Portekiz Vize Fotoğrafı Özellikleri

Portekiz Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Diğer Özellikleri

Portekiz’e vize başvurusu için biyometrik fotoğraf, başvuru sahibinin kimliğini gösteren ve Portekiz vizesi için gerekli evraklar listesinde yer alan, sunulması zorunlu bir belgedir.

Portekiz vize başvurularında vize türü fark etmeksizin sunulması gereken biyometrik fotoğrafın, istenilen standardı sağlaması Portekiz vize şartları arasında yer almaktadır ve biyometrik fotoğrafın gerekli kriterleri sağlamaması, vize reddine neden olabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yürütülen Portekiz vize başvuru işlemlerinde biyometrik fotoğraf da dahil olmak üzere gerekli tüm evraklar uzman danışmanlar tarafından kontrol edilip, gerekli görülmesi durumda uygun hale getirilmesi için tüm işlemler tamamlanmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Portekiz Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

Portekiz vize başvuru için başvuru sahibine ait 2 adet güncel biyometrik fotoğraf gerekmektedir.

Portekiz Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Portekiz vize fotoğraf ölçüleri 35 mm genişlikte ve 45 mm yükseklikte olmalıdır ve başvuru için biyometrik fotoğrafta yüzün 32 mm ile 36 mm arasında yer kaplaması gerekmektedir.

Portekiz vizesi için gerekli biyometrik fotoğraf ölçülerinin bulunduğu görsel aşağıda verilmiştir.

Portekiz Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Portekiz Vizesi Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Portekiz için Vize Fotoğrafının Arka Fonu Nasıl Olmalıdır?

Portekiz için vize fotoğrafının arka fonu beyaz olmalıdır ve vize fotoğrafının beyaz arka fon üzerine renkli basılması gerekmektedir.

Portekiz Vize Başvuru Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

Portekiz vize fotoğrafında belirli kriterleri karşılayan gözlükler takılabilmektedir. Portekiz vize fotoğrafında gözlüklerden flaş yansımaması ve renkli lensler olmadan gözlerin net bir şekilde gözükmesi gerekmektedir.

Portekiz vize fotoğrafında gözlük takılmış ise takılan gözlüğün çerçevesinin ince ve hafif olması tercih edilmektedir ve çerçevenin gözlerin herhangi bir bölümünü kapatmaması gerekmektedir.

Portekiz Vizesi Fotoğrafında Başörtüsü veya Şapka Takılabilir Mi?

Portekiz vize fotoğrafında şapka takılmasına izin verilmemektedir ancak başörtü takılabilmektedir. Portekiz vizesi fotoğraflarında kafanın örtülmesine sadece dini nedenlerle izin verilmektedir.

Portekiz vize fotoğrafında başörtü kullanılması halinde elmacık kemikleri ile çene altından alına kadar yüzün tamamının görünür olması gerekmektedir.

Portekiz Vize Fotoğrafı Başvuru Formunun Üzerine Mi Yapıştırılır?

Portekiz vize fotoğrafının başvurulacak Portekiz vizesi türüne göre farklı şekilde sunulması istenmektedir.

C tipi Portekiz Schengen vizesi başvurularında biyometrik fotoğraf başvuru formuna eklenmemektedir ancak Portekiz ulusal vize için biyometrik fotoğrafın Portekiz vize başvuru formu üzerine, sağ üst köşeye eklenmesi istenmektedir.

Esra Karataş Yazan: Esra Karataş

Esra Karataş Orta Doğu Teknik Üniversite'sinden 2008 yılında lisans ve 2011 yılında yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduktan sonra kendi alanı olan Restorasyon ve Kültürel Miras Koruma projelerinde görev aldı. 2021 yılından beri vizem.net için Amerika ve Kanada başta olmak üzere 10'dan fazla ülke için kıdemli vize danışmanı ve içerik koordinatörü olarak çalışıyor.

Paylaş: