Slovenya Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası

Slovenya Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı ve 2024 Fiyatları

Seyahat sağlık sigortası, yurt dışı seyahatlerinde karşılaşılabilecek kaza veya hastalık gibi durumları güvence altına alan sigorta türüdür. Slovenya seyahat sağlık sigortası, sağlık harcamalarının yanı sıra kayıp bagaj, uçuş iptali, seyahat acentesi veya konaklama iptali gibi beklenmedik olayların masraflarını karşılaması için yaptırılmaktadır.

Hem uzun süreli hem kısa süreli tüm Slovenya vize başvuruları için seyahat sağlık sigortası yaptırılması zorunludur.

Türkiye'nin Shengen vize onay skoru en yüksek akredite acentesi olan Vizem.net danışmanlığında yapılan Slovenya vize başvuruları için tam kapsamlı seyahat sağlık sigortası en iyi fiyat garantisi ile Vizem.net'in sigorta birimi tarafından yapılmaktadır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Slovenya Sağlık Sigortası Ücreti Ne Kadardır?

Slovenya vizesi için Vizem.net danışmanlığında yaptırılan seyahat sağlık sigortası ücretleri aşağıda listelenmiştir.

 • 1 haftalık Slovenya seyahat sağlık sigortasının fiyatı ortalama 9 euro ile 18,5 euro arasındadır.
 • 1 aylık Slovenya seyahat sağlık sigortasının ücreti 20 euro ile 25 euro arasındadır.
 • 3 aylık Slovenya sağlık sigortasının ücreti ortalama 30 euro ile 45 euro arasındadır.
 • 1 yıllık Slovenya sağlık sigortasının ücreti ortalama 55 euro ile 80 euro arasındadır.

2024 yılı için Slovenya seyahat sağlık sigortasının ücreti; sigorta süresine, yaşa, covid geçmişine ve aşı geçmişine göre değişiklik göstermektedir.

Türk Vatandaşları Slovenya Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Yaptırmalı Mıdır?

Türk vatandaşlarının Slovenya seyahat sağlık sigortası yaptırma gerekliliği; vizenin transit, kısa süreli ya da uzun süreli olmasına göre farklılık göstermektedir.

Aşağıdaki başlıklarda farklı vize türleri için seyahat sağlık sigortası gereklilikleri verilecektir.

Slovenya Transit Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Gerekir Mi?

Hayır, Slovenya transit vizesi için seyahat sağlık sigortası gerekmemektedir.

Slovenya, Türk vatandaşlarından transit vize talep etmediği için vize başvurusu yapılmamaktadır. Slovenya transit vize başvurusu yapılmaması sebebiyle seyahat sağlık sigortası yaptırılması zorunlu değildir.

Slovenya sağlık sigortasının seyahat esnasında meydana gelebilecek acil tıbbi müdahale gerektiren olaylar, bagaj kaybolması ya da uçuş iptali gibi beklenmedik durumlara karşı tedbir amaçlı yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Slovenya Schengen Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Gerekir Mi?

Evet, Slovenya Schengen vizesi için seyahat sağlık sigortası gerekmektedir.

Slovenya Schengen Anlaşmasına taraf bir ülkedir ve kısa süreli vize düzenlemeleri, anlaşmaya taraf ülkeler ile birlikte alınan ortak kararlara göre belirlenmektedir. Alınan ortak kararlara göre tüm Schengen vizesi başvurularında seyahat sağlık sigortası sunulması zorunludur. Schengen Anlaşmasına taraf her ülkede olduğu gibi Slovenya için de turistik, ticari, kültürel ya da aile ziyareti gibi kısa süreli Slovenya C tipi vize başvurularında seyahat sağlık sigortası istenmektedir.

Diplomatik, hizmet ya da hususi pasaport hamili Türk vatandaşlarının 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan Slovenya seyahatlerinde vizeden muaf olmaları sebebiyle vize başvurusunda bulunmaları ve seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekmemektedir. Slovenya’da seyahat esnasında meydana gelebilecek acil tıbbi müdahale, kaza sonucu yaralanmalar ya da uçuş gecikmeleri gibi durumlar karşısında mağdur olmamak için seyahat sağlık sigortası yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Uzun Süreli Slovenya Vizesi için Seyahat Sağlık Sigortası Gerekir Mi?

Uzun süreli Slovenya vizesi için seyahat sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir.

Pasaport türü fark etmeksizin 90 günden uzun bir süre boyunca Slovenya’da bulunacak tüm Türk vatandaşlarının seyahat sağlık sigortası yaptırması gerekmektedir.

Uzun süreli Slovenya D tipi vize başvuruları için yaptırılan seyahat sağlık sigortası başvuru sahibini; hastalığa karşı gereken tıbbi müdahaleler, pasaportun kaybolması veya uçuş iptali gibi beklenmedik olaylara karşı korumaktadır.

Slovenya Seyahat Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Slovenya vize başvurusunda sunulması gereken seyahat sağlık sigortası kriterleri vize türüne göre farklılık göstermektedir. Tür fark etmeksizin tüm kısa ve uzun süreli Slovenya vizesi başvurularında seyahat sigortası sunulması gerekmekte fakat kısa süreli vize başvuruları ile uzun süreli vize başvurularında sunulması gereken seyahat sigortaları için farklı kriterler belirlenmektedir.

Slovenya seyahat sağlık sigortasının kaşeli ve imzalı orijinal poliçeleri vize başvurusu esnasında talep edilebilmektedir. vizem.net üzerinden yaptırılan sağlık sigortaları için kaşeli poliçeler sigorta sahibine ücretsiz kargo ile gönderilmektedir.

Aşağıdaki başlıklarda hem kısa süreli vize başvuruları hem uzun süreli vize başvuruları için detaylı bilgi verilecektir.

Slovenya Schengen Vizesi için Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Kısa süreli (C tipi) Slovenya vizesi başvurusunda bulunan kişilerin tıbbi nedenlerle ülkelerine geri gönderilmeleri, acil tıbbi müdahale veya acil hastane tedavisi ve ikamet ettikleri süre boyunca ölümle bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek her türlü masrafı karşılaması için seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Slovenya seyahat sağlık sigortası; planlanan kalış veya transit geçiş süresinin tamamını kapsamalı, Schengen ülkelerinin tamamında geçerli ve en az 30.000 euro teminatlı olmalıdır.

Uzun Süreli Slovenya Vizesi için Sağlık Sigortası Nasıl Olmalıdır?

Uzun süreli Slovenya seyahat sağlık sigortası vize süresince geçerli olmalı ve en azından acil sağlık hizmetlerini kapsamalıdır.

Slovenya Vizesi Seyahat Sigortası Hangi Durumları Kapsar?

Slovenya vizesi seyahat sağlık sigortasının kapsadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Hastalık ya da kaza gibi tıbbi acil müdahaleler
 • Kaza sonucu ölüm, yaralanma veya maluliyet yardımı
 • Seyahat iptali ya da kısıtlaması
 • Bagaj, para, pasaport ya da kişisel eşyaların çalınması veya kaybolması
 • Yurt dışı cenaze masrafları
 • Hava yolu kaynaklı uçuş iptalleri ya da gecikmeleri
 • Seyahatin hamileliğin ilk üç ayında gerçekleşmesi durumunda ilgili masraflar
 • Reşit olmayan bir kişinin dönüş yolculuğu

Slovenya Vizesi Seyahat Sigortası Hangi Durumları Kapsamaz?

Slovenya vizesi seyahat sağlık sigortasının kapsamadığı durumlar aşağıda listelenmiştir.

 • Kişinin Slovenya seyahatinden önce sahip olduğu sağlık sorunları
 • Tüplü dalış, paraşütle atlama gibi ekstrem sporlar ile yüksek riskli aktivitelere katılım sonucu gerçekleşen sağlık sorunları
 • Savaş bölgesinde bulunulması sırasında gerçekleşen yaralanmalar
 • Slovenya seyahat sağlık sigortasının geçerlilik süresinden sonra gerçekleşen sağlık sorunları
 • Herhangi bir madde, uyuşturucu ve alkol kullanımı sonucu ortaya çıkan sağlık giderleri
 • İntihar veya kendi kendine yaralanmalar

Slovenya Vizesi için Seyahat Sigortası Nereden Yaptırılır?

Slovenya seyahat sağlık sigortası Türkiye’de faaliyet gösteren sigorta acenteleri aracılığıyla yaptırılabilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Slovenya vize başvurularında sağlık sigortası, başvuru sahibi adına Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyatlarla yaptırılmaktadır. İsteğe bağlı olarak sadece Slovenya seyahat sağlık sigortası hizmeti en uygun fiyatlarla Vizem.net üzerinden alınabilmektedir. Slovenya vizesi ve seyahat sağlık sigortası hakkında detaylı bilgiler 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezinden alınabilmektedir.

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: