Cezayir Vize Takip ve Sorgulama

Cezayir Vize Sorgulama ve Takip İşlemleri Nasıl Yapılır?

Vize sorgulama ve takip işlemleri, başvuru sahibinin vize süreciyle ilgili bilgi almasına imkan sağlayan işlemler bütünüdür ve aracı kurumlar veya dış temsilciliklerin çeşitli uygulamaları ve yöntemleri ile gerçekleşmektedir.

Cezayir vize başvurularının takip ve sorgulaması için online takip sistemi bulunmadığı için Cezayir vize başvurusu yapılan dış temsilcilikler üzerinden bilgi talep edilmektedir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Cezayir vize başvuruları için sorgulama ve takip işlemi online olarak ve 5 aşamalı SMS bilgilendirme servisi ile yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0850 241 1868

Cezayir Vize Başvurusu Sorgulama İşlemi Nereden Yapılır?

Cezayir vize başvuru sorgulama işlemi için başvuru yapılan konsolosluğa bağlı olarak Ankara Cezayir Büyükelçiliği’ne veya İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu’na e-posta göndererek ya da telefonla ulaşarak vize sonuçları hakkında bilgi edinilebilir.

Cezayir Konsolosluğu ile iletişimde Fransızca ya da Arapça dilleri tercih edildiği için en az birisini konuşma becerisi gerekmektedir.

Cezayir Konsolosluğu Üzerinden Vize Başvurusu Sorgulanabilir Mi?

Hayır, Cezayir Konsolosluğu üzerinden vize başvuru sorgulanamaz. Hem Ankara Cezayir Büyükelçiliği hem de İstanbul Cezayir Başkonsolosluğu vize takip işlemleri için hizmet vermemektedir.

Cezayir Vize Başvurusu Vizem.net Üzerinden Nasıl Takip Edilir?

Cezayir vize takip işlemleri “hesabım” kısmından kimlik numarası ile online olarak gerçekleştirilebileceği gibi 09:00-18:30 arası telefon ile de sorgulanabilir.

Cezayir vizesi onaylandıktan sonra vize onay SMS’i gönderilerek sisteme kaydedilmektedir. Cezayir vize geçerlilik süresi ve konaklama süresi gibi bilgiler SMS ile başvuru yapan kişilere iletilmekte ve vize süresinin bitimine 3 gün kala vize süresinin bitiş bilgisi başvuru sahibine SMS aracılığıyla gönderilmektedir.

Cezayir Vize Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Cezayir vize sonucu, pasaport iadesi ile öğrenilir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: