Slovenya Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri

Slovenya Vize Başvuru Takip ve Sorgulama İşlemleri

Slovenya için vize başvuru takip işlemleri, yetkili vize aracı kurumların online takip sistemi üzerinden veya akredite acentelerden alınan vize danışmanlık hizmeti kapsamında yapılabilmektedir.

Slovenya vize başvuru işlemleri için: 0850 241 1868

Slovenya Vize Takibi Nereden Yapılır?

Kısa süreli Slovenya vize başvuruları, başvuru sahibinin ikamet ettiği şehre bağlı olarak farklı aracı kurum başvuru merkezleri aracılığıyla yapıldığından vize takip işlemleri de ilgili aracı kurumun online sistemi üzerinden gerçekleştirilmelidir.

İstanbul ve çevresinde ikamet eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için Slovenya Schengen vizesi, iki ülke büyükelçilikleri arasında yapılan anlaşma gereğince

Macaristan Konsolosluğu’ndan ve yetkili aracı kurum olan AS Visa Solutions'dan alınabilmektedir. İstanbul ve çevresi dışındaki tüm illerden yapılan Slovenya vize başvuruları ise VFS Global'in başvuru merkezlerine yapılmalı ve vize takip işlemleri de VFS sistemi üzerinden gerçekleştirilmelidir.

VFS Global Slovenya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

VFS Global Slovenya takip işlemleri, VFS Global Slovenya resmi internet sitesinde bulunan başvurunuzu takip edin seçeneğinin seçilmesi ile yapılmaktadır.

VFS Global Slovenya vize takip işlemi için gereken bilgiler arasında referans numarası ve başvuru sahibinin soyismi yer almaktadır. Slovenya vizesi için referans numarası, başvuru merkezi tarafından verilen fatura veya makbuz üzerinde bulunmaktadır.

VFS Global Slovenya vize takip ekranının görseli aşağıda verilmiştir.

VFS Global Slovenya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?
VFS Global Slovenya Vize Takip İşlemi Nasıl Yapılır?

AS Visa Solutions Slovenya Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

As Visa Solutions Slovenya vize sorgulama işlemi yapmak için As Visa Solutions'ın resmi web sitesine girilmesi ve başvuru takibi seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. As Visa Solutions resmi web sitesi üzerinden Slovenya vize başvuru takibi, hafta içi her gün 09:00-16:30 arasında başvuru takibi bölümünden gerçekleştirilebilmektedir.

Slovenya vize başvurusu yapıldıktan sonra başvuru sahibine verilen turuncu renkli başvuru fi̇şi̇ üzeri̇ndeki̇ ""osptr"" i̇le başlayan referans numarası As Visa Solutions web sitesindeki takip ekranına yazılmalıdır. Slovenya vize başvuruları içerisinde işleme alınmış başvuruların durumu değerlendirme süresi boyunca “....konsolosluğa iletilmiştir” biçiminde görünmekteyken, değerlendirme aşaması tamamlanmış olan pasaportların durumu ise “vize merkezinde, teslim alabilirsiniz” olarak bildirilmektedir.

As Visa Solutions Slovenya vize takip ekranının görseli aşağıda verilmiştir.

AS Visa Solutions Slovenya Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?
AS Visa Solutions Slovenya Vize Sorgulama İşlemi Nasıl Yapılır?

Slovenya Vize Sorgulama İşlemi Ücretli Midir?

Slovenya vize sorgulama işlemi, vize başvurusu yapıldıktan sonra online sistemler üzerinden ücretsiz gerçekleştirilmektedir.

Slovenya Schengen Vize Sonuçları Nasıl Öğrenilir?

Slovenya Schengen vize sonuçları ile ilgili bilgilere başvuru yapılan aracı kurumun web sitesi üzerinden ulaşılsa da, Slovenya Schengen vizesi için onay alınıp alınmadığı yalnızca pasaport teslimi sonrasında öğrenilmektedir.

D Tipi Slovenya Vize Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

D tipi Slovenya vize başvuruları Slovenya Konsolosluğu’na yapılmaktadır. Slovenya Konsolosluğu’nun D tipi Slovenya vize başvuru durumunu gösteren herhangi bir takip sistemi bulunmaması nedeniyle konsolosluğun vize birimine mail atılarak ya da telefonla ulaşılarak Slovenya vizesi durumu hakkında bilgi almak mümkündür. Slovenya Ankara Konsolosluğu’na 0 312 405 49 99 numaralı telefondan ve sloembassy.ankara@gov.si mail adresinden ulaşılabilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: