Lihtenştayn Vize Başvuru Formu

Lihtenştayn Vize Başvuru Formu Doldurma Rehberi

Lihtenştayn vize başvuru formu vize başvurusunda sunulması zorunlu bir evraktır ancak Lihtenştayn'ın kendi vizesi olmaması sebebiyle Türkiye'den Lihtenştayn’a gidecek kişilerin İsviçre vizesi almaları ve başvurularında İsviçre vize başvuru formunu sunmaları gerekmektedir.

Lihtenştayn vize başvurusunun olumlu yönde sonuçlanması için İsviçre Schengen Vize Başvuru Formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurulmalıdır.

Aşağıdaki başlıklarda Türkiye'den yapılacak seyahatlerde Lihtenştayn için başvuru formunun nereden alınacağı ve nasıl doldurulacağı bilgisi aktarılacaktır.

Lihtenştayn vize başvurusu için: 0850 241 1868

Lihtenştayn için Vize Formu Nereden İndirilir?

Lihtenştayn seyahatleri için alınması gereken İsviçre Schengen vize başvuru formu İsviçre Göç için Devlet Sekreterliği (SEM) internet sitesinden indirilebilmektedir.

Lihtenştayn Vizesi Başvuru Formunda Hangi Bilgiler İstenir?

Lihtenştayn vize başvuru formu 32 maddeden oluşmaktadır. Lihtenştayn vize başvuru sahibi 1. ve 32. maddeler arasındaki bilgileri doğru ve eksiksiz doldurmaya dikkat etmelidir. Lihtenştayn vize formunda 21, 22, 30, 31 ve 32. maddelerin AB, AEA ve İsviçre vatandaşı olan kişilerin aile üyeleri tarafından doldurulması gerekmemektedir.

Lihtenştayn vize başvuru formunda 1. ve 32. maddeler arasında sırasıyla isim, soyisim, doğum tarihi, doğum yeri, doğulan ülke, uyruk, cinsiyet, medeni hal, reşit olmayanlar için veli bilgileri, kimlik numarası, seyahat belgesi türü, seyahat belgesi numarası, seyahat belgesi veriliş tarihi, seyahat belgesi geçerlilik süresi, AB AEA ve İsviçre vatandaşlarının aile üyelerinin kişisel verileri, varsa AB, AEA veya İsviçre vatandaşlarıyla olan aile ilişkisi, başvuru sahibinin ev adresi ve e-postası, varsa vatandaşı olunan ülke dışındaki bir ülkede ikametgah bilgileri, meslek, işveren bilgileri, seyahat amacı, kalış sebebi, gidilecek ülke, ilk giriş yapılacak ülke, talep edilen giriş sayısı, Schengen vizesi talebinde daha önce parmak izi alınıp alınmadığı, gidilecek ülkenin farklı bir ülke olması durumunda ülkeye giriş izni, üye devletlerden davetiye gönderen kişiler, davetiye gönderen şirket veya kurumun adı ve adresi ve kalınan süre boyunca başvuru sahibinin masraflarının kimin tarafından karşılanacağı istenmektedir.

Lihtenştayn Vize Başvuru Formu Örneği

Lihtenştayn vize başvuru formu örneği aşağıda verilmiştir.

Lihtenştayn Vize Başvuru Formu Örneği
Lihtenştayn Vize Başvuru Formu Örneği

Lihtenştayn Vize Formu Nasıl Doldurulur?

Lihtenştayn vizesi başvuru formu elde ya da bilgisayarda doldurulabilmektedir. El yazısı ile doldurulan Lihtenştayn vizesi başvuru formlarının mavi ya da siyah tükenmez kalemle ve okunaklı olacak şekilde doldurulması gerekmektedir.

Lihtenştayn vizesi başvuru formunda başvuru sahibinin ya da başvuru sahibi 18 yaşından küçükse her iki ebeveyni ya da vasisinin imzasının olması gerekmektedir.

Lihtenştayn Vize Başvuru Formu Hangi Dilde Doldurulmalıdır?

Türkiye'den yapılan Lihtenştayn vize başvurularında Lihtenştayn vize başvuru formu Almanca, İtalyanca, Fransızca veya İngilizce dillerinde doldurulabilmektedir.

Lihtenştayn Vize Başvuru Formu Doldurulduktan Sonra Ne Yapılmalıdır?

Lihtenştayn vize başvuru formunun doldurulduktan sonra başvuru sahibi tarafından imzalanması gerekmektedir.

Lihtenştayn vize başvuru formu imzalandıktan sonra İsviçre vize başvuru merkezi TLS Contact internet sitesinden randevu alınması ve Lihtenştayn vize başvurusu için gerekli evraklar ile birlikte randevuda formun teslim edilmesi gerekmektedir.

Dilhan Akkaya Yazan: Dilhan Akkaya

Dilhan Akkaya, 2019 yılında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Vizem.net için göçmenlik hukuku ve vize başvuruları alanında danışmanlık vermektedir.

Paylaş: