğünden çalışma izni almaları gerekmektedir.

Portekiz’de kişinin ikamet izni varsa sömestr boyunca haftada 20 saate kadar ve sömestr tatillerinde ve haftasonu tatillerde tam zamanlı olarak çalışmasına izin verilir.

Portekiz Avrupa’nın batısında bulunan ve yaşanabilecek en iyi ülkeler listesinde olan bir ülkedir. Portekiz iş imkanları arasında turizm Portekiz’in en önemli gelir kaynaklarındandır. Portekiz’de en popüler iş türleri turizm ve otelcilik ile ilgili işleri içermektedi

Portekiz’de Dil Eğitimi Alırken Yaşam Koşulları Nasıldır?

Portekiz’de dil eğitimi programları günlük ortalama 3 saat, haftalık 15 saat sürmektedir. Portekiz’de dil eğitimi öğrencisi ders olmadığı zamanlarda saatlik 7 veya 8 USD karşılığında çalışabilmektedir.

Portekiz’de konaklama, gıda ve diğer bütün masrafların aylık ortalama 590 ila 945 USD olduğu tahmin edilmektedir. Kanada’da dil eğitimi alan bir öğrencinin aylık barınma gideri 790 CAD$, Amerika’da dil eğitimi alan bir öğrencinin aylık barınma giderinin merkezde olmayan eyaletlerde ortalama aylık 600 USD olarak hesaplanmaktadır. Portekiz’de Yaşam, Kanada ve ABD’ye kıyasla daha ucuzdur.

Lizbon’a Dil Eğitimi Almak için Gitmenin Avantajları Nelerdir?

Lizbon’a dil eğitimi almak için gitmenin avantajlarından ilki Lizbon’da resmi dil olarak kabul edilen Portekiz Portekizcesinin konuşuluyor olmasıdır. Portekiz’de uzun süreli dil eğitimi almayı planlayan vatandaşlar için Lizbon’da birçok iş imkanı bulunmaktadır.

Portekizcenin ana dil olarak konuşulduğu Lizbon, Portekiz’in en büyük şehirlerinden biridir. Portekiz’in en büyük şehirlerinden biri olması sebebiyle Lizbon’da yaşam maliyetleri uygun ve ihtiyaç ürünlerine erişim oldukça kolaydır.

Elif Güzhan Yazan: Elif Güzhan

Elif Nur Güzhan, 2019 yılında giriş yaptığı Hacettepe Üniversitesi'nde İngiliz Dilbilimi okuyor, 2021 yılından beri Vizemnette yazarlık ve editörlük yapıyor.

Paylaş: