Lihtenştayn Vizesi için Pasaport Özellikleri

Lihtenştayn Vizesi için Pasaport Süresi ve Geçerlilik Kriterleri

Lihtenştayn vizesi başburuda sunulan pasaportun geçerli ve sağlam olması gerekmektedir.

Lihtenştayn’a Türkiye’den doğrudan seyahat edilemediği için yaygın olarak İsviçre üzerinden seyahat edilmektedir ve hem Lihtenştayn’ın hem de İsviçre’nin Schengen bölgesinde olması nedeniyle Lihtenştayn girişlerinde İsviçre için alınacak olan Schengen vizesi kullanılabilmektedir.

Lihtenştayn vize danışmanlık işlemleri: 0850 241 1868

Lihtenştayn Vize Başvurusu için Pasaport Nasıl Olmalıdır?

Lihtenştayn vize başvurusunda, 90 günden kısa seyahatler için pasaportun Schengen bölgesinden ayrıldıktan sonra en az 3 ay daha geçerli olması gereklidir ve bu nedenle pasaportun son kullanma tarihi kontrol edilmelidir.

Pasaportta iki ya da daha fazla boş sayfanın bulunması, pasaportun orijinalliğini gösteren pasaport fotoğrafının üzerindeki şeffaf güvenlik filminin zarar görmemiş, çizilmemiş ve değiştirilmemiş olması ve 10 yıldan daha eski olmaması, Lihtenştayn vize başvurularında aranan pasaport gereklilikleridir.

Lihtenştayn Vizesine Yabancı Ülke Pasaportu İle Başvurulabilir Mi?

Lihtenştayn vizesine yabancı ülke pasaportu ile sadece Türkiye’de yasal bir şekilde ikamet eden yabancılar başvurabilir. Başvuru esnasında en az 6 ay geçerli Türkiye oturum izni sunulmalıdır.

Afganistan, Cezayir, Azerbaycan, Bangladeş, Beyaz Rusya, D.R. Kongo, Mısır, Eritre, Etiyopya, İran, Irak, Ürdün, Kazakistan, Kenya, Kuzey Kore, Kırgızistan, Kuveyt, Lübnan, Libya , Maldivler, Mali, Moritanya, Fas, Nijer, Nijerya, Pakistan, Filistin, Rusya Federasyonu, Ruanda, Katar, Suudi Arabistan, Somali, Güney Sudan, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Tacikistan, Tunus, Türkmenistan, Özbekistan, Vietnam ve Yemen vatandaşı olanlar ile mülteci ya da vatansız statüsünde değerlendirilen kişilerin Lihtenştayn vize başvurusu öncesinde yetkili vize başvuru merkezine danışması tavsiye edilmektedir.

Lihtenştayn Vizesi için Pasaport Nasıl İbraz Edilmelidir?

Lihtenştayn vizesi için pasaportun aslı ve A4 kağıdına çekilmiş 2 şer adet fotokopisi ibraz edilmelidir.

Geçerli kriterleri taşıyan pasaportta, fotoğraf, kişisel bilgiler, pasaportun verildiği ve geçerlilik tarihlerinin yer aldığı sayfaların ve daha önceki vize ya da damgaların bulunduğu sayfaların iki adet fotokopisinin sunulması gerekmektedir.

Lihtenştayn Vize Başvurusunda Eski Pasaportun Sunulması Gerekir Mi?

Evet, Lihtenştayn vize başvurularında varsa kişinin eski pasaportunun kişisel bilgileri içeren sayfası ile vize ve damgalanmış bütün sayfalarının fotokopisinin sunulması gerekmektedir.

Lihtenştayn Vize İşlemleri için Verilen Pasaport Ne Zaman Geri Alınabilir?

Lihtenştayn vize işlemleri için verilen pasaport vize başvurusunun sonuçlanmasının ardından başvurunun yapıldığı TLS Contact ofisinden geri alınabilir.

Pasaportun teslime hazır olması durumunda TLS Contact tarafından kişiye bilgilendirme maili gönderilir; vize başvuru kontrol listesi, nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi ile vize merkezinden pasaport teslim alınır.

TLS Contact İstanbul ve Ankara ofislerinde pasaport teslimi hafta içi her gün 08:30-12:30 ve 13:30-16:30 saatleri arasında yapılmaktadır.

Yetkili vize başvuru merkezi olan TLS Contact, 2022 yılı için 245 TL ek ücret karşılığında pasaportun başvuru sahibinin bildirmiş olduğu adrese kargolanması hizmeti sunmaktadır.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: