Lihtenştayn Vize Fotoğrafı Özellikleri

Lihtenştayn Vize Fotoğraf Ölçüsü ve Diğer Kriterler

Lihtenştayn vize başvurularında, vize türü fark etmeksizin, biyometrik fotoğraf sunulması zorunludur. Lihtenştayn vize fotoğrafı kısa süreli vize başvurularında başvuru formuna eklenmemeli, ayrıca sunulmalı. Lihtenştayn uzun süreli vize başvurularında vize fotoğrafı, ulusal vize başvuru formunun sağ üst köşesindeki ilgili kısma eklenerek sunulmalıdır.

Lihtenştayn için vize fotoğrafının sağlaması gereken ölçü, görüntü kalitesi, süre ve poz gibi bazı kriterler bulunur. Kriterleri sağlamayan vize fotoğrafı ile yapılan vize başvuruları kabul edilmez.

Vize fotoğrafı da dahil olmak üzere tüm Lihtenştayn vize başvuru işlemleri için gerekli evraklar başvuru şartkarına uygun hazırlanmalıdır.

Lihtenştayn Vize Başvurusu için Kaç Adet Fotoğraf Gereklidir?

Lihtenştayn vize başvurusu için 2 adet fotoğraf gerekmektedir.

Lihtenştayn Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Lihtenştayn vize fotoğraf ölçüsü, 35 mm genişliğinde ve 45 mm yüksekliğinde olmalıdır. Lihtenştayn vize fotoğrafında, fotoğrafın ortalanması için 3-5 mm kenar boşluğu bulunmalı ve kafa çene mesafesi fotoğrafın 32-36 mm’lik kısmını kaplamalıdır.

Örnek Lihtenştayn vize fotoğrafı aşağıdadır.

Lihtenştayn Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?
Lihtenştayn Vize Fotoğraf Ölçüsü Nedir?

Lihtenştayn Vize Başvuru Fotoğrafının Arka Planı Nasıl Olmalıdır?

Lihtenştayn vize başvuru fotoğrafının arka planı beyaz olmalıdır ve arka planda gölge veya desen bulunmamalıdır.

Lihtenştayn Vize Fotoğrafında Gözlük Takılabilir Mi?

Lihtenştayn vize fotoğrafında gözlük takılabilmektedir. Gözlük takılan durumlarda; fotoğrafta gözlüklerden ışık yansıması olmadan gözler tam olarak görünmeli, gözlük camları renkli olmamalı ve mümkünse büyük çerçeveli gözlüklerden kaçınılarak daha ince çerçeveli ve yüzün daha çok görünmesini sağlayan gözlükler takılmalıdır.

Lihtenştayn Vize Fotoğrafı Başörtülü Çekilebilir Mi?

Lihtenştayn vizesi için biyometrik fotoğraf başörtülü olarak ancak dini nedenlerle çekilebilmektedir; başörtülü çekilen fotoğrafta alın, çene ve elmacık kemikleri görünmek zorundadır.

Lihtenştayn Vize Fotoğrafı Nereye Sunulmalıdır?

Lihtenştayn vize fotoğrafının nereye sunulması gerektiği yapılan vize başvuru türüne göre değişmektedir.

Ülkede kalış süresi 90 günü aşmayan kısa süreli Lihtenştayn vize başvuruları, vize fotoğrafı ve gerekli evraklarla birlikte şahsen ya da akredite acenteler aracılığıyla VFS İsviçre vize başvuru merkezine yapılmaktadır.

Lihtenştayn uzun süreli vize başvuruları, vize fotoğrafı ve Lihtenştayn vize başvurusu için gerekli evraklar ile birlikte, aracı kurumdan randevu alınarak İstanbul İsviçre Başkonsolosluğuna yapılmaktadır.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: