Cezayir Vize Ücreti

Cezayir Vize Ücreti ve Harç Masrafları

Cezayir vize ücretleri, başvuru yapılan vize türüne (tek girişli/ çoklu, uzun süreli/ kısa süreli) ve başvuruyu yürüten Cezayir Konsolosluğu’na veya Cezayir Büyükelçiliği’ne göre farklılık göstermektedir.

Vizem.net’in Türkiye'den yapılan Cezayir vize işlemleri için vize harcına ek olarak verdiği danışmanlık hizmeti, gerekli evrakların hazırlanmasından vize takip işlemine kadar olan tüm süreci kapsamaktadır.

Detaylı bilgi için: 0850 241 1868

Cezayir Vize Fiyatları Ne Kadardır?

Cezayir vize ücretleri aşağıda verilmiştir.

Vize türüVize süresiVize ücreti
İş/turist vizesiTek seferlik giriş - 30 gün25 euro
İş vizesiÇoklu giriş - 90 gün100 euro
Çalışma vizesiÇoklu giriş100 euro

Cezayir Vize Ücretinden Kimler Muaftır?

Cezayir'e seyahatlerinde 90 güne kadar turizm veya iş amaçlı seyahat eden Libya, Malezya, Mali, Moritanya, Fas, Sahra Arap Demokratik Cumhuriyeti, Seyşeller ve Tunus vatandaşları Cezayir vizesinden ve vize ücretinden muaftır.

Diplomatik ve hizmet pasaportu bulunan Arnavutluk, Arjantin, Benin, Brezilya, Bulgaristan, Çin, Küba, Mısır, Etiyopya, Yunanistan, Gine, Kuveyt, Nijer, Umman, Peru, Polonya, Portekiz, Katar, Romanya, Rusya, Senegal, Sırbistan, Slovakya, Güney Kore, İspanya, İsviçre, Tanzanya, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri ve Venezuela vatandaşları Cezayir vizesinden ve ücretlerinden muaftır.

Diplomatik pasaportu bulunan Afrika Birliği, Hırvatistan, Fransa, Almanya, İtalya,

Macaristan, Malta, Meksika, Nijerya, Güney Afrika, Sudan ve Vietnam vatandaşları Cezayir vizesinden ve vize için ödenmesi gereken tutardan muaftır.

Cezayir’in vize ücreti muafiyeti uyguladığı ülkeler dışında herhangi bir vize ücreti muafiyeti uygulaması bulunmamaktadır.

Cezayir Vize Başvuru Ücreti Nereye Ödenir?

Cezayir vize başvuru ücretinin başvuru esnasında Cezayir Ankara Büyükelçiliği’nde ya da İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu’nda ilgili vize memuruna ödenmesi gerekmektedir.

Cezayir vize ücretinin yanı sıra ödeme şekli için Ankara Cezayir Büyükelçiliği veya İstanbul Cezayir Konsolosluğu resmi internet sitesi güncellemeleri takip edilmelidir.

Cezayir Vizesi için Başvuru Masrafları Ne Kadardır?

Tek girişlik Cezayir vizesi başvuru masrafları 2022 yılı ücretlendirmesi göz önüne alındığında; vize ücreti, başvuru formu doldurma, konaklama ve ulaşım rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası ve ihtiyaç duyulduğu takdirde yeminli tercüme ve danışmanlık hizmeti ücretleri ile birlikte 110- 135 euro bandında değişiklik göstermektedir.

Cezayir Vizesi için Randevu Alma Ücreti Ne Kadardır?

Cezayir vize randevusu için herhangi bir ücret uygulaması bulunmamaktadır. Cezayir vize randevusu için ücret teklif eden kişi ve kurumlara itibar edilmemesi gerekmektedir.

Cezayir Vize Başvurusu Reddedilirse Vize Ücreti İade Edilir Mi?

Cezayir vize başvurusu reddedildiği takdirde vize ücreti iade edilmez.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: