Cezayir Medikal Vize

Cezayir Medikal Vize Nedir, Nasıl Alınır?

Cezayir medikal vizesi, Cezayir’deki bir sağlık kurumunda tıbbi tedavi görmek için Cezayir’e girmesi gereken yabancı uyruklu kişilere verilen vizedir. Tedavi vizesi ve sağlık vizesi de olarak bilinen medikal vize hamiline, Cezayir’de ameliyat, hastaneye kabul veya tedavi gibi haklar sağlamaktadır. Medikal vize başvuruları, Cezayir hastanesinden veya sağlık kurumundan alınan bir onay mektubu ve medikal ücretlerin ödendiğini kanıtlayan belgeler ile desteklenmelidir.

Vizem.net, Türkiye’den Cezayir’e tedavi amacıyla gidecek kişilere Cezayir medikal vize başvurularında danışmanlık hizmeti sunan akredite kuruluştur.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi Kimlere Verilir?

Cezayir tıbbi vizesi, Cezayir’deki bir sağlık kurumunda tıbbi tedavi görmek için Cezayir’e giriş yapması gereken yabancı uyruklu kişilere verilmektedir.

Cezayir Tedavi Vizesi için Başvuru Nasıl Yapılır?

Cezayir’de tıbbi tedavi görmek isteyen kişiler Cezayir medikal vize başvurularını şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla Ankara Cezayir Büyükelçiliğe ya da İstanbul Cezayir Başkonsolosluğuna yapabilmektedir.

Vize başvurusu; randevu alınması, vize için gerekli evrakların hazırlanarak teslim edilmesi ve vize ücretinin ödenmesi gibi gerekli işlemlerin yapılmasıyla tamamlanmaktadır.

Cezayir Medikal Vize Başvurusu için Randevu Nasıl Alınır?

Cezayir medikal vize başvurusu için randevu Ankara Cezayir Büyükelçiliği ile e-posta ya da telefon yoluyla iletişime geçilerek alınabilmektedir. Başvuru sahiplerinin Büyükelçilikle Fransızca ya da Arapça dillerinde iletişim kurması gerekmektedir.

Cezayir İstanbul Başkonsolosluğuna yapılacak vize başvurularında randevu alınması gerek yoktur, hafta için 09:00-11:00 saatleri arasında İstanbul Cezayir Başkonsolosluğuna vize dosyasını teslim ederek başvuruda bulunulabilmektedir.

Cezayir Medikal Vize Başvuru Evrakları Nelerdir?

Cezayir medikal vize başvurusu için gerekli evraklar aşağıda listelenmiştir.

 • Cezayir vize başvuru formu: 2 adet eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulmuş, tarihli ve ıslak imzalı vize başvuru formu gerekmektedir.
 • Pasaport: 6 aydan fazla geçerliliği olan ve en az 1 boş sayfası bulunan pasaport sunulmalıdır.
 • Fotoğraf: Güncel olarak çektirilmiş, beyaz bir arka plana sahip 2 adet fotoğraf gerekmektedir.
 • Davet mektubu: Tedavi görülecek sağlık kurumundan alınmış, kişinin tedavi göreceğine dair bilgiyi içeren, hastane kabul belgesi niteliğindeki davet mektubu sunulmalıdır.
 • Tıbbi sertifika: Türkiye’deki bir sağlık kurumundan ya da doktordan alınmış bir sağlık raporu sunulmalıdır.
 • Maddi yeterlilik kanıtı: Cezayir’de kalınacak süre boyunca finansal yeterliliğe sahip olunduğuna ve tedavi masraflarının ödenebileceğine dair banka hesap dökümü veya maaş bordrosu gibi belgelerin sunulması gerekmektedir.
 • Seyahat rezervasyonları: Uçak bileti veya rezervasyonu sunulmalıdır.
 • Konaklama rezervasyonları: Cezayir’de kalınan süre boyunca konaklanacak olan yerleri gösteren belgeler sunulmalıdır.
 • Vize ücret makbuzu: Cezayir medikal vize ücretinin ödendiğine dair makbuzun sunulması gerekmektedir.

Cezayir Sağlık Vizesi için Davet Mektubu Nasıl Olmalıdır?

Cezayir sağlık vizesi için davet mektubu; başvuru sahibinin hastalık detaylarını, tedavi prosedürünü ve ilgili tedavinin süresini içeren ve vize başvurusu sırasında sunulması gereken zorunlu bir belgedir. Hastane kabul belgesi olarak da bilinir.

Resmi bir dille, Fransızca veya Arapça olarak Cezayir Büyükelçiliği ya da Konsolosluğuna hitaben yazılan vize davetiye mektubu; mektubun yazıldığı tarihi, büyükelçiliğin adı ve iletişim bilgilerini, tedavi görülecek sağlık kurumunun adını ve iletişim bilgilerini, başvuran kişinin adını, pasaport numarasını, tedavi süreci ve hastalığa dair gerekli bilgi ve belgeleri, seyahat programını ve tarihlerini içermeli ve gönderen kişi tarafından imzalanmalıdır.

Cezayir Tıbbi Tedavi Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

90 günü aşmayan Cezayir tıbbi tedavi vizesi başvuru ücreti 105 euro, 90 günü aşan Cezayir tıbbi tedavi ücreti 125 eurodur.

2022 yılında Cezayir tedavi vizesi başvurularında; vize harcı, başvuru formu doldurma, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, gerekli görüldüğü durumlarda yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil olmak üzere toplam masraflar ortalama 180 ile 210 euro arasında tutmaktadır.

Cezayir'in En İyi Hastaneleri Hangileridir?

Cezayir'in En İyi Hastaneleri Hangileridir?
Cezayir'in En İyi Hastaneleri Hangileridir?

Cezayir’in en iyi hastaneleri aşağıda listelenmiştir.

 • Mustapha Üniversite Hastanesi
 • Lamine Debaghine Üniversite Hastanesi
 • Douera Hastanesi
 • Al Azhar Kliniği
 • Chahrazed Kliniği
 • Diar Saada Kliniği
 • İbn Sina Kliniği
 • Aya Tıp Kliniği

Cezayir'de Tedavi Olunabilecek Hastalıklar Nelerdir?

Cezayir’de tedavi olunabilecek rahatsızlıklar aşağıda listelenmiştir.

 • Kalp hastalıkları
 • Kanser hastalıkları
 • Nörolojik hastalıklar
 • Bulaşıcı hastalıklar
 • Diyabet
 • Psikolojik hastalıklar
 • Endokrin hastalıkları
 • Göz hastalıkları

Cezayir'de Ortalama Tedavi Masrafları Ne Kadardır?

Cezayir’de kanser tedavisi, cerrahi müdahale için ortalama 15.000 dolar (2022 Eylül ayı için ortalama 275.000 TL), göz lazer ameliyatı ortalama 500 ila 1.000 dolar (2022 Eylül ayı için ortalama 9.000 - 18.000 TL), tip 1 diyabet tedavisi yıllık ortalama 351 dolar (2022 Eylül ayı için ortalama 6.500 TL), bypass ameliyatı fiyatı ise ortalama 4.150 dolardan (2022 Eylül ayı için ortalama 75.000 TL) başlamaktadır.

Cezayir Tedavi Vizesi için Sağlık Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Cezayir tedavi vizesi için sağlık sigortası, Türkiye’de faaliyette bulunan sigorta acentelerinden veya Cezayir’de bulunan sigorta şirketlerinden yaptırılabilir. Ancak bu sağlık sigortası tedavi masraflarını karşılamaz.

Cezayir tedavi vizesi başvurusu için seyahat sağlık sigortası yaptırılması zorunluluğu, başvuru sahibinin milletine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Türk vatandaşlarından Cezayir sağlık sigortası talep edilmemesine rağmen beklenmedik olaylara önlem amaçlı olarak yaptırılması tavsiye edilmektedir.

Vizem.net sigorta birimi tarafından, Cezayir seyahat sağlık sigortalarında 2022 yılı için en uygun fiyatlar sunulmaktadır.

Güncel fiyatlar için: 0850 241 1868

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: