Kamerun Vize Ücreti: Başvuru Harcı ve Diğer Masraflar (2023)

Kamerun'un vize rejimine göre vize başvurusunda bulunacak yabancı ülke vatandaşları, başvurularının işleme alınabilmesi için vize başvuru harcı ödemelidir. Vize başvuru harcına ek olarak; ekspres başvuru yapılması, seyahat sağlık sigortası yaptırılması veya danışmanlık hizmeti alınması gibi durumlar için ayrıca ödeme yapılması gerekecektir.

2023 yılında turistik Kamerun vizesi için toplam başvuru ücreti danışmanlık hizmeti ve seyahat sağlık sigortası dahil ortalama 205 euro tutmaktadır.

Kamerun vize bilgi ve başvuru hattı: 0850 241 1868

Kamerun Vize Başvuru Harcı

Kamerun vize başvuru harcı vize türüne ve süresine göre farklılık göstermektedir.

Aşağıdaki tabloda farklı Kamerun vizeleri için başvuru harcı bilgisi verilmiştir.

Vize TürüVize Ücreti
Kamerun transit vizesi115 euro
Kamerun turist vizesi115 euro
Kamerun ziyaret vizesi115 euro
Kamerun iş vizesi115 euro
Kamerun eğitim vizesi230 euro
Kamerun çalışma vizesi230 euro
Kamerun aile birleşimi vizesi230 euro

Kamerun Vizesi İçin Ekspres Başvuru Harcı Ne Kadardır?

Kamerun vize başvurularının standart işlem süresi olan 5 günü, 24 saate kadar düşüren Kamerun vizesi için ekspres başvuru ücreti, vize harcına ek olarak 10 eurodur.

Kamerun Vize Harcı Nereye Ödenir?

Kamerun vize başvuru harçları Kamerun Ankara Büyükelçiliğine nakit olarak ödenmelidir. Kredi kartı veya çek ile ödemeler kabul edilmemektedir.

Kamerun Vizesi İçin Seyahat Sigortası Ücreti

Kamerun vizesi başvurularında seyahat sağlık sigortasının yaptırılması zorunlu olmasa da, yaşanabilecek olumsuzluklara tedbir olarak yaptırılması önerilir.

Kişinin yaşına, cinsiyetine, COVID-19 geçmişine ve sigorta süresine göre yaptırılacak Kamerun vizesi için seyahat sağlık sigortası fiyatları değişmektedir. 2023 yılı için 15 günlük ortalama bir poliçenin ücreti ortalama 12 euro tutmaktadır.

Kamerun Vizesi İçin Danışmanlık Hizmeti

Vizem.net, Kamerun vize başvurusunun evrak toplanmasından pasaport iadesine kadar olan tüm süreci için danışmanlık hizmeti veren bir akredite acentedir.

Ankara, Bursa, İstanbul, Kocaeli ve Mersin'de yer alan Vizem.net ofislerine giderek veya 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezini arayarak, Kamerun vize danışmanlık hizmeti satın alabilirsiniz.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: