giriş sayısı ve sürelerine göre tek çift ve multi slovenya schengen vizeleri

Giriş Sayısına Göre Slovenya Vizeleri: Tek, Çift ve Çok Girişli Vizeler

Slovenya tek girişli vize, Slovenya’ya 1 kez giriş yapabilme hakkı tanıyan Slovenya vizesi çeşididir. Slovenya tek girişli vize, Schengen Bölgesi’nde bulunan vize hamilinin Schengen Bölgesi sınırları dışına bir kez çıkış yapması halinde Slovenya’ya veya Schengen Bölgesine dönüş yapmasına imkân tanımaz.

Slovenya tek girişli vize geçerlilik süresi devam etse bile Schengen Bölgesi’nden ayrılınması halinde vize geçersiz hükmündedir.

Slovenya çift girişli vize, Slovenya’ya ve Schengen Bölgesi’ne iki kez giriş yapabilme imkânı veren Slovenya vizesi çeşididir. Slovenya çift girişli vize, Schengen Bölgesi’nde bulunmakta olan hamilinin Schengen Bölgesi sınırları dışına iki kez çıkış yapması durumunda geçerliliğini yitirir, tanımlanan vize süresi devam etse bile Slovenya’ya veya Schengen Bölgesi’ne geri dönülemez.

Slovenya çok girişli vize (Slovenya multi vize), hamiline Slovenya’ya ve Schengen Bölgesi’ne belirli bir süre kapsamında sınırsız sayıda giriş-çıkış yapabilme hakkı veren Slovenya vizesi türüdür.

Slovenya çok girişli vize, Schengen Bölgesi’nde bulunan hamilinin vize geçerlilik süresi dahilinde Slovenya ve Schengen Bölgesi sınırları dışına istediği kadar giriş-çıkış yapabilmesine izin verir.

Slovenya Tek Girişli Vize ve Çift Girişli Vize Arasındaki Farklar Nelerdir?

Slovenya tek girişli vize ve Slovenya çift girişli vize arasındaki tek fark hamillerine sağladıkları Schengen Bölgesi sınırları içerisine girebilme sayısıdır. Slovenya tek girişli vize sahipleri Schengen Bölgesi sınırları içerisine 1 kere giriş yapabilirken, Slovenya çift girişli vize hamilleri 2 kere giriş yapabilme hakkına sahiptir.

Slovenya Çift Girişli Vize ve Çok Girişli Vizesi Arasındaki Farklar Nedir?

Slovenya çift girişli vize ve çok girişli vize arasındaki temel fark hamillerine tanıdıkları Schengen Bölgesi’ne ve Slovenya’ya giriş sayısıdır. Slovenya çift girişli vizesi ile Schengen Bölgesi’ne 2 kere giriş yapılabilirken, Slovenya çok girişli vizesi ile Schengen ülkelerine sınırsız sayıda giriş yapılabilir.

Slovenya Tek Girişli Vize Nedir?

Slovenya tek girişli vize, Slovenya’ya ve Schengen Bölgesi’ne 1 kere giriş yapabilme hakkı tanıyan C tipi, kısa süreli vize türüdür.

Slovenya, Schengen bölgesi üye ülkesi olması sebebiyle Schengen vizesi vermeye yetkisi olan ülkelerdendir.

Slovenya Tek Girişli Vizeye Hangi Durumlarda Başvuru Yapılmalıdır?

Slovenya’ya ya konferans, iş toplantısı, turistik gezi, aile-arkadaş ziyareti ya da belirli bir tarihi olan etkinliklere katılım sağlamak amacıyla seyahat edilecekse Slovenya tek girişli vizeye başvuru yapılmalıdır.

Slovenya Tek Girişli Vize Alınacak Ziyaret Amaçları Nelerdir?

Slovenya tek girişli vize alınabilecek ziyaret amaçları aşağıda listelenmiştir.

 • Turistik amaçlı Slovenya ziyareti,
 • Slovenya’da gerçekleşecek iş faaliyetleri,
 • Yalnızca Slovenya’da kısa süreli gerçekleşecek kültürel, sportif faaliyetlere ve diğer etkinliklere katılım sağlama isteği,
 • Slovenya’da bulunan aile üyesi ya da arkadaşı ziyaret etme amacı,
 • Slovenya topraklarından geçecek bir tıra şoförlük yapmak.

Slovenya Tek Girişli Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Slovenya tek girişli vize başvurusu için hazırlanması gereken evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Pasaport: 10 yıldan eski olmayan, 2 adet boş vize sayfası bulunan ve en az Slovenya ziyareti bitiş tarihinden 3 ay sonrasına kadar geçerli olan kullanılmakta olan pasaportun aslı.
 • Slovenya tek girişli vize başvuru formu: Slovenya tek girişli vize başvuru formu başvurana ve almak istediği vize türüne ait bilgilerin alınması amacıyla hazırlanmıştır. Başvuran tarafından eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Tek girişli Slovenya vizesi alınacağına dikkat edilmelidir.
 • Biyometrik fotoğraf: 2 adet, 6 aydan eski olmayan, 35 mm genişlik 45 mm yükseklik ölçülerinde Slovenya vizesi fotoğrafı olmalıdır.
 • Slovenya tek girişli vize ücret harcı ödendiğine dair dekont: Slovenya tek girişli vize ücret harcı aracı kuruma nakit olarak ödenmelidir.
 • Slovenya seyahat sağlık sigortası: Slovenya seyahatinin tamamını kapsayan, en az 30.000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi taşıyan seyahat sağlık sigortası.
 • Ulaşım bilgileri: Slovenya’ya nasıl gidileceğini gösteren belgeler.
 • Konaklama planı: Slovenya seyahatinin tamamını kapsayan konaklama ihtiyacının nasıl karşılanacağını gösteren rezervasyon dökümü.
 • Finansal yeterlilik göstergesi: Slovenya tek girişli vize hamilinin, Slovenya seyahati boyunca ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çekmeyeceğini gösteren maddi imkanlar dökümü; maaş bordroları, kişisel banka hesap dökümü vb.

Slovenya Tek Girişli Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Slovenya tek girişli vize başvurusu aşağıda sıralanan adımlar takip edilerek yapılır.

 1. Slovenya tek girişli vize alma sebebini gösteren belge temin edilir. (davet mektupları vb.)
 2. Slovenya tek girişli vize başvurusu için Slovenya Cumhuriyeti tarafından gerekli görülen evraklar eksiksiz tamamlanır.
 3. Türkiye’de; İstanbul, Ankara, Bursa, Edirne, İzmir, Gaziantep’te bulunan Slovenya Vize Başvuru Merkezleri’nden internet sitesi veya çağrı merkezleri aracılığıyla randevu alınır.
 4. Randevu tarihi dikkate alınarak bizzat Slovenya vize başvuru merkezinde bulunmaya özen gösterilir ve Slovenya tek girişli vize alabilmek için gerekli olan belgeler yetkililere teslim edilir.
 5. Slovenya vize başvuru merkezi tarafından bildirilen banka hesaplarına Slovenya tek girişli vize başvurusu ücreti (80 €) ve VFS Global Slovenya vize hizmet ücreti (22 €) yatırılır veya nakit olarak ödeme yapılır.

Slovenya Çift Girişli Vize Nedir?

Slovenya çift girişli vize, Slovenya’ya ve diğer Schengen ülkelerine iki kere giriş yapabilme hakkı tanıyan vize türüdür. Slovenya çift girişli vize, hamillerine Slovenya dışında Schengen Bölgesi’nde yer alan diğer ülkeleri de ziyaret etme imkânı tanımaktadır.

Slovenya çift girişli vize kullanılırken Schengen Bölgesine giriş hakkını ve Slovenya’da bulunulabilecek maksimum gün sayısını aşmamaya dikkat edilmelidir.

Slovenya Çift Girişli Vizene Hangi Durumlarda Başvuru Yapılmalıdır?

Slovenya çift girişli vizesine, Slovenya’ya ve Schengen Bölgesi ülkelerine iki kez giriş yapma hakkı sağlamasından dolayı Slovenya’ya uzun olmayan aralıklarla ve kısa süreli 2 adet seyahat düzenlenecek durumlarda başvuru yapılmalıdır.

Slovenya Çift Girişli Vize Alınacak Ziyaret Amaçları Nelerdir?

Slovenya çift girişli vize alınabilmesi mümkün olan durumlar aşağıda verilen listede görülebilmektedir.

 • Kısa süre içerisinde 2 kez düzenlenecek turistik amaçlar ile Slovenya ziyareti,
 • Slovenya’da gerçekleştirilecek iş görüşmeleri,
 • Farklı tarihlerde düzenlenen kültürel, veya sportif faaliyetlere ve diğer etkinliklere katılım sağlama amacı,
 • Slovenya topraklarından geçecek (gidiş-dönüş) bir tıra şoförlük yapıyor olmak.

Slovenya Çift Girişli Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Slovenya çift girişli vize başvurusu için gereken evraklar aşağıda verilen listede görülebilmektedir.

 • Pasaport: 10 yıldan eski olmayan, 2 adet boş vize sayfası bulunan, Slovenya ziyareti bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olan güncel ve halihazırda kullanılmakta olan pasaportun orijinali.
 • Slovenya çift girişli vize başvuru formu: Slovenya çift girişli vize başvuru formu, başvurana ait kişisel bilgiler ve alınacak vize ile alakalı çeşitli sorular içeren formdur. Slovenya çift girişli vize başvuru formu doldurulurken vize türünün çift girişli olduğu unutulmamalıdır. Slovenya çift girişli vize başvuru formu, eksiksiz ve tamamen doğru bilgiler ile doldurulmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf: 2 adet, 6 aydan eski olmayan, 35 mm genişlik 45 mm yükseklik ölçülerinde Slovenya vizesi fotoğrafı olmalıdır.
 • Slovenya çift girişli vize ücret harcı ödendiğine dair dekont: Slovenya çift girişli vize ücret harcı aracı kuruma nakit olarak ödenmelidir.
 • Slovenya seyahat sağlık sigortası: Slovenya seyahatinin tamamını kapsayan, en az 30.000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi taşıyan seyahat sağlık sigortası.
 • Ulaşım bilgileri: Slovenya’ya nasıl gidileceğini gösteren belgeler.
 • Konaklama planı: Slovenya seyahatinin tamamını kapsayan konaklama ihtiyacının nasıl karşılanacağını gösteren rezervasyon dökümü.
 • Finansal yeterlilik göstergesi: Slovenya tek girişli vize hamilinin, Slovenya seyahati boyunca ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çekmeyeceğini gösteren maddi imkanlar dökümü; maaş bordroları, kişisel banka hesap dökümü vb.

Slovenya Çift Girişli Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Slovenya çift girişli vize başvurusu sıralanan adımlar takip edilerek yapılabilmektedir.

 1. Slovenya çift girişli vize başvurma nedenini gösteren evrak temin edilir. (etkinlik kaydı vb.)
 2. Slovenya’da konaklanacak bir yer ayırtılır; eğer bir ev sahibinin mülkünde konaklanacak ise bu durumu gösteren belgeler temin edilir.
 3. Planlanan seyahat için başvuru sahibinin Slovenya çift girişli vizesine ihtiyacı olduğuna dair Büyükelçiliğe hitaben dilekçe yazılır.
 4. Türkiye’de; İstanbul, Ankara, Bursa, Edirne, İzmir, Gaziantep’te bulunan VFS Global Slovenya Vize Başvuru Merkezlerinden internet sitesi veya çağrı merkezleri aracılığıyla randevu alınır.
 5. VFS Global tarafından randevu tarihine uyarak, fiziken Slovenya vize başvuru merkezinde bulunulmalı ve Slovenya çift girişli vize başvurusu yapabilmek için gerekli olan evraklar yetkililere iletilmeli.
 6. VFS Global Slovenya Vize Başvuru Merkezi tarafından bildirilen banka hesaplarına Slovenya çift girişli vize başvurusu ücreti (80 €) ve VFS Global Slovenya ücreti (22 €) yatırılır veya nakit olarak elden ödeme yapılır.

Slovenya Çok Girişli Vizesi Nedir?

Slovenya çok girişli vizesi, hamillerine vize süresi boyunca Slovenya’ya ve Schengen Bölgesi ülkelerine istedikleri kadar giriş ve çıkış yapabilme hakkı tanıyan vize türüdür.

Slovenya çok girişli vizesi, uzun zamana yayılmış seyahatlerde veya çok sayıda Schengen ülkesi ziyaret edilecek ise tercih edilmektedir.

Slovenya Çok Girişli Vizesine Hangi Durumlarda Başvuru Yapılmalıdır?

Slovenya çok girişli vizesine Slovenya ve farklı Schengen Bölgesi ülkeleri birden çok kez ziyaret edilecekse, seyahat süresi geniş bir zamana yayıldıysa, Schengen Bölgesinden çok sayıda çıkış yapılması gerekiyorsa ve benzeri durumlar söz konusu ise başvurulmalıdır.

Slovenya Çok Girişli Vizesi Ziyaret Amaçları Nedir?

Slovenya çok girişli vize başvurusunda bulunabilmek için aşağıda listelenmiş maddelerden en az birini karşılayabiliyor olmak gereklidir.

 • Slovenya’da eğitim almak
 • Slovenya’daki bir şirketten iş teklifi almak
 • Pasaportta daha önceden alınmış ve süresi dolmuş tek girişli veya çift girişli Slovenya vizesine sahip olmak

Slovenya Çok Girişli Vizesi Süreleri Nelerdir?

Slovenya çok girişli vizelerinin geçerlilik süre seçenekleri aşağıda yer alan listede görülebilmektedir.

 • 1 yıllık Slovenya çok girişli vizesi
 • 3 yıllık Slovenya çok girişli vizesi
 • 5 yıllık Slovenya çok girişli vizesi

Slovenya 1 Yıllık Çok Girişli Vize

Slovenya 1 yıllık çok girişli vize, geçmiş 2 yıl içerisinde en az 3 adet vize hamilliği yapmış kişiler tarafından alınabilmektedir. Slovenya 1 yıllık çok girişli vize, sahiplerine 1 yıl boyunca Slovenya ve Schengen Bölgesi’ne; “180 gün periyot dahilinde en fazla 3 ay bulunabilme süresi kuralını aşmadan” istedikleri kadar giriş ve çıkış yapabilme hakkı tanımaktadır.

Slovenya 1 yıllık çok girişli vize, Slovenya dışında farklı Schengen Bölgesi ülkeleri ziyaret edilecekse, uzun süreli çeşitli etkinliklere katılım sağlanacaksa ve Schengen Bölgesi’nden sık sık çıkış yapmak gerekiyorsa tercih edilmektedir.

Slovenya 3 Yıllık Çok Girişli Vize

Slovenya 3 yıllık çok girişli vize alabilmek için başvuranın son 2 sene içerisinde Slovenya’ya veya diğer Schengen ülkelerine ait 1 yıllık çok girişli vize almış olması gerekmektedir. Slovenya 3 yıllık çok girişli vizesi kullanılırken, bir Schengen Bölgesi ülkesinde 6 aylık dönem içerisinde en fazla 90 güne kadar ikamet edilebilmektedir.

Slovenya 3 yıllık çok girişli vize, Slovenya ile birlikte diğer Schengen ülkeleri de ziyaret edilecekse, uzun süreye yayılmış çeşitli etkinliklere katılım sağlanacaksa ve Schengen Bölgesinden çok sayıda çıkış yapılması gerekiyorsa tercih edilir.

Slovenya 5 Yıllık Çok Girişli Vize

Slovenya 5 yıllık çok girişli vize, 5 yıl boyunca Slovenya ve Schengen Bölgesi ülkelerine sınırsız sayıda giriş hakkı tanıyan vize türüdür. Slovenya 5 yıllık çok girişli vizesi kullanımında ziyaret edilen ülkelerde 6 aylık periyot dahilinde en çok 90 gün kalınabilinir.

Slovenya 5 yıllık çok girişli vize, Slovenya ve diğer Schengen Bölgesi ülkeleri ziyaret edilecek ise, Schengen Bölgesi’nden veya Slovenya’dan çok sayıda çıkış yapılması gerekiyor ise, geniş zaman dilimine yayılmış etkinliklere katılım sağlanacak ise başvurulması gerekli olan vize çeşididir.

Slovenya 5 Yıllık Çok Girişli Vize Alma Kuralları Nedir?

Slovenya 5 yıllık çok girişli vize alma kuralları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

 • Son 2 yıl içerisinde alınmış 3 yıllık çok girişli vize (Slovenya veya başka bir Schengen Bölgesi ülkesine ait olmalıdır) hamili olunmalıdır.
 • Schengen Bölgesi’ne ve Slovenya’ya çok sayıda giriş yapabilmek için geçerli bir sebebe sahip olunmalıdır.
 • Geçmiş dönemde alınmış vizelerde herhangi bir kural ihlali yapılmamış olması gerekmektedir.
 • Temiz bir sabıka kaydına sahip olmalıdır.
 • Schengen Bölgesi’ne ilk girişte seyahat sağlık sigortasına sahip olunduğunun ibraz edilmesi zorunludur.

Slovenya 5 yıllık çok girişli vizeler, Slovenya D Tipi vize kapsamındadır.

Slovenya Çok Girişli Vizesi Başvuru Evrakları Nelerdir?

Slovenya çok girişli vize başvuru evrakları aşağıda sıralanmıştır.

 • Pasaport: Slovenya ziyareti bitiş tarihinden en az 3 ay sonrasına kadar geçerli olan, 2 adet boş vize sayfasına sahip, 10 yıldan eski olmayan ve güncel olarak kullanılmakta olan pasaportun aslı.
 • Geçmiş dönem vize fotokopileri: Başvurulacak Slovenya çok girişli vizesi geçerlilik süresine göre geçmiş yıllarda sahip olunması gereken vizelerin fotokopileri.
 • Slovenya çok girişli vize başvuru formu: Slovenya çok girişli vize başvuru formu, başvuran ve almak istediği vize hakkında çeşitli sorular sorarak bilgi toplama amacıyla hazırlanmıştır. Slovenya çok girişli vize başvuru formunun, alınacak vize türünün çok girişli olduğu unutulmadan ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: 2 adet, 6 aydan eski olmayan, 35 mm genişlik 45 mm yükseklik ölçülerinde Slovenya vizesi fotoğrafı olmalıdır.
 • Slovenya çok girişli vize ücret harcı ödendiğine dair dekont: Slovenya çok girişli vize ücret harcı aracı kuruma nakit olarak ödenmelidir.
 • Slovenya seyahat sağlık sigortası: Slovenya seyahatinin tamamını kapsayan, en az 30.000 € teminat tutarında, Schengen bölgesinde geçerlidir ibaresi taşıyan seyahat sağlık sigortası.
 • Ulaşım bilgileri: Slovenya’ya nasıl gidileceğini gösteren belgeler, uçak rezervasyonu vb.
 • Konaklama planı: Slovenya seyahatinin tamamını kapsayan konaklama ihtiyacının nasıl karşılanacağını gösteren rezervasyon dökümü.
 • Finansal yeterlilik göstergesi: Slovenya tek girişli vize hamilinin, Slovenya seyahati boyunca ihtiyaçlarını karşılamada zorluk çekmeyeceğini gösteren maddi imkanlar dökümü; maaş bordroları, kişisel banka hesap dökümü vb.

Slovenya Çok Girişli Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Slovenya çok girişli vize başvurusu aşağıda sıralanan adımlar takip edilerek yapılır.

 1. Slovenya çok girişli vize başvuru sebebini kanıtlayan belge temin edilir. (davet mektupları vb.)
 2. Slovenya çok girişli vize başvurusu için Slovenya Cumhuriyeti tarafından gerekli görülen evraklar eksiksiz ve Slovenceye çevrilmiş biçimde tamamlanır.
 3. Türkiye’de; İstanbul, Ankara, Bursa, Edirne, İzmir, Gaziantep’te bulunan VFS Global Slovenya Vize Başvuru Merkezleri’nden internet sitesi veya çağrı merkezleri aracılığıyla randevu alınır.
 4. VFS Global’den verilen randevu tarihi dikkate alınarak fiziken Slovenya vize başvuru merkezinde bulunmaya özen gösterilir ve Slovenya çok girişli vize alabilmek için gerekli olan belgeler yetkililere teslim edilir.
 5. Slovenya vize başvuru merkezi tarafından bildirilen banka hesaplarına Slovenya dil eğitimi vizesi başvurusu ücreti (80 €) ve VFS Global hizmet ücreti (22 €) yatırılır veya nakit olarak ödeme yapılır.

Bilgi ve başvuru için: 0850 241 1868

Tuğçe Çaldıran Yazan: Tuğçe Çaldıran

Tuğçe Çaldıran graduated from University of Abant İzzet Baysal in 2018 with bachelor’s degre in Translation and Interpreting and is working as Senior Immigration and Visa Consultant at Vizem.net since March 2022.

Paylaş: