Kamerun Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı ve 2023 Fiyatları

Herhangi bir ülkeye seyahat eden yabancı uyruklu kişilerin seyahatleri süresince yaşayabilecekleri beklenmedik durumlar sonucunda aldıkları gerekli tıbbi müdahale veya ülkeye geri dönüş masraflarının tümünün veya bir kısmının karşılanması için seyahat sağlık sigortası yaptırmaları gerekmektedir.

Türkiye'den yapılacak Kamerun vize başvuruları için seyahat sağlık sigortası poliçesinin sunulması zorunlu değildir; ancak Kamerun seyahati esnasında yaşanabilecek sağlık sorunları ve beklenmedik durumlara karşı seyahat sağlık sigortasının yaptırılması önerilir.

Kamerun seyahat sağlık sigortası için: 0850 241 1868

Kamerun Seyahat Sağlık Sigortası Kapsamı ve Süresi

Kamerun seyahat sağlık sigortalarının kapsamı aşağıda verilmiştir.

  • Hastalık ve kaza gibi tıbbi acil durumlar
  • Acil tahliye durumları
  • Kalıntıların geri gönderilmesi işlemleri
  • Çocukların ülkesine geri gönderilmesi işlemleri
  • Kaza sonucu ölüm, yaralanma veya maluliyet yardımları
  • Yurt dışındaki cenaze masrafları
  • Hamileliğin ilk üç ayındaki masraflar

Seyahat sağlık sigortası kapsamları, tercih edilen sigorta acentesine ve sigorta poliçesine göre farklılaşmaktadır.

Tüm Kamerun vizesi başvuru sahiplerinin, herhangi bir sorun ile karşılaşmamak için planlı gidiş tarihinden 1 gün öncesini ve planlı dönüş tarihinden 1 gün sonrasını kapsayan bir sigorta yaptırması önerilir. Ancak poliçe kapsamı ve teminatı başvuru sahiplerinin kişisel durumlarına göre değişebilir.

Kamerun Seyahat Sigortası Fiyatları

Kamerun seyahat sağlık sigortası fiyatları aşağıda verilmiştir.

Sigorta SüresiÜcretler
1 hafta9-18,5 euro
1 ay20-25 euro
3 ay30-45 euro
1 yıl55-80 euro

Kamerun seyahat sağlık sigortası ücretleri; talep edilen sigorta süresi ile kişinin yaşına, COVID-19 geçmişine ve aşı durumuna göre değişebilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Kamerun'a seyahat edecek danışanlarımızdan seyahat sağlık sigortaları ile ilgili en sık aldığımız sorular ve danışmanlarımızın verdiği yanıtları aşağıda bulabilirsiniz.

Kamerun Seyahati İçin Sağlık Sigortası Yaptırmam Gerekir Mi?

Kamerun seyahati için sağlık sigortası yaptırmanız zorunlu değildir; ancak sigorta yaptırılması önerilmektedir. Kamerun'da sarıhumma, hepatit ve tetanos gibi bulaşıcı hastalıklar sıklıkla görülebildiği için, seyahatiniz öncesinde gerekli aşıları yaptırmanız ve seyahat sağlık sigortası yaptırmış olmanız önemlidir.

Kamerun İçin Seyahat Sigortasını Nereden Yaptırabilirim?

Kamerun seyahat sağlık sigortası, Türkiye'de faaliyet gösteren sigorta acenteleri tarafından yapılabilir.

Vizem.net danışmanlığında yapılan Kamerun vize başvurularınızda sağlık sigortanız sizin adınıza Vizem.net sigorta birimi tarafından en uygun fiyatlarla yapılabileceği gibi, Vizem.net'ten sadece sigorta hizmeti de alabilmeniz mümkündür. Seyahat sağlık sigortası hakkında detaylı bilgiyi 0850 241 1868 numaralı çağrı merkezinden alabilirsiniz.

Kamerun'da Sağlık Koşulları ve Hizmetleri Nasıldır?

Kamerun sağlık hizmetleri

Kamerun'da sağlık hizmetleri çok geri seviyededir. Devlet hastanelerinde hijyen ile teçhizat yetersizdir ve yetişmiş uzman doktor bulmak çok zordur. Ülkede genel olarak Fransız doktorların açmış oldukları özel poliklinikler tercih edilmekle birlikte, burada tedavi ücretleri 50 ile 100 doları bulabilmekte, bu da her vatandaşın sağlık hizmetine tam ve etkin erişimini engellemektedir. Yatak ücretleri özel polikliniklerde 100-200 dolar arasında değişmektedir.

Kamerun'da evlere dağıtılan şebeke suyu içme suyu olarak kullanılmamaktadır. İçme suları marketlerden hazır olarak temin edilmelidir.

Genelde Fransa’dan getirtilen ilaçların şehirdeki eczanelerden temin edilmesi mümkündür. Sürekli kullanılması zorunluluğu olan bir ilaç alınıyor ise, bunun Türkiye'den yeterli miktarda getirilmesi önem taşımaktadır. Ayrıca, Çin kökenli ilaçların da ülkede son dönemde arttığı gözlenmektedir.

Kamerun’a seyahat edecek vatandaşlarımızın sağlık konusunda en güncel bilgileri Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı üzerinden temin etmeleri önemle tavsiye edilir.

Damla Kızılkoca Yazan: Damla Kızılkoca

Damla Kızılkoca 2022 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi'nde uluslararası ilişkiler yüksek lisans eğitimini tamamladı ve 2022 yılının şubat ayından beri vizem.net için vize danışmanlığı yapmaktadır.

Paylaş: