Lihtenştayn Vize Ücreti

Lihtenştayn Vize Ücreti ve 2023 Harç Masrafları

Türkiye'den Lihtenştayn'a yalnızca İsviçre üzerinden seyahat edilebilmektedir. Türkiye'den Lihtenştayn'a gitmek isteyen kişilerin İsviçre vizesi alması gerekmektedir.

Lihtenştayn vize başvuru ücreti başvuru sahibinin yaşına ve başvurulan vize türüne bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Schengen Antlaşması'na taraf olan Lihtenştayn'a yapılacak 90 günden kısa süreli seyahatlerde alınması gereken harç ücreti antlaşmaya devletlerinin ortak kararı ile belirlenmektedir.

2022 yılı Lihtenştayn vize başvuru ücreti ek masraflarla birlikte aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetlerÜcret
Lihtenştayn vize harcı80 euro
Dilekçe ve başvuru formu20 euro
RandevuÜcretsiz
Biyometri işlemleri20 euro
Danışmanlık hizmet bedeli40 euro
Toplam160 euro

Lihtenştayn Vize Harcı Ne Kadardır?

Lihtenştayn vizesi başvuru ücreti 80 euro, 6- 12 yaş arasındaki çocuklar için 40 euro ve 6 yaşından küçük çocuklar için ücretsizdir.

Lihtenştayn vizesi başvuru ücreti Azerbaycan, Beyaz Rusya, Bosna Hersek, Ermenistan, Gürcistan, Kuzey Makedonya, Karadağ, Rusya, Moldova, Sırbistan, Ukrayna ve Arnavutluk vatandaşları için 35 euro olarak belirlenmiştir.

Lihtenştayn Vize Harcı Nasıl Ödenir?

İsviçre için yapılacak vize başvurularında Lihtenştayn'a seyahat etmek isteyen kişiler için yetkili vize başvuru merkezi TLS Contact olup vize ücretinin randevu sırasında TLS Contact'a ödenmesi gerekmektedir.

Lihtenştayn vize ücreti, sadece TL olarak ödenmekte ve döviz dalgalanması sonucu değişiklik gösterebilmektedir. Lihtenştayn vize ücreti euro olarak belirlenir ancak sadece TL olarak ödenir. Döviz kuru, konsolosluk makamı tarafından kararlaştırılıp periyodik olarak güncellenmektedir.

Lihtenştayn TLS Contact Vize Ücreti Ne Kadardır?

Lihtenştayn vizesi için TLS Contact servis bedeli 442 TL olarak belirlenmiştir.

Lihtenştayn vize başvuru sahipleri tercihe göre vize ve servis ücretinden ayrı olarak aracı kurum vize merkezinde ek hizmet satın alabilmektedir.

TLS Contact Lihtenştayn Ek Vize Hizmetleri Ne Kadardır?

TLS Contoct Lihtenştayn ek vize hizmet ücretleri aşağıdaki tabloda verilmiştir.

HizmetÜcret
Özel randevu saati562 TL
Hızlı kurye iadesi245 TL
Form doldurma hizmeti187 TL
Pasaport fotoğrafı40 TL
Fotokopi3 TL

Lihtenştayn Vize Başvurusu Reddedilirse Alınan Harç İade Edilir Mi?

Hayır, Lihtenştayn vize başvurusu reddedilirse alınan harç iade edilmemektedir.

Lihtenştayn Vizesi için Danışmanlık Ücreti Ne Kadardır?

Danışmanlık ücreti başvuru yapılacak vize türüne göre değişmekte olup Lihtenştayn için yapılacak vize başvurularında Vizem.net danışmanlık ücreti 25- 90 euro arasında değişim göstermektedir.

2022 yılında Vizem.net danışmanlığında yapılan kısa süreli Lihtenştayn vize başvuruları için toplam masraflar; rezervasyon işlemleri, vize başvuru harcı, gerekli durumlarda yeminli tercüme ücreti, danışmanlık ücreti ve seyahat sağlık sigortası ile birlikte ortalama 190 euro tutmaktadır.

Bilgi ve başvuru: 0850 241 1868

Paylaş: