Cezayir'den Evraksız Vize Almak

Evraksız Cezayir Vizesi için 2023 Başvuru İşlemleri

Evraksız vize başvurusu, başvuruda sadece pasaport veya sınırlı sayıda belge beyanının yeterli olduğu vize başvuru işlemidir. Cezayir için evraksız vize başvuru seçeneği bulunmamaktadır ancak Cezayir'de bir belediyeden onaylı davetiye alınması durumunda, vize başvurusu daha az evrakla akredite acenteler aracılığıyla yapabilmektedir; bu yöntemle alınan vize, evraksız Cezayir vizesi olarak da bilinmektedir.

Vizem.net, Türkiye'den Cezayir'e evraksız vize başvurusunda bulunacak kişilere vize işlemlerinde danışmanlık hizmeti veren akredite kuruluştur.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Evraksız Başvuru Yapılabilecek Cezayir Vizeleri Hangileridir?

Evraksız başvuru yapılabilecek Cezayir vizeleri aşağıda listelenmiştir.

  • Cezayir turist vizesi
  • Cezayir ticari vize

Cezayir Evraksız Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Cezayir evraksız vize başvurusu, akredite vize acentaları aracılığıyla yani vekaleten yapılabilmektedir. Evraksız Cezayir vizesi başvuru sahipleri akredite acenteler tarafından istenen belgeleri göndermekle yükümlü olup geri kalan vize formu doldurma, evrakları hazırlama, uygunluk kontrolü, evrak teslimi ve pasaportu geri teslim alma işlemleri acente temsilcisi tarafından başvuru sahibi adına yapılmaktadır.

Evraksız Cezayir Vizesi için Gerekli Belgeler Nelerdir?

Evraksız Cezayir vizesi için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir.

  • En az 6 ay daha geçerliliği ve en az 1 adet boş sayfası bulunan pasaport
  • 2 adet güncel biyometrik fotoğraf
  • Kimlik kartının arkalı önlü fotokopisi
  • Başvuru sahibinin iletişim ve adres bilgilerinin yer aldığı yazılı belge

Evraksız Cezayir Vizesi için Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

Evraksız Cezayir vizesi başvuru ücreti 1 aylık vize başvuruları için 40 euro; 3 aylık vize başvuruları için 100 eurodur.

2022 yılında 1 aylık Cezayir evraksız vize başvurularında; vize harcı, başvuru formu doldurma, otel ve uçak rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası, gerekmesi halinde yeminli tercüme ve danışmanlık ücreti dahil olmak üzere toplam masraflar ortalama 95 euro tutmaktadır.

Cezayir Konsolosluklarına Evraksız Vize Başvurusunda Bulunulabilir Mi?

Hayır, Cezayir Konsolosluğu doğrudan evraksız vize başvurusu kabul etmemektedir.

Evraksız Cezayir vize başvurusu yalnızca akredite acenteler üzerinden yapılabilmekte ve böylelikle davetiye ve diğer vize evrakları danışmanlar tarafından hazırlanıp ilgili Cezayir Konsolosluğu bölümüne teslim edilmektedir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: